Трудовий ультиматум

Трудовий ультиматум Профспілки виступають на захист конституційних прав людини праці.

Понад тисяча профспілкових активістів прийшли до Кабінету Міністрів України на чергові етапи акції на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з урядом і роботодавцями. 
Під стінами вищого органу виконавчої влади зібралися представники агропромислового комплексу, охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, держустанов, зв’язку, споживчої кооперації, газових господарств, геології, геодезії та картографії, морського транспорту, текстильної та легкої промисловості, атомної енергетики, річкового транспорту, радіоелектроніки, рибного господарства, регіональних профспілкових організацій, також шахтарі, чорнобильці, афганці та ін. Захищаючи законні права громадян, профспілки продовжують виступати   проти підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги, «безстрокової шокової терапії», яку проводить уряд, та відсутності реальних соціально-економічних реформ.
Політичні зміни в країні вносять корективи в повсякденне життя українців, тому профспілки продовжують непорушно стояти на захисті гарантованих Конституцією України прав людей праці, боротися за їхнє краще життя не завтра, а вже сьогодні. 
На першому етапі пікетування біля стін Кабінету Міністрів України, що проходив 27 травня та 3 червня цього року,  взяли участь профспілкові активісти всеукраїнських профспілок авіабудівників, виробничників і підприємців, енергетиків, житлово-комунального господарства, металургів, космічного та загального машинобудування, лісової галузі, торгівлі і громадського харчування, хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, територіальних профоб’єднань м. Києва і Київської області, апарату ФПУ, студентська молодь, працівники ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур», «Міжнародного центру культури і мистецтв». Загалом понад тисяча чоловік. Із трибуни вимоги учасників акції озвучив Голова ФПУ, керівник СПО профспілок Григорій Осовий. Він закликав уряд і роботодавців до конструктивного діалогу, спільного знаходження соціального і економічного вирішення проблем в країні.
А 10 червня під стінами уряду відбувся четвертий етап акції  протесту під гаслом «Уряд, почуй голос народу!», до якого долучилися представники Спілки «Союз-Чорнобиль», організації ветеранів, воїни-афганці та ін. Підтримуючи солідарність з профспілками всієї України, волинська делегація  спілчан освітянської, машинобудівної, дорожників лісової та інших галузей та області під керівництвом голови Федерації профспілок Волинської області Іванни Дубинки-Філозоф також брала в ній участь. Вони приїхали до столиці, щоб підтримати всі профспілки України. 

«До простого народу, на жаль, не прислуховуються ані уряд, ані наші народні обранці, – висловилася Іванна Дубинка-Філозоф. – Тому профспілки перейшли до радикальніших дій. Тепер вони змушені пікетувати стіни вищого органу виконавчої влади, аби державні діячі побачили і почули профспілчан, відповіли на їхні вимоги».
Щодо вимог, які відстоюють сьогодні профспілки, то усі вони загалом націлені на покращення добробуту громадян. Стосуються досягнення європейських стандартів життя, передусім у сфері зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного використання виробничого та трудового потенціалу країни. Серед основних вимог профспілок України – пониження ціни на газ і тарифів на комунальні послуги, підняття рівня заробітної плати. Окрім усього, на сьогодні гостро стоїть питання дитячого оздоровлення та оздоровлення працюючих шляхом виділення путівок на санаторно-курортне лікування. Уперше за 24 роки незалежності Фонд соціального страхування не бере участі в процесі оздоровлення. Від початку року не виділено жодної путівки на санаторно-курортне лікування, жодної копійки в бюджеті не закладено на ці цілі.
Болісно і від того, як зауважила голова Федерації профспілок Волині, що урядовці «залізли» в кишені до пенсіонерів, які сьогодні ледь-ледь виживають на свою і так мізерну пенсію. 
Голова Волинської об’єднаної організації дорожників  Леонід Тимощук від імені працівників дорожнього господарства Волині приїхав до столиці, аби привселюдно висловити біль, зумовлений тим, що вже понад 4 місяці, починаючи з лютого, працівники дорожнього господарства області не отримують заробітну плату. Робота з дво-триденним робочим графіком, зауважив він, триває біля п’яти років. А останні два роки дорожникам живеться особливо сутужно. Деякі з них змушені розраховуватися, шукати інші шляхи заробітку, аби піклуватися про власні сім’ї. 
Виступ заступника голови Федерації профспілок України Сергія Українця на мітингу став співзвучним із прагненнями усіх  спілчан:
– Нам обіцяли реформи, молочні ріки, світле європейське майбутнє. Але що ми маємо: нуль реформ, шалені ціни, економічний занепад, безробіття та злиденне життя. Нам обіцяли нові ринки збуту, нові робочі місця, європейську зарплату. Натомість перед українською продукцією закрили всі кордони, втрачено мільйон 200 тисяч робочих місць, зупинилися машинобудування, авіабудування, суднобудівна промисловість, вугільні шахти, будівництво загалом. Мільйони гектарів найродючіших у світі земель залишилися неораними і незасіяними. Унікальні високопродуктивні та конкурентоспроможні підприємства – гордість України – виставляються на дешевий розпродаж. І нікого не хвилює, що за цим стоять долі десятків тисяч працівників і десятків тисяч сімей. Минулого року 448 сімей не діждалися своїх батьків із роботи. Залишилися сироти і вдови. Парадоксально звучить, але в Україні робота стала другим після війни небезпечним для життя фактором. Бізнес викидає щороку тисячі скалічених інвалідів. 4,5 млн українців працюють без трудових книжок і без елементарного захисту. 200 мільярдів гривень заробітної плати виплачується поза касою і нелегально. Це означає що бюджет країни недоотримує 30 млрд гривень а Пенсійний фонд – 70 млрд гривень. Дуже прикро, що для урядів, як показав час, люди є лише статистикою, процентами. Конкретною людиною, життям пересічної сім’ї урядовці не переймаються. Їх, вочевидь, не турбує що з 20 мільйонів працездатних лише 10 мільйонів мають офіційну роботу. Інша половина готова до роботи і чекає від влади обіцяних робочих місць. 
Україна стала першою у світі державою, яка обклала податками пенсії, а ще 15% пенсій просто так забрала у працюючих пенсіонерів. Загалом 10 млн працюючих несуть на своїх плечах всю економіку країни, наповнюють бюджет, платять зарплату міністрам, депутатам, утримують армію, міліцію... І шкода, що з посадовців на це ніхто не звертає уваги...
А 15 червня знову відбулося пікетування Верховної Ради України національними репрезентативними профоб’єднаннями: Федерацією профспілок України, Федерацією професійних спілок транспортників України, Конфедерацією вільних профспілок України, Об’єднанням всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність», Об’єднанням всеукраїнських автономних профспілок. Мирна акція пройшла з метою привернути увагу влади до проблем в економіці, девальвації гривні, тотальної дорожнечі і падіння водночас життєвого рівня людей удвічі, що викликає вкрай негативну реакцію трудівників, пенсіонерів, практично кожної української родини. Перед присутніми виступив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
Під стінами парламенту від імені 8 млн членів профспілки України пред’явили трудовий ультиматум уряду, в якому сформовано конкретні вимоги, а також виступили з невідкладними пропозиціями до Верховної Ради України. 
Прес-центр Федерації профспілок Волинської області.
На фото: представники профспілок Волині на мирній акції протесту в Києві.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%