Білокрилка атакує?!

Білокрилка атакує?!

На Волині фіксують збільшення чисельності «капустяного шкідника». Такої кількості білокрилки,  як цьогоріч у нас не бачили 20 років поспіль.
Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки ви потривожите рослину. Вивести цього шкідника дуже важко. Комахи ці – дуже дрібні, менші 2 мм. Тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом,  від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листка легко помітити велику кількість личинок. Білокрилка  харчується соком рослин, що призводить до пожовтіння листків. Ще одна неприємність від шкідника – на його цукристих виділеннях поселяються сажисті гриби, що негативно позначається  на фотосинтезі. В результаті – рослина просто гине.  
Цього року небезпечного шкідника у великій кількості виявлено на капустяних полях Ковельщини, Маневиччини, Рожищенщини, в Луцькому та Володимир-Волинському р-нах. А на невеликих посадках у селянських господарствах заселення білокрилою  – стовідсоткове! За чисельності усіх фаз розвитку на одну рослину припадає 320247 екземплярів шкідників. Такого, стверджують у фітосанітарній інспекції області, не було більш як 20 літ. 
Надія ЛАНОВА.
Поради фітоінспектора:
– для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах відкритого ґрунту зареєстрований інсектицид актелік, к. е. 0,3-1,5л/га, біопрепарат натургард, в. р.,0,3-1,0 л/га; 
– в закритому ґрунті – аплауд, з. п. 0,5-0,7 кг/га, актелік, к. е., 3-5 л/га, варант 200, в. р.  к. 0,25 л/га, верімарк, к. с. 0,375-0,5 л/га, когінор, р. к., конфідор, р. к. 0,25 л/га, конфідор Максі, в. г. 0,5 г/сотку на 5-8 л води, моспілан, в. р. 0,2-0,3 л/га. 
– в умовах закритого ґрунту ефективним є застосування біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів. Овочівники із досвідом стверджують, що при великій кількості білокрилки знадобиться не одна обробка рослин препаратами.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%