«Я готовий відповідати за всі свої дії»

«Я готовий відповідати  за всі свої дії»

Не встиг Володимир Бондар та Олександр Свирида покинути приміщення «білого дому», як голова Волиньради Валентин Вітер «навзаєм» запросив журналістів на прес-конференцію.
Втім, зауважте, не для того, щоб озвучити компромат на котрогось із волинських політиків, а для спростування всіх звинувачень, які пролунали двома годинами раніше.
Отож, звинувачення перше: відмова реєструвати проект рішення про звільнення Валентина Вітра з посади голови Волинської обласної ради. «Це повна брехня», – сказав на таке Валентин Степанович. Доказом його слів стали документи про те, що 11 травня загальний відділ апарату облради зареєстрував згаданий проект і повідомив про це Володимира Бондаря листом. Натомість проект не був оприлюднений ( а відтак і не винесений на найближчу сесію), бо закон вимагає підкріпити проект підписами 27-х депутатів Волиньради, яких де-юре не було.
– Назбирає Володимир Бондар достатню кількість підписів – нема питань: винесемо й розглянемо. Особисто я за посаду не тримаюся і в будь-якому разі надалі працюватиму на громаду Волині, – запевнив Валентин Степанович.
Звинувачення друге: реалізація за непристойно низькою ціною автомобілів, які перебували в автопарку облради та вважалися комунальною власністю. 
– Щодо натяків про нібито корупційні схеми скажу: всі рішення про відчуження майна депутати приймають під час сесії облради. А продажем згаданих автомобілів, залученням учасників торгів, оголошенням результатів займається Державний аукціонний центр. Лише згодом він повідомляє обласну раду про результати, – пояснив процедуру Валентин Вітер. – Що автівки були реалізовані дешево і обласний бюджет отримав мало коштів – погоджуюся. Але всі питання – до аукціонного центру.
Звинувачення третє: спроба ввезти до України елітні іномарки під маркою «допомога для АТО».
–З таким проханням до мене звернувся командир батальйону «Луганськ-1». Та оскільки я неглибоко обізнаний із митним законодавством, то у свою чергу адресував відкриті листи начальнику управління СБУ в області та виконувачу обов’язків начальника Волинської митниці. Вони ці листи розглянули, сказали, що за іномарки доведеться сплатити мито в повному обсязі (що тягнуло на кругленьку суму). Тому ці транспортні засоби до України так і не потрапили. А що вони були представницького класу, то хлопці сказали: що їм за кордоном подарували, те вони й везуть на АТО.
Звинувачення четверте: непрозоре призначення керівників комунальних установ Волині.
– Жоден із них не призначений мною одноосібно. Перш ніж було підписано відповідні документи, кандидати погоджувалися відповідними комісіями обласної ради та профільними управліннями облдержадміністрації, – зазначив Валентин Вітер.
Звинувачення п’яте: бездіяльність обласної ради загалом.
– Я хочу стати на захист депутатського корпусу. Адже завдяки нашій роботі Волиньрада першою в Україні прийняла програму щодо матеріально-технічного забезпечення базованих в області військових частин, допомоги прикордонникам, впровадження заходів тероборони і програми боротьби з тероризмом, допомога сім’ям учасників АТО, виділення сім’ям загиблих по 100 тисяч гривень із резервного фонду обласного бюджету. Додатково ми спрямували по 800 тисяч гривень у кожен район, аби там допомогли мобілізованим із придбанням усього необхідного. Мільйон гривень спрямували обласній спілці афганців, яка постійно та напряму допомагає хлопцям на передовій. У госпіталі для ветеранів створили реабілітаційний центр для учасників АТО, – перелічив Валентин Вітер. – А в доповнення до всіх тих звинувачень, які були озвучені на мою адресу, скажу: має хтось підозри – спершу хай занесе їх у правоохоронні структури, міліцію, прокуратуру, СБУ, а вже потім оприлюднює. Тому те, що відбувається сьогодні, – не що інше, як брудна виборча кампанія, котра вже, як бачите, стартувала.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%