Побороти меланому можна і потрібно!

Побороти меланому  можна і потрібно!

14 травня світ відзначив День боротьби з меланомою.
Меланома стає найпоширенішою раковою недугою на планеті. Факти говорять самі за себе: протягом останніх 5 років захворюваність меланомою збільшилася на 60%, 20% із яких закінчилися летально. 
Це відбувається не через невміння наших медиків лікувати недугу, а через несвоєчасну діагностику – як результат пізнього звернення пацієнтів до лікувально-діагностичних закладів. Проблема в тому, що недугу досить важко розпізнати, тобто симптоми стають видимими лише на пізній стадії розвитку хвороби.
Що треба знати, аби вберегтися від цієї страшної недуги
Меланома – найнебезпечніша пухлина шкіри. З’являється внаслідок переродження родимки під дією ультрафіолету, травмування або як самостійна пухлина, яка на початкових етапах схожа на родимку. Прогресує надзвичайно швидко.
Потрібно знати ранні ознаки меланоми шкіри: це – швидкий ріст пухлини, зміна кольору пігментного утворення, розростання однієї з ділянок, піднесення над поверхнею шкіри, поява виростів, тріщин, кровоточивість, виразка на поверхні пухлини, випадання волосся на ураженій ділянці, поява віночка запалення навколо пухлини, поколювання, свербіж, печіння.
Щоб виявити захворювання на ранній стадії, не варто нехтувати регулярними обстеженнями – як у лікарні, так і вдома.
Меланому можна попередити, так як її розвиток повністю залежить від зовнішніх факторів. Потрібно просто бути більш уважним до себе і не пропустити зміни, які можуть бути підозрілими.
Лідерство серед усієї низки чинників, які ініціюють розвиток раку шкіри, належить ультрафіолетовому опроміненню. У 75-80% саме воно є причиною онкозахворювання шкіри. У розвитку злоякісних пухлин особливе значення має фототип шкіри людини. 
Люди зі світлою шкірою найбільше страждають від сонячних опіків. Тому і ризик захворіти у них значно вищий, ніж у людей зі смаглявою шкірою. Наближається сонячна пора року, тому доречно нагадати: засмагати треба вкрай обережно, дотримуючись простих загальних рекомендацій. 
І головне, що варто пам’ятати: меланома шкіри виліковна при своєчасному зверненні до лікаря. Дерматоскопічне дослідження можна пройти в обласному шкірно-венерологічному диспансері за адресою: м. Луцьк, вул. Шевченка 30, котре 20, 21 та 22 травня відбуватиметься безкоштовно. 
Юлія НІКОЛАЙЧУК, лікар-дерматовенеролог обласного наркологічного диспансеру, 
шкірно-венерологічне відділення.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%