І ще – німця з нагайкою?

І ще – німця з нагайкою?

Уряд України вирішив передати Державну фіскальну службу в пряме підпорядкування Міністерству фінансів України. Окрім цього, Арсеній Яценюк і Наталія Яресько публічно заявили, що кілька стратегічних митниць (і на Волині вони є також!) віддадуть в управління іноземним приватним фірмам, які і самі прибутки отримуватимуть, і Державний бюджет України поповнюватимуть…


Отже, глава нинішнього коаліційного Уряду схвалив модель реорганізації Державної фіскальної служби, представлену Міністром фінансів України Наталією Яресько та Головою ДФС Романом Насіровим. За словами Арсенія Яценюка, ще півроку на реалізацію змін в ДФС немає: «У вас є три місяці на те, щоби платники податків відчули нову і якісну податкову культуру, яка буде запроваджуватися керівництвом Державної фіскальної служби».

Окрім того, Прем’єр-міністр вимагає тотальної зміни всього керівництва Державної фіскальної служби на місцях, особливо ж відзначає, що найбільш корумпована галузь у системі Державної фіскальної служби – митниця. З огляду на це, Арсеній Петрович звернувся до Романа Насірова з проханням, аби будь-які кадрові призначення на митниці, в тому числі в регіональних митницях, «були прозорі та зрозумілі».

Окрім цього, очільник КМУ і міністр фінансів заявили про готовність передати іноземним приватним структурам в тимчасове управління кілька митниць. Ніхто не здивується, якщо серед них виявиться й Волинська, де останнім часом корупційні скандали лише по гучнішали.

В усякому випадку, ідея з допомогою іноземців навести законність та порядок у митній сфері після серії призначень міністрів з-за кордону новою вважатися не може. Питання в іншому: чому Революцію гідності творили прості українські громадяни, які й привели до влади нинішню владу, а та з кінця лютого 2014 р. так і не спромоглася знайти в своєму середовищі ні міністра фінансів, ні міністра економіки, ні заступників Генпрокурора чи міністра МВС? Можливо, не там шукали? Чи аби в Україні нарешті вибудувати європейську модель управління, нам у кожне село залишиться тільки німця з нагайкою запросити? Але навіщо нам тоді такі урядовці, як зараз?

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: навіть сутінки не заважають нинішньому КМУ шукати професіоналів за межами держави…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%