Підлітки «обчистили» жінку на чверть мільйона!

Підлітки «обчистили» жінку на чверть мільйона! Неповнолітній із Донецька задурманив дівчині голову й разом зі спільниками обікрав її квартиру.

Неповнолітнього Ігоря спіткала непроста доля. Через життєві обставини хлопець змушений був разом із матір’ю переїхати з Донецька на Волинь. В обласному центрі став студентом престижного закладу. Знайшов друзів і навіть подруг. А ще – стосунки, які завершилися… криміналом.

Підступна любов
Ігорю «прикольно» було дружити з Юлею. Вона завжди мала кишенькові гроші, на розваги з ровесниками могла й тисячі потратити. А контроль? Який там контроль, якщо дівчина росла без батьків і єдиний, хто міг насварити, – бабуся.
В компанії з Ігорем та Юлею були й інші ровесники. Разом вони проводили дозвілля у розважальних закладах. Спонсором зазвичай виступала дівчина. І от одного разу Ігоря біс поплутав. Хлопець, котрий ніколи раніше не мав проблем із законом, вирішив: раз у Юлі стільки бабла, то чому б її хату не підчистити?.. 
У пошуках легкої наживи та чергових пригод студент розробив план злочинної операції. Щоб успішно її провести, підключив трьох помічників: перший – учень вечірньої школи (назвемо його «Учень), другий – лучанин, який спеціальну освіту здобував у Камені-Каширському (тому хай іменується «Камінь») і третій – учень професійно-технічного училища в Луцьку (зважаючи на майбутню професію, назвемо хлопця «Механік») .
Отож, сценарій був нескладним. Оскільки Юля зустрічалася не лише з Ігорем, а й із «Механіком», то останній мав завчасно розговорити дівчину й дізнатися, чи багато ще грошей у бабусиній скрині і, головне, – де та скриня.
Коли пункт перший плану вдалося виконати й Ігор почув від «Механіка», що гроші є і зберігаються у квартирі, «Донецький» перейшов до наступного етапу: проникнення в помешкання з метою «виносу бабла».
Щоб не морочитися із дверними замками, Ігор вирішив залізти в Юліну хату через вікно. А для того вдався до наступних хитрощів: прийшов до дівчини додому, доки там гостював, сказав, ніби йому душно, й попросив Юлю відчинити вікно (щоби відбитків пальців не залишати і зайвої підозри не викликати). Потім вони пішли гуляти, звісно, «забувши» зачинити вікно. І, зрештою, четверо хлопців о 9-й ранку приступили до завершального етапу: «Механік» лишився у дворі стояти на шухері, «Учень» та «Камінь» допомогли «Донецькому» залізти через вікно. Той оперативно відшукав «бабусину скриню», де в одному пакеті лежало 162 тис. грн, а в іншому – 13 тис. дол. і 6 тис. євро. І невдовзі хлопці вже ділили здобич. Собі «Донецький» узяв левову частку (майже всі долари), а решту валюти й українських купюр розділив поміж усіма. Тобто за лічені хвилини компанія розжилася на чверть мільйона гривень!

Тюрма за ними плакала
Мабуть, іще ніколи в житті підлітки не тримали стільки грошей. Ще й чиїх – власних! І так легко здобутих! Кілька наступних тижнів хлопці собі купували, чого душа бажала. Розважалися. Перед ровесниками хизувалися. Хтось, як-от «Камінь», проявив ощадливість і частину грошей закопав у полі неподалік с. Прилуцьке. «Донецький» теж доларів не тратив. 
Утім довго так тривати не могло. Адже невдовзі Юлина бабуся виявила пропажу, в напівшовковому стані допитала внучку (бо про схованку знали тільки вони двоє). Дівчина зізналася, що дійсно брала гроші. Проте не всі: всього-на-всього 5 тисяч. Три, щоправда, вже встигла потратити на розваги з хлопцями та собі на витребеньки. «То де решта?!» – «Ось – дві тисячі». – «А ще 160 тисяч! А долари?! А євро?!». Проте Юля лише перелякано знизувала плечима. Тож бабусі не лишилося нічого, як піти в міліцію та заявити про викрадення грошей на загальну суму 335 тис. грн.
Міліціонери відразу розпитали у постраждалих, кого ті підозрюють, із ким останнім часом спілкувалися. І невдовзі вдалося чітко вималювати коло підозрюваних, узяти в них покази та з’ясувати: «вчинення за попередньою змовою групою осіб шляхом проникнення в житло таємної крадіжки чужого майна у великому розмірі» – на совісті чотирьох неповнолітніх лучан.
Позаяк доказів зібрали більш ніж достатньо, хлопцям не було сенсу опиратися. Навпаки, вони цілком і повністю визнали свою вину. Хто був ощадливіший, навіть повернув частину грошей, які не встиг потринькати. Під час відтворення злочину підлітки показали й розказали, хто яку роль виконував, глибоко розкаялися і сподівалися, що суд їх не покарає аж надто суворо.
Втім ці сподівання виявилися марними. Бо коли у грудні 2014-го справа розглядалася вперше, вирок для хлопців прозвучав далеко не оптимістичний. «Донецький», який увесь злочин спланував та організував, отримав три роки тюрми. «Учень» та «Камінь», котрі допомагали проникати у квартиру, мали провести за ґратами 2 роки і 6 місяців. А «Механік», котрий вивідав місце схованки і потім стояв «на шухері», отримав покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
Таке рішення Луцького міськрайонного суду не задовольнило ні постраждалу сторону (тобто бабусю), ні засуджених. Тому вони подали апеляцію: прокурор в інтересах бабусі вимагав більш жорсткого покарання, адвокати ж підлітків вважали: вирок навпаки треба пом’якшити, а розмір матеріальної та моральної шкоди зменшити (бо 335 тисяч – сума, яка базується на словах виключно бабусі, та аж ніяк не фактів).
І ось нещодавно «справа на мільйон» урешті опинилася в Апеляційному суді Волинської області. Розібравши деталі скоєння злочину, головуючий у справі таки з’ясував: бабуся дійсно завищила суму викраденого (як сама пояснила: через шоковий стан). Та й підлітки, на думку судді, – не такі вже й небезпечні злочинці, аби їх ізолювати від суспільства. Мовляв, і навчаються, і мають постійне місце проживання, і позитивно характеризуються. Хоч і пішли на тяжкий злочин, але зізналися: слідству сприяли.
А раз так, то, засудивши хлопців за ч. 4 ст.185 (крадіжка, скоєна в особливо великих розмірах, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років), головуючий не лише вибрав мінімальний із можливого строк, але й відразу застосував до неповнолітніх ст. 75, тобто реальне ув’язнення замінив іспитовим строком. 
Тепер хлопцям (якщо не хочуть опинитися за ґратами) доведеться зразково поводитися, не змінювати місця проживання й не виїжджати за кордон, періодично реєструватися у кримінально-виконавчій інспекції. Усе це «Донецький» муситиме пам’ятати протягом наступних двох років. А решта троє підлітків будуть виконувати покладені на них обов’язки до жовтня 2016-го.
Що ж до бабусі, то їй крадії зобов’язані виплатити 225 тис. грн матеріальної шкоди і по 5 тис. грн кожен – моральних збитків.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%