Генеральські метаморфози

Генеральські метаморфози

Як відомо, після серії гучних заяв та скандалів  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк нарешті дослухався до вимог певної частини активістів Майдану та оголосив: на підставі законодавства про люстрацію знято з посади начальника ГУ МВС України у м. Києві генерал-майора міліції Олександра Терещука.
Про те, чим запам’ятався Олександр Дмитрович під час буремних подій на Волині, починаючи з осені 2013-го і закінчуючи лютим 2014-го, «Волинська газета» повідомляла неодноразово. Але наразі треба акцентувати на суттєвій деталі:  в драматичний день пікетування обласних органів влади на Київському майдані, 9, коли, з одного боку, голова облдержадміністрації Борис Клімчук написав заяву про добровільну відставку (аналогічним чином вчинив і начальник УСБУ генерал-майор Володимир Мельникович), а представники революційного середовища Володимир Бондар, Ігор Гузь і Євген Мельник письмово гарантували стримування людей від агресії, ні тодішній прокурор Андрій Парака, ні генерал-майор міліції Олександр Терещук у відставку не пішли. Посад вони позбавилися лише після остаточної перемоги Майдану…

У липні минулого року, однак, старі київські контакти допомогли Олександрові Терещуку повернутися на службу. Та «каток люстрації» невмолимо наближався і таки наздогнав… У результаті – відставка.
Та на персональній сторінці в одній із соцмереж (за прикладом міністра Арсена Авакова, який буквально днює і ночує у «всесвітній павутині» та перетворив її на персональну прес-службу) генерал-майор міліції Олександр Терещук так прокоментував нинішній статус-кво:
«Друзі, за останні дні до мене надійшла шалена кількість повідомлень. Хочу подякувати за ваші відгуки та оцінку результатів роботи. На посаду начальника київської міліції я заступив майже рік тому в скрутні для країни часи і ми цей шлях достойно подолали разом, не давши розхитати ситуацію в місті. Звичайно були присутні і гострі моменти, але це суворі будні професії.
Одним із основних завдань міліції є забезпечення законних інтересів громадян. Цими ж принципами керується і закон про очищення влади. Він один для всіх, тому повинен виконуватися кожним громадянином без винятку. 
Цю процедуру повинен пройти і я як людина, що працює на кошти та на користь платників податків. У своїй роботі завжди звик демонструвати персональний приклад, тому цей процес не буде винятком, і я дотримуватимуся відповідних правових норм. Інформуватиму вас про хід процесу та мою подальшу діяльність – тримаю руку на пульсі. Мирного вам неба над головою – це побажання завжди доречне!».
Таким чином, говорити про те, що екс-очільника волинських та київських правоохоронців та людину, яка на рівні МВС координувала боротьбу з незаконним обігом наркотиків, уже «списано із корабля» не варто. Найближчим часом, мабуть, Олександр Дмитрович повернеться на службу…
Роман УСТИМЧУК.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ: Олександр Терещук серед розбурханих мітингарів у приміщенні облдержадміністрації намагається пояснити, чому не йде у відставку, лютий 2014-го; заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк і прокурор Андрій Парака залишалися відданими Вікторові Януковичу…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%