Предстоятеля не дочекалися…

Предстоятеля не дочекалися…

Анонсовані візити глави Української православної церкви митрополита Онуфрія та митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія в жіночий монастир не відбулися. З невідомих причин…
У с. Городне Любомльського р-ну Свято-Олександро-Невський ставропігійний жіночий монастир було врочисто відкрито 11 червня 2013 р. на базі парафії в ім’я Святого апостола і євангеліста Луки рішенням Священного Синоду УПЦ від 20 грудня 2012 р. Тимчасове облаштування монастиря та керівництво ним виконувала настоятелька ігуменя Михаїла (в миру – Заєць). 


Тодішнє святкування очолив секретар предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який звершив у головному храмі обителі Божественну літургію. Його Високопреосвященству два роки тому співслужив архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій разом із місцевим духовенством. 
Після відправи був звершений хресний хід довкола храму на честь Святого благовірного князя Олександра Невського та відслужений молебень на початок доброї справи.
За два роки монастир змінився до невпізнання! Його архітектурний ансамбль із повним правом може змагатися з найкращими європейськими аналогами, а доброзичливе ставлення місцевого населення робить життя монахинь та послушниць тут затишним і комфортним.
Узагалі, нинішнє Городне вже важко уявити й без митрополита Варфоломія, згадки про якого тут буквально на кожному кроці: і в вигляді пам’ятників, і як зразково відреставровані об’єкти соціальної сфери. Це й  не дивно: такими високопоставленими земляками гріх не гордитися… Вони ж натомість віддячують сповна.

В миру Віктор Володимирович Ващук народився саме тут 1 березня 1953 р., закінчив середню школу, пішов в армію, трудився слюсарем у Ковельському вагонному депо. А потім – вступ до Одеської духовної семінарії та навчання в Московській, котру закінчив у 1983 р. із ученим ступенем кандидата богословських наук за наукову роботу «Нямецький монастир в історії Руської і Румунської Церков».
16 жовтня того ж року його висвячено в сан диякона, згодом – священика. Після нетривалого служіння в Спасо-Преображенському храмі смт Стара Вижівка призначений спочатку секретарем Волинського єпархіального управління, а потім –  настоятелем Свято-Троїцького кафедрального собору м. Луцька. 
22 грудня 1989 р. священик Віктор був пострижений у чернецтво з ім’ям Варфоломій на честь святого апостола, став архімандритом, а 24 лютого 1990 р. хіротонізований в єпископа і почав керувати Волинською єпархією.
Саме в цей період відбулася дуже визначна подія в житті владики Варфоломія – візит на Волинь тодішнього Святішого Патріарха Московського і всієї Русі, предстоятеля Російської Православної Церкви (РПЦ) Алексія II (Рідіґера), який високо оцінив діяння молодого єпископа.

У процесі поділу українського православ’я на церкви Московського та Київського патріархатів владика Варфоломій, хоча й був послідовним поборником ідеї автокефалії нашої церкви, не підтримав УПЦ КП. Тому в серпні 1992 р. активісти на чолі з Геннадієм Кожевниковим захопили собор та єпархіальне управління, а єпископ Варфоломій спочатку відбув на Миколаївщину, згодом – у Сумську обл., а з липня і до сьогодні очолює рівненську кафедру, де став спочатку архієпископом, а згодом і митрополитом. 
Чому 7 червня 2015 р. в останній момент він не зміг прибути в рідне село на велелюдне свято, наразі невідомо. Як ніхто не знає й причин скасування візиту предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія, якого місцева громада та велика кількість гостей із інших куточків України (і навіть Росії!) чекали з 8 год. святкового недільного ранку, коли вже тривала рання Божественна літургія в храмі Святого Олександра Невського, а Блаженнійший мав особисто освятити престол храму Святителя Петра. 

Відтак святкові урочистості провело інше духовенство на чолі з архієпископами Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром та Володимир-Волинським і Ковельським Володимиром. 
В останнього, до речі, цими святковими днями сталася неприємність: кілька із нагороджених церковною відзнакою волонтерів відмовилися її приймати, мотивуючи це недружньою позицією верхівки православ’я в Росії щодо подій у Криму і на Донбасі. 
Але це, звичайно, тема зовсім іншої розмови, бо Городне 7 червня таки відсвяткувало і велике церковне свято, і чергові іменини місцевої жіночої обителі.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: храм, де відбулося святкове богослужіння; пам’ятник полеглим у лавах радянської армії та УПА односельчанам; унікальний фонтан біля церкви; розп’яття Ісуса Христа; паломники з’їхалися на свято з усіх усюд, але найбільше їх було із сусідньої Рівненщини.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%