Улітку зростає ризик отруєнь

Улітку зростає ризик отруєнь

Коли на вулиці спека, харчові продукти несуть великий ризик. А мухи та брудні руки підсилюють небезпеку.
Отож, як запобігти харчовому отруєнню та як діяти при перших його ознаках – розповідає лікар Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Аркадій Шостак.
Найбільше проблем – від... полуниці
– Звісно, насамперед не забуваймо про миття рук. А ще – про правильну обробку овочів, ягід, фруктів. Якщо вони вирощені на вашій присадибній ділянці, не проходили хімічної обробки та росли подалі від автошляхів, достатньо буде просто помити їх у проточній воді. А от коли продукти придбані на ринку, мусимо пам’ятати декілька правил.
– Купуючи помідори, в жодному разі не беріть пом’яті. Адже в утворених мікрочастинках заселяються мікроби, розмножуються і належно їх позбутися просто не можливо, – наголошує Аркадій Шостак. – Натомість овочі, фрукти і ягоди з ринку необхідно помити і ошпарити. Бо, щоб ви знали, найбільш часте харчове отруєння влітку пов’язане з полуницею. Особливо серед дітей. По-перше, задля тривалого збереження ягодою товарного вигляду фермери її обприскують. А по-друге, цю хімію тяжко вимити із «пор», якими вкрита поверхня полуниці.
Аби зменшити негативну дію з овочів, огірки рекомендується почистити від шкірки, з капусти – зняти верхнє листя, в помідорах – вирізати місце біля плодоніжки (бо саме там «збирається» найбільше нітратів).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%