Ні води, ні театру

Ні води, ні театру

Місце культурно важливе і туристично привабливе – літературно-меморіальний музей Лесі Українки в Колодяжному – вже не боїться підтоплення (нинішньої весни, нагадаю, одна з історичний будівель опинилася у воді, а відтак існувала загроза руйнації так званого Білого будиночка. Причому, за словами завідувачки музею Віри Комзюк, підтоплення підвального приміщення згаданої споруди виникали й у попередні роки).

Коли постала загроза, спільними зусиллями області, району, села було вирішено поглибити меліоративний канал завдовжки 1000 м, очистити і поглибити Косачівський ставок. Тобто – зробити максимум, аби будиночок цілковито убезпечити.
– Такий результат вдалося отримати дійсно копіткою роботою, – розповідає Віра Комзюк. – Адже голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук узяв проблему музею на особистий контроль, забезпечив організацію роботи з ліквідації підтоплення. Фінансову підтримку надали Волинський краєзнавчий музей і Колодяжненська сільська рада. Технікою забезпечило Ковельське міжрайонне управління водного господарства. Причому крапку на цьому ми не ставимо.
Однак проблеми самого Колодяжного на цьому не вичерпалися. Як зізнався керівник виконавчої влади району Сергій Матяшук, у селі давно назріла потреба в дитячому садку, ремонті дороги, реконструкції місцевого Будинку культури.
У сільраді підтвердили: частина грошей уже є. Зокрема, 107 тис. грн – на капітальний ремонт частини вул. Богдана Хмельницького в с. Волошки і поточний ремонт вул. Московської в с. Будище. Повільно, та все ж просуваються справи з ремонтом дитячого садка. Упродовж останніх років сільрада отримала з районного бюджету та освоїла в межах 900 тис. грн. Та якщо врахувати, що роботи загалом потягнуть десь на 7 млн грн, то фінальну крапку ставити доведеться не скоро.  
А з реконструкцією місцевого Будинку культури ситуація взагалі не визначена. Бо коштом сільради було ще раніше виготовлено проектно-кошторисну документацію, що обійшлося в 43 тис. грн. Одначе приступити до втілення проекту не дозволяють фінанси.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.
P.S. За такої ситуації що лишається казати про амбітні плани попереднього голови райдержадміністрації Івана Смітюха? Адже під час чату з Іваном Євдокимовичем, котрий проводила обласна рада 31 жовтня (тобто вже після звільнення пана Смітюха з посади голови) прозвучало питання: «Що з розпочатого вами як головою РДА візьмете на особистий контроль і доведете до кінця, незважаючи на посаду чи вид діяльності?». Іван Смітюх відповів: «Обов'язково зроблю все можливе і неможливе в Колодяжному. Побудую справжній театр імені Лесі Українки. Ковельщина потребує культурних закладів».
На жаль, поки що жодних кроків у «театральний бік» жителі Колодяжного не спостерігають. А Іван Смітюх виявився «справжнім» господарем свого слова: спочатку його дав, а потім – забув…
Тому втілювати мрії в реальність доводиться набагато відповідальнішим людям.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%