Шлях до цілющого джерела

Шлях до  цілющого джерела У Седлищі дороги ремонтують дідівським господарським способом: хто чим може – допомагає.

Кожен, хто проїжджав біля Седлища Старовижівського р-ну, не міг не звернути увагу, як нинішньої весни оновилося місцеве джерело, наскільки гарно окультурили навколишню територію. Найперше ж, звичайно, в очі кидається вимощена піском та щебенем дорога до цілющої водойми, якою автомобілі зараз курсують один за одним.
– Пісок ми використовували з власного кар’єру, а вивіз нам його сюди підприємець з Ковеля Анатолій Корець, – розповідає Седлищенський сільський голова Микола Ваврищук. – Завдяки співпраці із ним, яку ми налагодили за останній час, суттєво покращилися дороги і загалом по селі. Зокрема, нам вдалося провести капітальний ремонт на вулицях імені Марії Романчук та Шкільній, де виділені земельні ділянки учасникам АТО. Також ковельчанин прогрейдерував у селі всі основні дороги загальною протяжністю близько 3 кілометрів. Використали на це ми всього 8 тисяч 750 гривень. Ця сума практично мізерна, якщо взяти до уваги виконаний обсяг робіт.
Проте седлищенці вирішили не зупинятися на досягнутому. Чи не найпроблемнішою у них є дорога до Мизового, яка відіграє важливе місцеве значення для сполучення чотирьох сільських рад району. Нарікання людей на її стан звучали давно, але від того ситуація не змінювалася на краще. Автобуси нею не їздять, тож складалося враження, що якщо її і згадують, то тільки в останню чергу.
– У Чистий четвер до мене звернувся житель Мизового Іван Шух разом із іншими своїми односельчанами, котрий попросив прогрейдерувати дорогу, щоб до села могли нормально доїхати гості на Пасху та Проводи, – каже депутат обласної ради Михайло Шлапай. – Я у свою чергу зателефонував із цього приводу до Анатолія Корця.
– Вже наступного дня ковельчанин надав нам необхідну техніку і виділив пальне для неї, – приєднується до розмови Мизівський сільський голова Тетяна Сарапін, – за що йому щиро вдячні усі жителі нашої громади. 
Крім того, грейдер підприємця пройшовся також до Секуня, а вже після Великодня – ще й до Журавлин. Тож тепер уперше за багато років стан доріг цього кутка району суттєво поліпшився. Місцеві жителі, з якими вдалося поспілкуватися під час відвідин Седлища та Мизового, тільки вітають такі ініціативи. Проте не всі громадяни сприймають співпрацю із ковельчанином позитивно. Скажімо, нещодавно на сесії обласної ради був озвучений депутатський запит до правоохоронних органів Волині щодо нібито незаконного видобутку піску в Седлищі. Єдиний, хто проголосував проти нього, – Михайло Шлапай. 
– Із цього приводу на мою адресу вже пролунало чимало різних закидів і навіть звинувачень, – каже Михайло Петрович. – Звичайно, чути їх неприємно, проте вони відходять на задній план, коли бачиш результат, що йде на користь громаді. Недосконале законодавство, різні бюрократичні перепони сьогодні часто стають каменем спотикання для тих, хто хоче щось зробити для людей, старається залучити спонсорську допомогу для благоустрою населених пунктів. Проте радує, що є ентузіасти, які беруть ініціативу, не сидять склавши руки, чекаючи, що хтось прийде і зробить усе за них. 
Яскравим прикладом цього слугує і седлищенське джерело, до оновлення якого Михайло Шлапай доклав найбільше зусиль. Активно підтримували його сільський голова Микола Ваврищук, настоятель місцевого Свято-Георгіївського храму Ігор Тимощук, начальник Старовижівської філії ПАТ «Волиньобленерго» Ігор Помазун разом зі своїм колективом, багато седлищенських активістів. Як наслідок – водойма стала не просто окрасою села, а й однією із візитівок старовижівського краю. 
Юрій КОВАЛЬ.
На знімку автора: керівник апарату Старовижівської райдержадміністрації  Юрій Кудацький, Мизівський сільський голова Тетяна Сарапін та депутат обласної ради Михайло Шлапай біля седлищенського джерела. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%