Світанок 22-го

Світанок 22-го

Поки наших хлопців били, Кіріл молився в Бресті за мир…
Ніч 22-го. Військові експерти з телевізорів попереджають про можливий наступ. І хоча ми (як це не дивує) вже звикли до подібних новин, все ж – тривожно. Бо ситуація в зоні АТО на перемир’я аж ніяк не подібна. 
Україна. Мар’їнка. Донецька обл. Тричі на світанку 22-го із заборонених мінометів, гранатометів та зенітних установок «бойовики завдали вогневі удари по українських позиціях у районі Мар’їнки», інформує прес-центр штабу АТО. За добу 85 разів обстріляли позиції українських військ та інфраструктуру мирних населених пунктів. 
«Ситуація в зоні АТО, – пишуть, –  характеризується загостренням на певних напрямках». 
Смертоносні снаряди летять із РСЗВ, танків, гаубиць калібру 122 і 152 мм, а також 120-мм мінометів. Найбільш активно тієї ночі бойовики діяли на Артемівському напрямку. Майже десять разів із 122-мм артсистем і мінометів калібру 120 мм вдарили по Золотому, Попасній, Розівці, Зайцевому і Троїцькому.
Волинь. Луцьк. Вранці 22-го у стінах облдержадміністрації представник військового комісаріату доповідає про початок 6-ї хвилі мобілізації. Завдання – до лав ЗСУ поставити приблизно 1,5 тис. осіб. Тим часом досі 3 тис. волинян живуть у статусі «бігунів»: так називають тих, хто уникає мобілізації. Правоохоронці, військові, влада домовляються про координацію зусиль, щоб протидіяти цьому явищу, але страх і корупція протидіють, вочевидь, потужніше. Поки.

Білорусь. Брест. 22 червня в обласному центрі сусідньої з Волинню Берестейщини побував патріарх Російської православної церкви Кіріл. Прибув 21-го. На борту літака, що колись належав Алєксандру Лукашенкі – білоруська символіка. Як повідомляють тамтешні засоби масової інформації, одна з найважливіших подій цього візиту – візит предстоятеля до Брестської фортеці. Мовляв, під час Другої світової війни саме у стінах цієї цитаделі зник безвісти, а вочевидь, загинув його рідний дядько). Рівно о 4-й ранку в Брестській фортеці починають мітинг-реквієм за участі високопоставленого гостя.  Цієї ночі Святійший патріарх покладе вінки до Вічного вогню, відслужить заупокійну літію в Миколаївському гарнізонному соборі цієї фортеці. Як пише видання «Вечерний Брест», виступаючи перед присутніми, предстоятель Російської православної церкви, зазначив: в наш час – особливо важливо зберігати… мир. Мовою оригіналу:
«Мы все с вами одна семья. И не только потому, что в нас течет кровь, восходящая к нашим предкам. Но и потому, что мы прожили одну историю и радости, и скорби. Брестскую крепость нельзя разделить по национальным секторам. Есть вещи неделимые, как в идеале неделима человеческая семья. И вот эта героическая защита Брестской крепости являет нам собой символ единства, образ единства и способность совместно преодолевать смертельную опасность и побеждать. Потому что защитники Брестской крепости победили. Дай Бог процветания Бресту, белорусской земле, земле российской, земле украинской и многим-многим людям, которые по духу наши братья и сестры». 
У фіналі реквієму в небо запустили білих голубів, а потім численні учасники делегацій покладали квіти та вінки. Як пишуть ЗМІ, «ради этой ночи в Брест» прибуло чимало делегацій, в основному … з Росії та України. Щоправда, жодних відомостей про те, чи були серед тих, хто супроводжував предстоятеля РПЦ, представники УПЦ.
Безумовно, візит патріарха – не дивина. А тим паче – до Бреста чи до будь-якого іншого білоруського міста. От тільки поки над сусідньою з Україною Берестейщиною здіймалися увись білі голуби миру, в напрямку української Мар’їнки летіли снаряди. 22 червня 2015-го минуло без втрат серед військових. Або принаймні про це не повідомляли. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото видання «Вечерний Брест»: предстоятель РПЦ під час візиту; ці учасники мітингу покладають вінок із синьо-жовтою стрічкою. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%