У волинських освітян «Серце патріота»

У волинських освітян  «Серце патріота»

Сьогодні, коли Україна – у вогні, а війна своїм чорним крилом зачепила чи не кожен куточок Волині, педагоги просто не змогли залишатися осторонь. Хтось із учителів отримав повістку до війська і став у ряди мобілізованих. Хтось, незважаючи на поважний вік і директорську посаду, пішов до війська добровольцем. А інші педагоги лишилися тут, на Волині, чекати своїх чоловіків, братів, синів, онуків.
Але не просто чекати, а формувати надійний тил для нашої спільної перемоги. Тож іще минулого року ректорат Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти ініціював створення волонтерської організації «Серце патріота».

Як розповідає ректор інституту Петро Олешко, основна мета роботи волонтерського центру – збір допомоги для бійців, які нині у зоні АТО:
– Це і гроші, і засоби захисту, і побутові речі, і продукти харчування, інструменти й будматеріали. Найсолідніше придбання – два позашляховики, – перелічує Петро Степанович. – Щось збираємо силами освітян. Щось від меценатів отримуємо. Перш ніж відправити допомогу на Схід, сортуємо її у складських приміщеннях ВІППО. А потім щотижня по п’ять-сім тонн допомоги вирушає бійцям в АТО.
Щоби «Серце патріота» працювало динамічно, освітяни організовують патріотичні концерти в начальних закладах і будинках культури, дбають про благодійні ярмарки, пожертви, широку рекламу. Словом, їдуть усюди, де є бажання долучитися до благородної справи.
Особлива заслуга в цьому –  співзасновників центру, де разом із Петром Олешком працює Іванна Дубинка-Філозоф – голова Федерації профспілок Волині, член комітету матерів, сини яких в АТО з честю та гідністю виконують свій громадянський обов’язок.

– Серед співзасновників центру – і мій побратим Володимир Забрідний, який у складі підрозділу МВС «Золоті ворота» ось уже сім місяців воює на Сході, зокрема – у місті Щастя Луганської області, – зазначає Петро Олешко, – а також підприємець Сергій Балицький, котрий разом зі своїм родичем щотижня курсують із Волині на Схід.

У Краматорську Донецької області, куди прибувають вантажі волонтерського центру, гостинці від волинських освітян уже розподіляються у конкретні підрозділи й населені пункти. Тобто «Серце патріота» – це сприяння кожному, хто потребує розради, підтримки, допомоги. Причому не лише матеріальної, а й психологічної.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%