Висока честь і велика відповідальність

Висока честь і велика відповідальність

Нещодавно у СЄНУ ім. Лесі Українки відбулися урочистості з нагоди вручення диплома Doctor Honoris Causa Лесиного вишу ректорові Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Вікторові Андрущенку.

Посвідчення та почесний диплом Вікторові Петровичу вручив доктор біологічний наук, професор, ректор Східноєвропейського національного університету Ігор Коцан, привітав та благословив на хороші починання митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.
– Учена рада нашого університету вирішила присвоїти високий титул людині, котра є одним із фундаторів сучасної філософії. Зробити це для нас – велика честь, як і бачити Віктора Андрущенка серед професорсько-викладацького складу закладу, – сказав під час інавгураційної церемонії Ігор Коцан.
Потім Іван Смолюк – доктор педагогічних наук, професор, декан педагогічного інституту СЄНУ ім. Лесі Українки розповів про наукову діяльність та здобутки Віктора Андрущенка. Вони чималі. Тож серед титулів науковця – звання доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України, члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України. Він також є автором понад 500 наукових праць, котрі отримали загальне визнання. Серед цього доробку – 45 монографій, підручників, навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів. І це – далеко не повний перелік відзнак та нагород Віктора Петровича.
– Сьогодні, вітаючи усіх вас зі святом Стрітення, долучаюся до привітань та побажань, висловлених науковцями, – сказав митрополит Луцький і Волинський Михаїл. – Сьогодні радіє не лише наукова спільнота, а кожен із нас, бо ж саме ви своєю працею доносите нам істину, котру відкриває вам Бог. 
Віктор Андрущенко подякував за високу довіру, подарував бібліотеці доробку власних книг і пообіцяв, що віднині щороку читатиме для студентів вузу лекції. 
– У кожного буває час, коли згадуєш своїх батьків, учителів. І знову хочеться подякувати всім, хто навіть маленьку краплиночку вклав у тебе, щоб ти отримав право вийти за трибуну перед таким почесним зібранням, – звернувся Віктор Андрущенко. – Для мене це – висока честь і велика відповідальність. Не боюся взяти цю ношу на себе. Зустрічатимуся зі студентами, бо вважаю це першим і головним обов’язком кожного професора. 
Варто зазначити, що звання Почесного доктора Honoris Causa (із латині – «Заради пошани») СЄНУ ім. Лесі Українки присвоюється визначним ученим, державним діячам, видатним митцям за значні заслуги в галузі науки, освіти, культури,  міжнародного співробітництва та вагомий внесок у розвиток університету. Серед тих, хто свого часу був удостоєний цього титулу, – Микола Жулинський, Василь Кремень, Станіслав Вільк, Леонід Губерський, Іван Дзюба.
Світлана ДУМСЬКА.
На фото автора:

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%