Волинська ініціатива і польська поміч

Волинська ініціатива  і польська поміч

У Любліні підписано декларацію солідарності з Україною!
Завдяки успішній та патріотичній діяльності Благодійного фонду «Волинь-2014» вдалося конкретизувати співпрацю з польськими побратимами, які на всіх рівнях активізували гуманітарну підтримку нашого народу, котрий продовжує боротьбу за незалежність і територіальну цілісність України, чим захищає всю Європу від підступного східного агресора. 
Декларацію солідарності з Україною в рамках широкомасштабного проекту «Разом із Україною» вдалося підписати завдяки ініціативі та великій організаційній роботі одного з керівників СП ТОВ «Модерн-Експо», віце-президента Люблінського клубу бізнесу та великого патріота України Богдана Лукасіка. На прикладі свого українського партнера по спільному бізнесові, голови правління Благодійного фонду «Волинь-2014» Петра Пилипюка та його однодумців Богдан Лукасік пересвідчився: в Україні є люди, котрі допомагають співвітчизникам подолати багато проблем, пов’язаних із війною, як на Донбасі, так і в тилу. Відтак зробив усе можливе, щоб допомога польської сторони  була відчутною та надавалася надійним партнерам.

Місце проведення церемонії підписання цього важливого документа теж обране не випадково, бо в стінах Люблінського замку відбуваються найважливіші та найповажніші міжнародні події. Тому й зібралася тут фактично вся еліта сусіднього воєводства та поважні представники нашої держави. На захід, зокрема, прибули Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, Президент міста Кшиштоф Жук, маршалек Люблінського воєводства Славомір Сосновський і віце-маршалек Кшиштоф Грабчук, Люблінський воєвода Войцех Вільк, заступник Президента міста Замость Анджей Застапіло, ректор Люблінського католицького університету ім. Іоанна Павла ІІ Антоні Дембінский, ректор Люблінської політехніки Пьотр Кацейка, ректор Люблінського університету Марії Склодовської-Кюрі Станіслав Міхаловський, проректор Люблінського медичного університету Даріуш Матуслюк, ректор Люблінського природничого університету Маріан Весоловський, президент Благодійного фонду «Новий Став» Міхал Вуйцік, представник Фундації «Незалежність» Ян Федірко, президент Фундації «Духовної культури Пограниччя» Стефан Батрух, Президент Люблінського клубу бізнесу Агнєшка Мазур, президент організації Люблінських працедавців «Lewiatan» Тадеуш Йодловський. Відповідно, що в Люблінському замку на правах справжніх господарів були і вже згадувані Богдан Лукасік і Петро Пилипюк. 

«Стурбовані спільною долею наших народів, зворушені драматичною ситуацією людей, постраждалих від військового конфлікту і внутрішньо переселених осіб в Україні. Переконані, що на фоні воєнної трагедії потрібно демонструвати солідарність та надавати допомогу в дусі найкращих традицій польсько-українського добросусідства», – йдеться у Люблінській декларації солідарності з Україною, котра одразу після підписання почала наповнюватися реальним змістом.
Загалом програма «Разом із Україною» має на меті допомогти одягом, продуктами та іншими предметами першої необхідності 400 сім’ям, які вимушено залишили огорнуті війною та розрухою райони Донбасу. Окрім цього, проект «Разом із Україною» дозволить із допомогою польської сторони здійснити ремонт цілої мережі фельдшерсько-акушерських пунктів на Волині, особливо там, де компактно проживають переселенці з Криму, Донецької і Луганської областей.
Виступаючи на урочистостях у Любліні, голова правління Благодійного фонду «Волинь-2014» Петро Пилипюк зазначив: в Україні десятки, а може, й сотні тисяч людей виїхали із зони проведення Антитерористичної операції та Криму. Багато з них проживають на Волині та в інших областях нашої країни. І скрізь вони потребують допомоги. Окрім цього, є багато дітей, яких треба оздоровлювати та надавати психологічну допомогу. Важливо також, щоб органи влади та представники бізнесу тих територій, куди переселилися люди, допомагали їм працевлаштовуватися. Та й надавати медичну та реабілітаційну допомогу мирному населенню, яке постраждало від військових дій на Донбасі, доведеться ще не один рік.

Перший десятитонний гуманітарний вантаж уже вирушив в Україну: його отримають переселенці з Донбасу, які тимчасово мешкають на Львівщині. Наступні поїдуть на Дніпропетровщину та Донбас, де їх за дорученням Благодійного фонду «Волинь-2014» роздадуть переселенцям благодійна організація «Я – Волноваха» та «Міжнародна асоціація підтримки України».
Не забудуть і тих переселенців із Донбасу, які живуть на Волині. Цими днями, наприклад, продукти харчування та засоби гігієни Благодійний фонд «Волинь-2014» вручив донеччанину Валентинові Деркачу, який уже більше року живе в м. Ківерці та виховує двох онучок 4 та 6 років.
Декларація солідарності з Україною та українсько-польська програма «Разом з Україною» роблять лише перші кроки, але діловий ритм та наполегливість у просуванні до благородної мети вже вражають конкретикою та розмахом. І це означає, що Благодійний фонд «Волинь-2014» не тільки допомагає власними силами наблизити перемогу над ворогом (для потреб учасників АТО та їхніх родин за неповний рік роботи благодійники використали загалом майже 40 млн грн!), але й стає поважною організацією, з якою готові працювати авторитетні закордонні партнери.
«Війна в Україні продовжується. Багато дітей залишаються сиротами, втративши на Сході своїх батьків. Тому підтримка України зараз дуже важлива. Нам приємно, що громадяни Польщі з Люблінського воєводства в такій важкій ситуації подають нам руку допомоги, за що ми їм дуже вдячні», – наголосив Петро Пилипюк.
Ярослав КУХАРЕНКО.
На фото автора та Ярослава КУХАРЕНКА: Петро Пилипюк, Богдан Лукасік і Стефан Батрух після підписання декларації у Любліні. учасники підписання декларації з польської сторони; Валентин Деркач уже отримав допомогу; перший конвой перетинає кордон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%