Таємниці святих…

Таємниці святих…

Попри те, що ходжу до церкви, я не задумувалася над тим, як на іконах зображують святих.
Чесно кажучи, думала, що кожен іконописець пише, як хоче, не дотримуючись правил. Під час екскурсії у Музей Волинської ікони  зрозуміла, що іконопис – дуже відповідальна і нелегка праця… 
Музей Волинської ікони (на фото) – це єдиний музей в Україні, де зібрані ікони нашої Волинської землі. Екскурсію унікальним закладом провела чудовий екскурсовод, залюблена у свою справу людина, яка детально та доступно розповіла про те, що є правила, канони, за якими писалися ікони, що є певна гама кольорів, яка використовується під час створення ікон… Я ніколи раніше не звертала уваги на те, що усі святі на іконах зображені з маленькими ротами і з великими вухами та очима. Це означає, що святі мало говорять, але все бачать і чують. Кожен колір на іконі має своє значення: червоний – кров і жертвоприношення, синій  або блакитний – небо, золото – особливе сіяння, божественне начало. На деяких образах часто можна зустріти зображення  священних істот: ангел, лев, бик та орел. Кожна ікона писалася лише натуральними фарбами, замішаними на яєчних жовтках. Автор не мав права поставити на ній свій підпис, тому майже всі ікони  анонімні.  У музеї також  зберігаються роботи  відомого  українського іконописця – Йова  Кондзелевича.
На деяких  іконах можна побачити все життя святого, його страждання. Ікони, на яких зображений Ісус Христос, часто  поєднують небесний і земний світи.
Усі експонати музею збиралися у 70-х роках по різних закритих церквах та реставрувалися. Понад 1000 експонатів зараз перебувають у сховищах музею і чекають свого відновлення. Також у колекції зібрано багато експонатів, вирізьблених із дерева: іконостаси, оклади.
Райнер Марія Рільке стверджував, що тільки в Україні живуть люди, які по-справжньому вірять у Бога. На мою думку, тільки глибоко віруючі можуть створювати такі шедеври!
Юлія СМОЛЯРЧУК, Підгайцівський НВК Луцького р-ну. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%