Крадуть усе!

Крадуть усе!  

Про це повідомив начальник волинської міліції Петро Шпига під час підсумкової прес-конференції і попросив волинян не бути такими довірливими.
І хоча розпочинали захід не з цієї проблеми, але вона прозвучала чи не найбільш голосно. Мало того, така невтішна ситуація, наголосив Петро Петрович (на фото), саме на Волині. А в центрі країни і на Сході подібних випадків шахрайства, як довели дослідження, значно менше. Пояснення цьому дуже просте: люди у нас щирі, відгукуються на чужу біду і дуже люблять халяву. В результаті  віддають кровно зароблені чималими сумами швидко і легко.
Тож недаремно міліціонери закликали волинян бути дуже обережними і навели конкретні приклади: наприклад, вам телефонують і розповідають, що рідні в біді, чи то потрапили в аварію і потребують грошей на лікування, чи то через бійку або іншу ситуацію зараз у міліцейському відділку сподіваються на вашу матеріальну допомогу, бо лише за певну суму проблему вдасться швидко владнати… Не вірте і не спішіть переказувати або нести кудись комусь гроші! Одразу телефонуйте своїм начебто постраждалим рідним і в міліцію – тоді все вдасться владнати без втрати ваших грошей.
Прикро й те, що наші люди досі вірять в іще одну стару байку: вам приходить повідомлення, що ви виграли машину, але для того, аби її забрати, треба переказати певну суму… Так уже не один волинянин позбувся десятків-тисяч гривень.
Іще одне застереження стосується банківських карток. Очевидно, спритникам вдалося зламати клієнтсистему «ПриватБанку». Тож клієнтам найпопулярнішої фінустанови в нашому краї часто телефонують нібито працівники банку і просять назвати номер картки та пін-код, мотивуючи тим, що треба терміново перевірити дані. Вигадують різні причини: нібито з картки намагалися зняти кошти або й просто це – банківська процедура. І люди вірять, без зайвих застережень називають дані, які є абсолютно конфіденційними. 
Прикро, розповів Петро Шпига, але після численних досліджень вдалося з’ясувати, що громадяни Західної України називають усі дані одразу – майже без зайвих запитань. А от мешканці інших територій починають дивуватися і насторожено ставляться до такого працівника банку, котрого не бачать.
Але в міліції запевняють: вони вже мають зрушення у цьому питанні, тож, очевидно, незабаром прозвітують про розкриття цих злочинів.
Продовжити тему крадіжок доводить іще одним неприємним фактом: зважаючи на погіршення економічної ситуації, їхня кількість значно зросла останнім часом. «Крадуть усе», – коротко прокоментував ситуацію Петро Шпига.
Навели і невтішну статистику: за три місяці цього року до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 123 квартирних крадіжок. А це більше, порівняно з попереднім роком, на 36,7%. До них ще варто додати 167 випадків інформування про грабунок із машин та 55 пограбувань. 
А загалом міліції доводиться працювати у посиленому режимі. Це, звісно, пов’язано із важкою ситуацію в країні, зокрема війною на Сході, котра тягне за собою такі злочини, як незаконні перевезення зброї, наркотиків, а ще – розпалювання сепаратизму й розхитування ситуації. 
– Та ми втримали стабільність. До позитиву належить і те, що майже всі тяжкі злочини вдалося розкрити, – зазначив начальник УМВС України у Волинській області. – Нерозкритими залишаються 2 умисних убивства на території Волині, але міліція має у цих справах певні напрацювання. 
Журналісти запитували про ситуацію у Ковелі, коли представники «Правого сектору» увірвалися в кабінет начальника і вимагали його відставки. З цього приводу Петро Шпига вважає, що немає підстав для прийняття такого кардинального рішення і загалом роботою начальника ковельського міськвідділу він задоволений. Підтвердили це і на зборах, де ветерани галузі і профспілки теж висловили довіру начальнику міліції Ковеля.
Міста залізничників стосувалося іще одне питання, адже резонансною стала ДТП із участю брата міського голови, депутата Ковельської міської ради Геннадія Кіндера, котрий перебував за кермом у нетверезому стані. Постраждалих у тій ситуації, на щастя, не було, пошкоджень зазнали лише автівки.
– Винуватець притягнутий до адміністративної відповідальності за ознаками статті 130 ККУ за керування транспортом у нетверезому стані та статті 124 ККУ, тобто порушення правил дорожнього руху і пошкодження транспортного засобу. Складені протоколи – і він понесе покарання, – зазначив перший заступник начальника – начальник слідчого управління УМВС України у Волинській області Анатолій Петрушин. 
Якщо говорити просто, винуватець заплатить штраф.
У волинській міліції переконують, що не шкодують і своїх працівників. Зокрема прозвітували: на Волині з початку року з прокуратури надійшла інформація про відкриття 5 кримінальних проваджень за фактами неправомірних дій працівників органів внутрішніх справ. А саме: зловживання службовим становищем і як результат – привласнення майна, обіцянки про спуск справи на гальмах і навіть збут наркотиків.
Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%