Від "Свободи" - до Партії регіонів

Від

17 лютого на Волині відбулися позачергові вибори двох депутатів Волинської облради. Результати засвідчили кардинальну відмінність в уподобаннях громадян: якщо в Турійському округу №29 більшість підтримала висуванця Партії регіонів Романа Микитюка, то в Луцькому №37 – представника «Свободи» Святослава Боруцького. 

Як пояснити діаметрально протилежні вподобання волинян? Адже Роман Микитюк – начальник Ягодинської митниці, член Партії регіонів, балотувався на виборах від округу, де лише в жовтні минулого року під час обрання народних депутатів України населення переважно підтримало опозиційні сили! Степан Івахів, який раніше представляв цю частину мешканців Турійщині в облраді, обурюючись такими симпатіями своїх виборців, навіть демонстративно достроково припинив свої повноваження, хоча загалом таки здобув перемогу в Ковельському виборчому округу №21 й отримав право працювати в парламенті. Результат, який отримав Роман Микитюк, більш ніж красномовний: він довів, що люди, насамперед, довіряють своїм землякам (а Роман Володимирович – місцевий), а ще роблять ставку на тих, хто в складі потужної політичної сили може реально вирішувати проблеми округу. Цим можна пояснити й доволі високий відсоток людей, які прийшли на виборчі дільниці – понад 65%.
Можна не сумніватися, що Роман Микитюк поповнить лави фракції Партії регіонів в облраді та належатиме до депутатської більшості, яка входить в очолюване Борисом Клімчуком об’єднання «Нова Волинь».
Щодо Святослава Боруцького, то він – чинний депутат Луцької міської ради та керівник «Свободи» в обласному центрі. Йшов по округу, де раніше представляв інтереси виборців його шеф по партійній лінії – нинішній народний депутат України від списку «Свободи» Анатолій Вітів. Щоправда, Анатолій Миколайович у Верховній Раді хоча й бореться з парламентської більшістю в складі фракцій «УДАРу», «Свободи» та «Об’єднаної опозиції «Батьківщина», проте в Луцьку з якихось причин не зумів порозумітися з соратниками-ударівцями. І ті виставили свою кандидатуру – голову Благодійного фонду «Волинь має майбутнє» Олександра Лазорка, сина останнього першого секретаря Волинського обкому КПУ часів СССР Івана Лазорка.
Населення західно-південної частини Луцька, вочевидь, не забуло обкомівської діяльності Івана Михайловича, який у 1990 р. був навіть народним депутатом СССР. А оскільки провладні політичні сили в окрузі №37 узагалі не виставили жодної кандидатури, то більшість виборців ставку зробило на висуванця «Свободи» Святослава Боруцького, вважаючи його, вочевидь, більш патріотично налаштованим, ніж новоспеченого кличківця Олександра Лазорка. Хоча певне застереження викликає мізерна кількість виборців, які взяли участь у волевиявленні – трохи більше 16%... 
Таким чином, співвідношення основних політичних сил в обласній раді нинішнього скликання не змінилося.
Роман УСТИМЧУК. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%