Прокляття чужих богів, коли наші мовчать…

Прокляття чужих богів, коли наші мовчать…

Неадекватна поведінка там, де усталені інші норми співіснування людей, призводить до сумних наслідків. Але наше «Я» намагається завжди випередити навіть першу букву в алфавіті…
У Малайзії – грандіозний скандал! Місцеве населення вимагає від влади притягнути до кримінальної відповідальності групу іноземних туристів, які не додумалися ні до чого кращого, як залізти на священну гору та влаштувати там нудистську фотосесію. Зафіксувавши свої тілесні принади на електронні носії інформації, вони благополучно спустилися донизу та продовжили відпочинок. А через тиждень саме в цій точці Малайзії стався потужний землетрус силою до 6 балів за шкалою Ріхтера. В результаті загинуло 18 місцевих жителів…
А потім розгнівані люди звернулися до влади з однозначною вимогою: за те, що туристи образили священних духів, які опікуються такою ж священною горою, не лише оштрафувати чотирьох вандалів-іноземців, але й посадити їх у тюрму. Малайзійська поліція на час розслідування взяла під варту горе-любителів «полунички».
Думаєте, подібний випадок стосується лише далеких океанських країн? А хіба посеред нас мало істот, які своєю нехлюйською поведінкою не лише опускають рівень цивілізованої людини до тваринних інстинктів, але й ображають честь та гідність оточуючих?
Ось буквально свіжий випадок із життя, як казав колись легендарний наставник «Волині» Віталій Кварцяний, «волинського мурла». В одному із заповідних місць нашого краю існує озеро, орендар якого не тільки ретельно сплачує всі належні в подібних випадках платежі, але й дозволяє людям безперешкодно і безплатно відпочивати на берегах голубої перлини та купатися в її водах. Оскільки озброєної охорони там немає, а різноманітні водні та екологічні інспекції внаслідок «реформ» фактично знищені (і фізично, і морально), то наразі важко встановити, хто доклав рук до нічим не кращого свавілля, ніж на малайзійській горі. Але факт залишився фактом у вигляді наслідків дикунської поведінки невідомих вандалів: вони не лише засмітили прибережну смугу порожніми пляшками, бляшанками та огризками, але й… підпалили сосну, що росте біля рекреаційного пункту. На щастя, сильного вітру не було, тому полум’я згасло, завдавши непоправної шкоди лише цьому дереву, на стовбурі якого було оголошення з правилами поведінки на заповідних територіях…
Шкода, що ця місцина не має такого духа-охоронця, як малайзійська гора, і що покарання сил небесних та земних не дістане нелюдів уже найближчим часом. 
Але – на все воля Божа. І тільки Господу відомо, чому наш люд традиційно вміє помічати скалку в чужих очах, а у власних і поліна не бачить. 
А їх, тих полін і скалок – чи не на кожному кроці… 
От недавно в столиці якась «добра душа» дозволила так званий парад так званих сексуальних меншин. Знаючи, що переважна кількість нашого православного суспільства з міцними національними та культурними традиціями доволі стримано та критично ставиться до публічної демонстрації тими чи іншими шанувальниками способів інтимних контактів, цей «хтось» так і не знайшов законних та демократичних інструментів припинити можливе свавілля ще на моменті його появи. А далі «геї» та «лесбіянки» почали не лише демонструвати свою власну свободу поглядів та поведінки: в їхні лави затесалися явні провокатори та бандити, які спричинили конфлікт. У результаті – кілька міліціонерів зазнали тілесних ушкоджень, а один важкопоранений правоохоронець потрапив у реанімацію, де його підключили до апарату штучного дихання… 
Можна скільки завгодно говорити про усталені для окремих країн ЄС цінності та традиції, треба з повагою ставитися до чужих реалій, але ніхто в Україні не має права зневажати точку зору більшості наших громадян. І якщо в нас нахили представників секс-меншин у стані спокою не викликають у загалом миролюбних українців несприйняття чи агресії, то навіщо допомагати неадекватним людям з того чи іншого табору збурювати ситуацію на порожньому місці, в результаті чого проливається кров?
Причому ми ж не говоримо у цьому випадку про справді суспільні збурення (як у випадку з кількома хвилями революційних подій), коли люди просто змушені застосовувати аргумент сили, коли інша сторона не чує сили аргументів. Але трусити голими дупами на чужих горах, палити дерева в заповідних місцях чи різати міліціонерів на «голубих» чи «рожевих» «парадах» – це вже не історія хвороби, а діагноз. 
От і виникає питання: чому навіть свиня в хліві ніколи не зробить того, на що здатні ті, хто її потім заколе і з’їсть?!  І як бути з прокляттями хоча б чужих богів?
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%