Дивне сусідство

Дивне сусідство

Дорогою від Володимира-Волинського до Турійська буквально на околицях Княжого міста розташований колись засекречений, а після початку війни на Сході – загальновідомий об’єкт: «господарство» 14-ї окремої механізованої бригади. 
Зрозуміло, що військовим для підвищення боєготовності потрібні полігони, зокрема й для випробування броньованої техніки та відпрацювання влучної стрільби. Тож і у володимир-волинських армійців є в розпорядженні танкодром. 51-ша окрема гвардійська Перекопсько-Харківська Празько-Волинська ордена Леніна двічі Червонопрапорна ордена Суворова і Кутузова механізована бригада (до перейменування) саме тут проводила і продовжує здійснювати бойове злагодження танкових екіпажів.

Щоправда, буквально біля в’їзду до танкодрому, фактично на території в/ч А2331, розташована ще одна пам’ятка про минуле. На зорі незалежності України польські активісти, як і в багатьох інших місцях Волині, встановили хрест на честь «мешканців села Вільганувка, які трагічно загинули в 1943 році».
Звичайно, пам’ять про трагедію польсько-українського протистояння під час Другої світової війни і на Волині, і на сусідніх землях Республіки Польща, треба не забувати. Проте, вочевидь, у жодному воєводстві РП на території військової частини немає подібних хрестів…
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: в’їзд на танкодром української мехбригади; хрест на честь загиблих у 1943 р. мешканців с. Вільганувка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%