Чудотворна сорочка ректора Мельника

Чудотворна сорочка ректора Мельника

Екс-ректор Національного університету державної податкової служби України Петро Мельник продовжує привертати до себе увагу як приклад свавілля, цинізму та пристосуванства у вітчизняній вищій школі. Злочини, в яких його звинувачують і за які простолюдини вже давно б поповнили особовий склад виправно-трудової колонії, йому сходять із рук, а в перерві між судовими засіданнями щодо його позову про відновлення на посаді, «проффесор»  встигає «прославитися» іншими неблаговидними вчинками.
Отже, простий поліський хлопець із Рівненщини дивними зигзагами долі потрапив на Київщину, де за короткий час не лише пробився на керівну посаду, але й отримав купу дипломів та наукових звань. Мало того, депутатський вплив «керівної та спрямовуючої», а також потрібні зв’язки дозволили йому перетворити колишнє ПТУ на податкову академію з офісом у м. Ірпінь!
І хіба когось можна було здивувати, що влітку 2013-го на поверхню вилізло те, про що знали сотні випускників цього вищого навчального закладу та кожен, хто хоча б раз у житті стикався з податковими органами? Правоохоронці задокументували факт вимагання та отримання хабарів від студентів, які після здобуття освіти мали поповнити лави трудівників фіскальних органів, тобто апріорі повинні бути кришталево чистими та абсолютно чесними громадянами. 
Згодом «всесвітня павутина» продемонструвала ще один аспект життя-буття Петра Мельника: його невгамовну пристрасть до молодих жіночих тіл, коли власниця одного з них в обмін на «заочне» складання екзаменів та заліків мала виконати хтиві забаганки пристаркуватого ректора…
Хоч би як це не здавалося дивним, але «режим Януковича», якому екс-нардеп служив вірою та правдою не один рік і який, імовірно, підгодовував отриманими «нетрудовими доходами», з невідомих причин вирішив позбавитися від цього коліщатка та гвинтика. Тому було порушено кримінальну справу, а Петра Мельника суд відправив під домашній арешт. Аби був під контролем, на руку одягнули електронний браслет. І що? Якимось дивом (?!) спритник звільнився з-під опіки, а потім за паспортом рідного брата втік у Білорусь, звідкіля «махнув» у США до доньки. Інтерпол оголосив цю персону в розшук, але континентальні пінкертони розписалися в повній нездатності притягнути до відповідальності особу, яку хоче притягнути до відповідальності українське правосуддя.
І лише коли революційні пристрасті вляглися, Петро Володимирович із власної ініціативи повернувся в Україну. Тут його вже не заарештовували, і доки справу про хабарництво розслідували за принципом «як мокре горить», «політичний вигнанець» узявся за… поновлення на втраченій посаді ректора з допомогою судів! 
Ось так доктор економічних наук, професор, «Заслужений економіст України», кавалер, орденоносець та автор понад 100 наукових праць, спробував повернутися в ту ріку, звідкіля його з такими великими зусиллями викинули… Правда, спроба виявилася ледь не трагічною, бо на початку лютого, після обіду в брата (того самого, який віддав Петрові Володимировичу свого паспорта для втечі в Білорусь і за це ніяк не був покараний!), дорогою на судове засідання екс-ректор не справився з кермуванням і вилетів у кювет. Легковик кілька разів перекинувся, але водій не постраждав. А коли виліз, то прокоментував цікавим причину чудотворної неушкодженості: «Я в сорочці народився!».
Ось так невідома «сорочка» із с. Ремчиці Сарненського р-ну Рівненської обл., де в 1957 р. з’явився на світ Петро Мельник, і  допомагає цій персоні жити в бідній країні на широку ногу, хто б не перебував при владі. І найгірше в цій ситуації, що Петро Володимирович проторував широку стежку до успіху не з допомогою контрабандних потоків чи торгівлі наркотиками, а в царині науки і законотворчості! На цьому прикладі бачимо, що стара радянська системи «підбору та розстановки кадрів» усе ще функціонує, як швейцарський годинник, а будь-які зміни тут наштовхуються або на відвертий саботаж, або непрактичну нездатність їх упроваджувати. 
Хто це все може змінити? Коли? Якими силами та засобами? 
І – найголовніше питання: яка шкала морально-вольових цінностей у тих, хто йде після закінчення вищих навчальних закладів на відповідальні посади в органи державної служби, знаючи, що процес навчання нагадував естафетні перегони, де замість палички-виручалочки були тугенькі гаманці, що передавалися з одних рук в інші?
Щодо Петра Мельника, то міліція продовжує розслідування кримінальної справи за фактами хабарництва. Знов обіцяють притягнути цього громадянина до суворої відповідальності… І знову, мабуть. Візьмуть під домашній арешт і дадуть електронний браслет. А потім приїде брат зі своїм паспортом. А потім – авіапереліт за знайомим маршрутом Білорусь-США?..
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%