Волинянку, яку відзначили «Оскаром»,

Волинянку, яку відзначили «Оскаром»,

уже не вшанують у домі, де вона народилася.
Уродженка Любомля Наталія Ужвій – це легенда не лише Волині й України. Фільм «Райдуга», у котрому головну роль зіграла наша землячка, була першою радянською стрічкою, удостоєною «Оскара» – найпрестижнішої в кінематографі відзнаки.
За своє творче життя Наталія Михайлівна відзнялася у 18 фільмах. Зіграла сотні ролей у театрі. Але при цьому знаходила час відвідати й малу свою батьківщину. Зокрема й хатину в м. Любомль, де народилася 8 вересня 1898 р.
Аби вшанувати легендарну землячку, її ім’ям назвали Любомльську гімназію. А краєзнавці мріяли у вже згаданій хатині відкрити музей і врешті розмістити в ньому численні експонати, пов’язані із життям оскароносної волинянки.
Втім нещодавно хатини не стало. Після смерті останнього із жильців будинку приміщення опинилося в руках нового власника, а той, не довго думаючи, розібрав приміщення.
Ще доки був цілим каркас хатини, на сполох забив директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк, на сторінках «Музейного простору Волині» зазначивши:
«Цей випадок є ганебним прикладом бездіяльності місцевої влади, що не шанує свою ж історію і своїх відомих земляків. Будинок і територія садиби, як пам’ятка історії місцевого значення, охоронний №789, охороняється державою, а (…) на території міста Любомль за це несе відповідальність голова міської ради. Сьогодні (…) місцева влада мала б призупинити руйнування і домовитись із новим власником про цільове призначення будинку. Оскільки Любомль знову може втратити чергову пам’ятку історії».
Та, схоже, найгірші прогнози таки справдилися. Бо ветхе приміщення, яке влада все збиралася придбати під музей, останнім часом слугувало за притон. Замість експонатів там – бите скло і шприци. А раз так – новий власник просто розібрав історичну будівлю. 
І це, до речі, не остання з унікальних споруд Волині, яку втрачаємо.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%