Майстер бджолиних спальникiв

Майстер  бджолиних  спальникiв

Фермер із Камінь-Каширщини виготовляє вулики «з цілющим ефектом». Планує зробити двоспальний вулик на колесах. Щоби сон «на бджолах» був не таким самотнім…
Кажуть, одна ніч  із бджолами повертає 10 років життя. Так це чи ні, а от те, що нормалізує діяльність серцево-судинної системи, артеріальний тиск, повертає здоровий сон, добре впливає на дихальну та нервову системи – це вже доведено медиками. Пам’ятаєте, як таку хатинку на бджолах у Межигір’ї демонстрував журналістам Віктор Янукович? За словами Віктора Федоровича, «дві години сну у такому «вулику» рівнозначні восьмигодинному відпочинку у звичайній спальні».  Така забаганка доступна не тільки президентам. Відчути себе «януковичем» у кращий період його панування можна, скажімо, у Яловацьку на Волині.
Володимир Сільчук із с. Яловацьк Камінь-Каширського р-ну вперто доводить скептикам, що й на бідних поліських землях можна фермерувати. Причім належить він до тих аграріїв, у кого фермерство – це не спосіб неустанного збагачення, а життєва філософія. От так він і живе: облаштував господарку мало не на болоті, обставив її  вуликами-спальниками, споживає здорову їжу, лікується цілющими травами і роботою, розводить свиней, обробляє поля, а нині мріє про сад і плантації лохини. А який же сад без пасіки?
По-перше, Володимир Пилипович – із тих, хто «на ти» із бджолами.  Коли надумав розвивати господарку (а фермерує він із 1992 року), обзавівся пасікою. Нині має 40 бджолосімей. Але не тільки знається на медах, а – як і кожен пасічник – цінує лікувальні властивості всієї бджолярської продукції і не тільки. 

Якось прочитав у газеті про так звані вулики-спальники (коли над вуликами облаштовують лежанку для сну). Загорівся ідеєю не на жарт. А згодом почув, що є такі спальники у Ковелі. Не полінувався – поїхав подивитися. А потім подумав, як то побачене можна було б удосконалити – і втілив у життя свій варіант для оздоровлення. 
«Я найчастіше йду спати до такого вулика звечора й можу лишитися там аж до ранку. Оце був недавно в госпіталі, то хлопців, учасників АТО, запрошував, щоби приїхали: і у вулику посплять, і рибки половлять, і в баньці попаряться. Залюбки надам можливості для невеличкого відпочинку», – зазначає пасічник. 
Яловацький фермер охоче виконує замовлення на таке «лікувальне обладнання». Для тих, хто пробує майструвати спальники сам, каже: нічого складного у цій справі нема: «Можеш дошку стругати – зробиш». Та й завше є простір для фантазії… От скажімо, свої вулики Володимир Пилипович мріє удосконалити. Для прикладу, зробити одного двоспальним і поставити його на колеса. Щоби можна було «на бджоли» запрошувати і дружину…

Багато чого пробував Володимир Сільчук, бо він з тих, хто не цурається братися за нове. Займався і зерновими, і малиною, невеличку свиноферму утримував. Тепер же пильно приглядається до лохини. Купив перші кущики й планує  закласти перший гектар надзвичайно цілющої ягоди:
«По-перше, ця ягода росте 30 і більше років на одному місці, і її не треба пересаджувати. Наші земля їй ідеально підходять. Ще одне: малину треба збирати через день, бо інакше переспіває й псується. Лохину ж – можна раз у тиждень. Заложив її в холодильник – і вона тиждень може там зберігатися. На малину дощі пішли день-другий – ягода вже не та. Звичайно, ми її не викидаємо, а використовуємо на вино. До речі, дуже хороше вино з малини! Рекомендую! Тому будемо пробувати з лохиною. Що вийде – приїжджайте – побачите!» – запрошує фермер. 
А чому б і ні?! Іноді від журналістської суєти та гамірних буднів так хочеться сховатися хоча б… у вулик. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Фото із сайта «ВолиньPOST».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%