Кара для «п’яного виродка»

Кара для «п’яного виродка»

Колишній активіст «Самооборони Волині» відправився в тюрму на 5 років за те, що п’яним за кермом свого «Мерседеса» убив на дорозі вояка АТО з Добровольчого Українського Корпусу.
25 лютого 2015 р. о 4 год.  ранку тоді ще 21-річний член «Самооборони Волині» Віталій Соколовський, рухаючись по пр-ту Відродження у напрямку пр-ту Молоді в Луцьку автомобілем марки «Мерседес-Бенц», грубо порушивши Правила дорожнього руху, здійснив наїзд на 47-річного лучанина, учасника АТО Юрія Федчука (позивний «Юз»), який перебував на дорозі біля свого автомобіля. Після наїзду на людину кероване п’яним водієм авто з наклеєними з усіх боків атрибутами «Самооборони Волині» зіткнулося ще з одним автомобілем... Згодом медична експертиза встановила, що в крові молодого активіста та п’яного водія було понад 1,62 проміле алкоголю. Це – майже «коняча» доза горілки!
Внаслідок цієї автокатастрофи вояк АТО, боєць 2-ї штурмової роти 5-го батальйону ДУКу, який прибув на Волинь у короткострокову відпустку, від численних травм помер. Згодом воїна Добровольчого Українського Корпусу «Правого сектору» похоронили з усіма належними почестями в Луцьку.
Того ж дня, 25 лютого, депутат Луцької міськради, екс-очільник «Правого сектору» на Волині Павло Данильчук під час сесійного засідання не лише охарактеризував водія-вбивцю «п’яним виродком», але й закликав правоохоронців оперативно та об’єктивно розслідувати цей резонансний злочин: «Хто б це не був: депутати, революціонери чи представники відомо яких громадських організацій, треба підійти до розгляду справи об’єктивно!».
А представник ДУКу Володимир Бакулін, який був свідком смерті Юрія Федчука і прийшов на сесію з бойовими побратимами, взагалі закликав ліквідувати структуру під назвою «Самооборона Волині» та поцікавився в Луцького міського голови Миколи Романюка: «Чому з міського бюджету фінансується громадська організація, яка наводить терор у місті і в п’яному вигляді їздить по місту?!». 
Самі ж керівники «Самооборони Волині» одразу відмежувалися від свого екс-соратника, розповсюдивши заяву. У ній було сказано: «Віталій Соколовський дійсно є членом «Самооборони Волині», про що свідчить посвідчення, видане йому та знайдене на місці трагедії, проте сам Віталій не був де-факто активним членом організації уже понад півроку».
Вони також засудили «вчинок, які здійснив Соколовський, адже він перебував у нетверезому стані під час здійснення ДТП». Щодо автомобіля – винуватця ДТП, то пояснено: він «є власністю водія, а наклейка, що розміщена на авто, була йому видана тоді, коли він став членом організації».
«Наголошуємо: ситуація, що трапилася, це – індивідуальний випадок самого водія. Під час трагедії він не виконував жодних завдань організації, не перебував на патрулюванні міста, а пересувався у своїх приватних справах на своєму авто», – наголосило керівництво структури та висловило щирі співчуття родичам загиблого.
А координатор цієї структури Андрій Хведчак згодом ще раз повернувся до цієї теми, заявивши: «Прочитав, що деякі, так звані громадські активісти вимагають перед міськрадою розформування нашої організацїі. Для мене це звучить дико від людей, які практично не представляють за собою того масиву людей, які, до прикладу, є в «Самообороні». Ці люди відзначилися своєю працею і лобіюванням олігархічних кланів влади, які не зробили й десятої частини допомоги для АТО, яку зробила «Самооборона Волині». В тому числі і для ДУКу допомагала. Вони зараз заявляють про розформування організації. Це – абсолютно нелогічно, «висмоктано з пальця». Це вказує на те, що то або велика заздрість цих організацій, або певне замовлення певних сил, які намагаються внести дестабілізацію в суспільство, розбрат між революційними організаціями, посіяти зерно недовіри в простого народу до них. Я вважаю відкрито, що це – інтриги олігархів або якоїсь агентури».
І ось – фінал цієї сумної історії.
«Вироком Луцького міськрайонного суду підсудному призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки», – 21 травня ц. р. повідомила прес-служба прокуратури області, яка й підтримувала державне обвинувачення у кримінальному провадженні за цим фактом.
Але чи стане це уроком не лише для самого засудженого? 
Роман УСТИМЧУК.
Фото із сайта «Волинські новини».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%