Карти – в руки

Карти – в руки

Депутати облради зібралися на позачергову сесію через необхідність затвердити перспективний план нового адміністративно-територіального устрою Волині. Карту погодили, але сесія залишилася відкритою.
Серед «найгарячіших» питань порядку денного позачергової 35-ї сесії облради цього разу – проект перспективного плану формування територій громад області, доля залізничної лікарні у Ковелі, низько суспільно-політичних звернень у «Різному». 
Найперше під час сесії дали слово матері загиблого учасника АТО Любові Карабан, яка наголосила: держава не виконує своїх зобов’язань щодо надання пільг учасникам АТО та родинах загиблих на Сході, мало того – окремі пільги скасовує. Необхідність прийняти з цього приводу звернення до керівництва держави про підтримку родин учасників АТО не викликала дискусій. А депутат Святослав Кравчук запропонував колегам звернутися до глави держави з пропозицією встановити для сімей загиблих пенсію у розмірі не менше 10 прожиткових мінімумів. Мовляв, це буде достойна шана батькам та рідним від держави. Його підтримала більшість. Не з першої спроби, але все-таки проголосували у раді й за звернення до прихожан УПЦ, яка є частиною Російської православної церкви. Відповідні звернення вже прийняли депутати Луцької міської та районної рад. У ньому вірян так званого «Московського патріархату» закликають вимагати від керівних органів УПЦ засудити сепаратизм та розірвати зв’язки з Росією. 49 із 58 присутніх проголосували «за».  У сесійній залі підтримали також звернення до міністра оборони та керівника СБУ щодо необхідності звільнення з полону військовослужбовців 51-ї ОМБР (тепер 14-ї).
Через неготовність деяких проектів рішень розгляд «Різного» таки перенесли й приступили до інших питань. Зокрема внесли зміни до обласного бюджету, не без дискусій схвалили проект перспективного терустрою регіону, за яким область ділитиметься на 74 громади. Дещо змінили й раніше ухвалене рішення про надання згодом в обласну комунальну власність залізничної лікарні у Ковелі, яка раніше утримувалася «Укрзалізницею», уточнивши, що установа функціонуватиме як заклад охорони здоров’я. Варто нагадати, що волиняни погодилися утримувати заклад коштом обласного та міського бюджетів, але вирішили, що в стінах залізничної лікарні відтепер буде хоспіс та поліклініка. І хоча такі рішення були прийняті для того, щоби працівники медустанови від перетрубації постраждали якомога менше, представники ковельських залізничників прибули на сесію… з плакатами, чим неабияк здивували всіх присутніх. Ковельчанам порадили йти з протестами в Київ, під стіни уряду, де вирішили долю лікарні розчерком пера, а не в сесійну залу облради, яка стоїть і стоятиме на боці волинян. 
Погодивши ліміти на використання лісових ресурсів та проект землеустрою меж міста Луцька, обранці знову повернулися до «Різного» і не підтримали звернення до Верховної Ради України про відповідальність уряду Яценюка, запропоноване свободівцями. Через відсутність кворуму закрити засідання не вдалося, тож позачергова сесія продовжить роботу. 
Тим часом у депкорпусі – нові об’єднання. Голова облради Валентин Вітер повідомив про створення нової депутатської групи під назвою «Волиняни».  Так, у її складі поки: Володимир Бондар (округ №23, Ратнівський р-н), Олексій Приходько (округ №18, Любешівський р-н), Володимир Латковський (округ №20, Любомльський р-н), Святослав Кравчук (обраний за списком «Фронту Змін») та батьківщинівець Василь Столяр (обраний за списком «Фронту Змін»).
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Валерій Діброва зосереджено вивчає проект нового терустрою Волині. 

Депутатський цитатник
Володимир Навроцький («Наша Україна»): «Ми іноді так вміємо заговорити позитивні питання, що вони стають негативними». 
Валерій Діброва («Єдиний Центр»): «Багато колег-депутатів недопрацювали в округах – і нині мають запитання з приводу утворення громад. Хто хотів, хто працював – давно ці теми вивчив. Закликаю голосувати і дати початок територіальній реформі в області!»

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%