Оказія на день народження

Оказія на день народження

Василь Олександрович був на роботі. А це для приміського с. Раків Ліс Камінь-Каширського р-ну, де офіційно працевлаштовано не так і багато людей, дуже вагома подія, щоб посеред тижня не бути на рідному обійсті, в полі чи лісі… Та хто міг подумати, що подарунок саме для цього передплатника «Волинської газети» потрапить до нього в особливий для кожної людини момент – день народження?!
Але сталося саме так: службове відрядження до Каменя-Каширського – і після зустрічі з головою райдержадміністрації Валерієм Дунайчуком поспішаю в легендарний Раків Ліс. Чому легендарний? Та хоча б із однієї причини: саме тут 1997-го після руйнівного буревію побував тодішній глава держави Леонід Кучма, і до раніше мало кого відомого села привернули свою увагу навіть ті державні мужі, які взагалі ніколи не чули про Камінь-Каширський р-н!
Щоправда, з пошуками Василя Андрусика виникла певна складність. Передплатник, який виграв подарунок у вигляді розкішного пледа, на квитанції вказав поштову адресу, але не зазначив контактного номера телефону. Тому довелося їхати в «поштовий штаб» Ракового Лісу. А відділення тут очолює Марія Кухтей, людина, яка знає про село та його мешканців якщо не все, то майже все! Тому Марія Мефодіївна разом із привітними та говіркими листоношами хутко зв’язується з дружиною переможця – Марією Василівною.
І за невеликий проміжок часу уже пригальмовую біля чепурного будинку, який радує чи не всю вулицю різноквіттям та різнобарв’ям. І тільки переступаю поріг, як розумію: в домі – святкова атмосфера. Чому?
– Так у Василя сьогодні ж день народження! – каже радісна, але заклопотана господиня. 
Ого! Ось як буває: виграв передплатник приз – і отримує його на своє свято!
Розуміючи, що Марія Василівна не тільки глядить малого онука, але й готується до прийому гостей, намагаюся після вручення подарунка бути лаконічним, але дуже прошу, аби дружина переможця хоча б трішечки розповіла про свою сім’ю.
Сама вона донедавна працювала лаборантом на камінь-каширському маслозаводі. Але коли в підприємства змінилися власники, то замість розвитку виробництва поставили на ньому три крапки (хочеться вірити, що не хрест). Тому Марія Андрусик, як і десятки інших працівників, опинилися «за бортом».
А от Василь Олександрович працює й досі: в місцевому відділення ТСОУ (колишній ДОСААФ) як інструктор навчає камінь-каширців азів керування автотранспортом. 
У Марії Василівни та Василя Олександровича – двоє синів. Старший працює вчителем історії у місцевій школі. А молодший – аж у Чикаго! Як потрапив хлопець із Ракового Лісу за океан? Навчався в Тернополі. Якось у гуртожитку студентам запропонували заповнити «зелені картки», які багатьом дають шанс жити і працювати в США. Як більшість інших однокурсників, він заповнив документи, але на відміну від решти отримав позитивну відповідь. От і потрапив за океан…
Тож поки ми шукаємо місце для фотографування (незважаючи на сонячну погоду, якраз лютує сильний вітер), цікавлюся в Марії Василівни, які статті зараз найбільше цікавлять людей із глибинки?
– Більше пишіть про буденне життя, – каже. – Але про таке, яким воно є насправді, а не про те, що начальство розказує… Хіба ж то в людей зарплати нормальні чи пенсії? А вони ще й газ підвищили до 7 гривень! Де ж таке бачено?! Ну, і про цікаві життєві історії теж розповідайте… Бо ж треба, аби люди знали і про щось добре.
Що тут додати? Хіба ще раз підсумувати: кожен передплатник «Волинської газети» – це як унікальна енциклопедія життя, з якою чим більше знайомишся, тим більше захоплюєшся!
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото автора: Марія Андрусик біля квітів, за котрими доглядає особисто, і з подарунком, який виграв її чоловік-іменинник.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%