«Мости дружби в Україну»

«Мости дружби в Україну»  Ще у вересні 2008-го в німецькій газеті «Ліппіше Цайтунг» опублікували  статтю про перебування українських вчителів, які викладають німецьку мову у Волинській області.

«Взаєморозуміння народів»  – ось яку назву дали публікації німецькі журналісти. Хоча, погодьтеся, це була не просто назва статті, а оцінка ролі тієї співпраці, яку тільки починали налагоджувати педагоги України та ЄС.
Делегація волинських учителів прибула тоді до Німеччини на запрошення Карла Германа Крога, голови спілки «Брюкеншлаг» («Мости дружби в Україну») у м. Бад-Зальцуфлен ( Північний Рейн-Вестфалія). 
Ось так почалася співпраця Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти з німецькою спілкою «Брюкеншлаг».
Відтоді й дотепер програма перебування  педагогів у Німеччині  передбачає  отримання країнознавчої інформації. Учасники поїздки вивчають систему освіти, задля чого відвідують заклади освіти, спостерігають за окремими заняттями у школах, оглядають тамтешні визначні місця, оцінюють роботу промислових і аграрних підприємств. 

– Результатом наших подорожей  стають методично-дидактичні матеріали,  що після перебування у Німеччині готують творчі групи вчителів, діляться враженнями учасники закордонних поїздок. – Окрім того, завдяки міжнародній співпраці формуються обласна та районні мережі інформаційних семінарів. А у ВІППО ми проводимо щорічні звітні зустрічі з правлінням спілки «Брюкеншлаг».
У рамках міжнародного співробітництва  створено нові проекти та налагоджено  партнерські взаємини навчальних закладів Волині з  німецькими школами. Вже декілька років поспіль  тісна співпраця об’єднує загальноосвітню школу  Фріденсталь (м. Херфорд) із Луцькою гімназією №4 ім. Модеста Левицького. А з листопада 2010-го налагодили хорошу спільну роботу ще два заклади: гімназія «Ам Маркт»  (м. Бюнде) і Колківський ліцей Маневицького р-ну. 
Словом, живе проект! Завдяки координатору, методисту іноземних мов Тетяні Борисівні Гешеліній цей проект ефективно діє! А отже – щорічно втілюються в життя цікаві ідеї та творчі задуми.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%