Добросусідство: одні й ті ж граблі

Добросусідство: одні й ті ж граблі

Уже традиційно на Волині триватимуть Європейські Дні Добросусідства, що передбачають проведення культурних та спортивних заходів обабіч українсько-польського кордону – в прикордонних населених пунктах сусідніх територій. 
8 липня у стінах облдержадміністрації організатори Днів Добросусідства узгоджували плани та говорили про проблеми. Участь у нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев, консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, начальник управління міжнародного співробітництва облдержадміністрації Андрій Ломага, представники Шацької, Іваничівської  райдержадміністрацій, Нововолинської міської ради, Луцького прикордонного загону та ін.
На перших акордах зібрання слово взяв Кшиштоф Савіцкі. І був лаконічним: польська сторона, як завше, виконає все, що обіцяла, і проведе заходи на високому рівні. 
Уже з перших виступів волинських організаторів стало зрозуміло: найбільшою проблемою проведення Європейських Днів Добросусідства на Волині буде фінансування, бо на це у бюджетах закладено було копійки. За словами заступника голови Іваничівської райдержадміністрації Людмили Войтович, у районному бюджеті передбачено на ці заходи 5 тис. грн. Причини вагомі: через проблеми вугільної галузі районна казна недоотримала серйозні суми. Однак на Іваничівщині сподіваються спрямувати додаткові кошти на Дні Добросусідства після розподілу бюджету за підсумками півріччя. Зрештою, запевняють: всі заходи заплановані й відбудуться на належному рівні та традиційно будуть спрямовані на покращення інвестиційного клімату в районі і встановлення добросусідських відносин. 
Заступник Нововолинського міського голови Едуард Савік наголосив: міська влада бере на себе клопоти із довезенням людей до місця проведення заходів у с. Кречів Іваничівського р-ну. Чекають, що з коштами допоможе облдержадміністрація. Мовляв, нині мешканці шахтарського міста рахують кожну копійку, тому зважуватимуть всі «за» та «проти»,  перш ніж їхати на фестиваль. Саме з таких причин торік, каже чиновник, люду було не так і багато. 
Голова Шацької райдержадміністрації Ігор Корольчук наголосив: працює над тим, аби в місці проведення Днів Добросусідства (а це с. Адамчуки Шацького р-ну) згодом з’явився автомобільний перехід. Та й інфраструктуру озера, каже, треба підтягувати до належного рівня, бо поки ми полякам програємо: у них оз. Біле набагато менше, але територія довкола нього облаштована ліпше. Натомість – у казні нема коштів на цьогорічні заходи на прикордонні. За підрахунками, потреба становить 20 тис. грн. Тоді як (і ця інформація шокувала присутніх) усього на залишках районного бюджету Шаччини… 7 тис. грн. 
У відповідь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев нагадав, що з польського боку всі клопоти з організації лежать на плечах місцевого врядування і там не оглядаються «на маршалка чи воєводу», ми ж, мовляв, «киваємо на батька». На запитання, чому влада району раніше не передбачила у програмі розвитку Шаччини кошти на Європейські Дні Добросусідства і не звернулася із пропозицією до обласної влади взяти участь у співфінансуванні, керівник Шаччини відповів, що працює у виконавчій владі всього три місяці. 
Попри фінансові клопоти і дискусії, Європейські Дні Добросусідства таки будуть. На Іваничівщині, у с. Кречів, – 23 серпня, на Шаччині, в с. Адамчуки – 6-9 серпня. 
Щоправда, волиняни мають проблеми отриманням віз, бо не можуть пройти електронну реєстрацію, з чим їм Кшиштоф Савіцкі обіцяв посприяти. І як завжди, є у нас категорія громадян, які воліють мати змогу перейти кордон за списками, тобто не маючи ні закордонних паспортів, ні карток малого прикордонного руху. Це мешканці Кречова та Морозовичівської сільської ради, люди старшого віку, які хочуть відвідати могили рідних по той бік українсько-польської межі. Таке бажання викликає подив і в прикордонників, і в представників консульства. Бо суперечить закону. Тому старожилам порадили виробити закордонні паспорти. А місцевій владі – допомогти їм це зробити швидко і без труднощів. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Кшиштоф Савіцкі та Сергій Кудрявцев – у президії. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%