Обережно: інсульт!

Обережно: інсульт! Спекотного літа різко зростає небезпека для тих, хто потерпає од серцево-судинних недуг.

Інсульт, на жаль, нині серед лідерів причин смертності в українців. А корінь зла ховається у холестерині – жирові, який осідає на стінках судин,  заважає крові нормально циркулювати і провокує гіпертонію.
Високий тиск? Змінюйте меню.
Зараз, коли температура на вулиці зашкалює, так само до найвищих позначок піднімається і артеріальний тиск. Аби зменшити ризик інсульту, народний лікар із Володимира-Волинського Іван Пархомук рекомендує: паралельно з прийомом медичних препаратів дотримуйтеся правильного харчування.
Особисто я намагаюся взагалі не вживати продукти, які містять багато холестерину. Це, зокрема, курячі яйця, вершкове масло й домашня сметана, жирне м’ясо та рибна ікра, – перелічує 88-літній чоловік. – А то, було, на Пасху невістка наварила холодцю, я кілька ложечок скуштував, сів газету почитати і – нічого не бачу. Бо тиск так піднявся, що аж пелена перед очима.
Тому Іван Кузьмич радить замінити м’ясні наїдки на рослинний білок: квасолю, горох, сою, сочевицю, побільше кидати в тарілку овочів та фруктів, а присмачувати їх олійкою.

Від небезпечних тромбів допоможуть п’явки
Щоби вберегтися від негативної дії тромбів, Іван Кузьмич пропонує використовувати звичайнісіньку… п’явку! Виявляється, коли вона кусає, крові випиває небагато, зате разом зі її слиною у кров людини потрапляє гірудин, який здатен розчиняти навіть уже наявні згустки крові.
Наскільки часто використовувати процедури з п’явками? Аби відповісти на це запитання, Іван Кузьмич рекомендує спершу здати аналіз крові на протромбінів індекс.
А ще для мінімізації утворення тромбів Іван Пархомук пропонує випробувати дію буркуна жовтого (зауважте: є ще й буркун білий, але він не дає потрібного ефекту).
Як зазначає народний лікар, настоянка буркуну готується просто: 1 ч. л. сушеної квітки заварити у 250 мл окропу, пити по столовій ложці тричі на день. Через місяць знову заварити склянку трави, знову випити. І таке «чаювання» можна проводити регулярно.
– Щоб не утворювалися тромби, необхідно також лікувати печінку, – зазначає 88-літній чоловік. – Чудові ліки дарує нам природа у вигляді розторопші. Втім зернята споживати не можна, позаяк ті містять отруйні речовини. Тому сам я вже багато років приймаю карсіл – препарат, у якому сконцентровано найкорисніші елементи розторопші.
Насамкінець Іван Пархомук додає: на будь-який рослинний чи тваринний препарат організм кожної людини реагує по-своєму. Тож, буває, один пацієнт у захваті від результату, а інший не відчув жодного покращення.  

Корисні поради
*уникайте прямих сонячних променів; нема можливості сховатися в затінку – не соромтеся користуватися парасолькою чи – як мінімум – головним убором;
*у спеку зростає навантаження на серце, тому тяжку фізичну роботу відкладіть на більш прохолодні дні;
*старайтеся якомога менше часу проводити за кермом і врахуйте, що у спеку знижується здатність організму реагувати в екстремальних ситуаціях;
*щоб компенсувати організмові втрачену вологу й запобігати згущенню крові (а відтак і утворення тромбів), вживайте якомога більше рідини, але не пива, квасу чи газованих напоїв – натуральної нехолодної (!) води;
*в одязі надавайте перевагу світлим легким натуральним тканинам, бо використання синтетичних може у спеку спровокувати шкірні захворювання;
*за високих температур гіпертонікам варто зменшити споживання алкогольних напоїв, котрі й так піднімають тиск, та старатися менше палити.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%