Сторінками минулого

Сторінками минулого

100 років тому
Фотофакт
Каплиця ікони Іверської Божої Матері на вул. Шосейній (нинішня вул. Лесі Українки), 1915-1916 рр. Була зруйнована за одну ніч у 1961 р. Тепер тут пам’ятник Степанові Бойку.
Фото із сайта Австрійської національної бібліотеки.
70 років тому
Закриємо шлях бандитам
Ми, селяни с. Жидичин, цілком схвалюєм встановлення урядом УРСР останнього строку явки з повинною до 20 липня ц. р.  для тих, хто ще й досі перебуває у бандах українсько-німецьких націоналістів, порушуючи мирне життя українського народу…
Заявляємо, що ні одного бандита, який не захоче добровільно здатись органам радянської влади, ми не пустимо в наше село.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
65 років тому
Вирок у справі шпигунів і зрадників
Державний суд Чехословаччини закінчив розгляд справи групи шпигунів і зрадників, які були на службі в іноземних розвідок і вели довгий підривну роботк проти народно-демократичного ладу в Чехословацькій республіці. Суд засудив чотирьох обвинувачених до смертної кари, 4 – до довічного ув’язнення і 5 підсудних до тюремного ув’язнення строком від 15 до 20 років.
(«Вільний шлях», 1950 р.)
45 років тому
Це цікаво
Гострою спостережливістю відзначається житель села Горілого Д. П. Калачик. Він помітив, що дим іде у той же бік, куди дує вітер. Недавно Калачику вручено першу премію місцевої пожежної частини.
(«Молодий ленінець», 1970 р.)
15 років тому
Помер Ігор Білозір

Композитор Ігор Білозір був жорстоко побитий у центрі Львова в ніч із 8 на 9 травня. З проламаним тіменем і крововиливами у мозок він опинився у лікарні. Всі спроби лікарів, які понад два тижні боролися за життя пацієнта, виявилися марними. Не виходячи з коми, Ігор Білозір помер у шпиталі в ніч із 27 на 28 травня. Позавчора композитора поховали на Личаківському кладовищі неподалік могили Володимира Івасюка.
(«Досвітня зоря»,  2000 р.)
5 років тому
Коротко і ясно
…У вівторок з Луцька в Польщу відбув другий загін рятувальників, котрі допомагають сусідам у боротьбі з повінню, яка є особливо потужною в басейні р. Вісла.
…«Конституція вимагає провести вибори цього року. Відкладати їх – означає порушувати Конституцію. Це – неприпустимо, і я на таке не піду!» – заявив Президент України Віктор Янукович щодо можливої дати проведення виборів місцевих органів влади, які, найочевидніше, відбудуться, наприкінці жовтня, хоча є варіант їх організації 27 березня 2011 р.
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл.
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%