Дайош свій повіт!

Дайош свій повіт! У райцентрі відбулося громадське віче.
В м. Камінь-Каширський 25 червня провели віче, під час якого обговорили проект змін територіального устрою. Предметом обговорення став проект експерта із децентралізації, керівника Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, що нині активно обговорюється в Україні.
Згідно із пропозицією Коліушка, Волинь поділяється на 4 повіти: Луцький, Ковельський, Володимир-Волинський та Маневицький. Учасники віче – проти такої версії територіальної реформи, бо вважають, що Камінь-Каширський – гідний бути центром повіту й відстоюють версію поділу, за якою в області має бути 5 повітів: Луцький, Ковельський, Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Любомльський.
За словами депутата Камінь-Каширської міської ради Віталія Нестерука, цей район споконвіків був центром повіту:
«Центром повіту має бути наше місто. Наступного року йому буде 820 літ. Моя думка така, що в цьому всьому винуватий наш депутат Ігор Єремеєв. Він може провернути це. Два рази поспіль Маневичі були центром округу. Проте громада міста Камінь-Каширська не обрала його. І гречка, і всі ці вибори… Вину за це мусимо тримати на собі, бо ми обирали. Сьогодні стоїть питання, що нам необхідно буде зібрати делегатів і їхати в Київ, поки не пізно. Ми мусимо відстояти наше місто, ми всі його патріоти».
Депутат райради Богдан Козік, в свою чергу, наголосив: «В чому причина успіху реформи польської? Частиною їхньої реформи була люстрація, вони усунули всіх колишніх і потім почали зміни. В нас такого не було. Адмінреформа починатиметься з укрупнення громад. А потім уже буде утворений повіт. Центром повіту однозначно має бути тільки Камінь-Каширський. В нас є історичне минуле, в нас – інфраструктура, навіть географічне розташування – найбільш вдале. Але я категорично проти того, як проводиться реформа по селах. Бо все має бути відбуватися тільки з добровільної згоди громадян, як написано в законі. Наскільки я знаю, в селах зборів майже не відбувається».
Серед присутніх на зборах був і Геннадій Кожевніков (як голова громадської організації «Українська республіканська платформа «Собор»), який зауважив: «Я тут, бо представляю інтереси луцької громадськості, яка не згідна з тією картою, яка опублікована. Сьогодні Камінь-Каширський – перша ластівка в області, який організовано вийшов на віче. Інформація про резолюцію, яку ви приймете, піде по всій Україні. Камінь-Каширський буде центром повіту! Коли не було радянської влади, все Полісся було без доріг (дорога була тільки до Каменя-Каширського), то тут була розвинена інфраструктура залізних вузькоколійок. На жаль, її знищили. В 91-му році за те, що громада обрала демократичного депутата, цей район «покарали» і перенесли центр в Маневичі, бо там стояв пам’ятник вождю».
Виступив перед присутніми і голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук: «Дуже радий, що ви такі активні. Думаю, що тут нема жодної людини, яка хотіла б, щоби центром повіту були Маневичі. І я в тому числі. Щодо цього у владних кабінетах мови не було. Сьогодні йдеться тільки про укрупнення громад. Кожна громада має сама прийняти рішення. Проводилися зібрання в певних селах, проводилися сесії. Пропозиції по району звучать. Але всі хочуть приєднати до себе, є тільки дві сільради, Карасинська і Клітицька, що погодилися приєднатися – до когось. Хочу попросити громади: якщо хтось вирішить приєднатися до населеного пункту з іншого району, тоді перспектива того, що Камінь-Каширський стане центром повіту, втратиться. В робочу групу з укрупнення громад входить 39 чоловік. Приєднуйтеся. Чекаю ваших пропозицій».
Насамкінець учасники віче ухвалили резолюцію щодо необхідності утворені Камінь-Каширського повіту. Запропонували місцевій владі зайняти активну позицію щодо відстоювання інтересів Камінь-Каширщини, керівникам обласної влади «зайняти принципову позицію щодо лобіювання інтересів Камінь-Каширського повіту у вищих ешелонах влади». Резолюцію відправили до Президента, Кабміну, Верховної Ради, облради й облдержадміністрації.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото: карта, запропонована Ігорем Коліушком.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%