Про «зелену кімнату» і не тільки

Про «зелену кімнату» і не тільки

Рівень дитячої злочинності знизився у порівнянні з минулим роком. Про це розповів старший оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВСУ в області майор міліції Василь Лесь. 

Щодо територіальної прив’язки, то, за словами правоохоронця, більше злочинів скоюють там, де більша кількість населення (здебільшого – в містах), а саме – в Луцьку, Луцькому р-н, Ковелі, Володимир-Волинському, Нововолинську тощо. Причина цього, вважає Василь Васильович, той факт, що в сільській місцевості зайнятість дітей є вищою, позаяк батьки часто залучають своє чадо до господарських робіт. 
Серед скоєних неповнолітніми злочинів переважають майнові. 
-Діти не скоюють кваліфікованих злочинів, в основному це – крадіжки, - каже Василь Лесь. – Цуплять телефони, фотоапарати… Словом, те, що лежить на поверхні: дитяча психологія така, що вони не усвідомлюють, що йдуть на злочин: сподобалася річ – узяв її. 
Нині триває реформування кримінальної міліції у справах дітей. 
-Ми відходимо від каральної функції і спрямовуємо роботу на профілактику злочинності, - розповідає правоохоронець. – Ідемо в навчальні заклади, сім’ї, залучаємо громадські організації й ведемо з дітьми роз’яснювальні бесіди. 
Окрім того, розповів Василь Лесь і про так звані «зелені кімнати», де з дітьми працюють психологи.
-Методика «зелених кімнат» впроваджена в нас як передовий досвід іноземних держав. Кімнати існують на базі міськрайвідділів: це -  спеціальне приміщення з інтер’єром, виконаним в зелених тонах (як знаємо, цей колір має заспокійливий ефект), де з дітьми, котрі стали свідками чи жертвами злочину, насильства, працюють психологи. Зрозуміло, що до кожної дитини – індивідуальний підхід. Оскільки в нас тісно налагоджена співпраця з освітянами, то часто залучаємо психологів навчальних закладів. Така робота дає результати, адже є різниця між бесідою в офіційному порядку, складанням протоколів тощо та невимушеною, спокійною розмовою на рівних.
Поки «зелені кімнати» є не у всіх райвідділах міліції, та Василь Васильович мовив, що до 1 вересня вони будуть облаштовані. 
Ірина ВОРОБЕЙ. 
На фото автора: Василь Лесь під час рейду нічними закладами Луцька.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%