Прощавай, майоре!
Нововолинська міськрада офіційно підтвердила інформацію про полеглого на Сході військовослужбовця вже реформованої 51-ї окремої мехбригади, що дислокувалася у Володимирі-Волинському і зазнала найбільших випробувань під час боїв на Донбасі. Експертиза ДНК встановила, що в одній із безіменних могил Дніпропетровська перебувало тіло майора Олексія Шепелюка.
Олексій Борисович до відправки в зону проведення АТО проживав у Нововолинську. Поліг унаслідок важких боїв ще в серпні 2014-го. Оскільки тіло одразу опізнати не вдалося, його поховали на одному з кладовищ Дніпропетровська. Родом Олексій Шепелюк був із Чернігівщини, тому родичі героя вирішили, що поховають його у рідному Ніжині. Саме там він закінчив середню школу, після якої вступив у Харківський військовий університет і як кадровий офіцер продовжив службу на Волині.
Нововолинці попрощаються із земляком у день поховання, у всіх храмах міста відслужать панахиду.
…Без батька залишилося п’ятеро малолітніх діток, а дружина Марина стала вдовою.
Варто зауважити, що наприкінці минулого року було розповсюджено інформацію Міністерства оборони України з розповіддю про геройську смерть Олексія Шепелюка та його бойового побратима, майора Олександра Кандесюка:
«Надійшло розпорядження командування сформувати і відправити на посилення одного з підрозділів два відділення ПЗРК на чолі з командиром зенітно-ракетного дивізіону майором Олександром Кандесюком. Він разом із довіреним йому особовим складом висунувся на зазначені позиції. Здійснивши марш, зенітники прибули у розташування батальйонної групи.
У той же час через український кордон був здійснений прорив російських військ зі штатною бойовою технікою. У результаті їхнього наступу на територію України 51-ша бригада і підсилення, яке прибуло, були оточені. Російські війська в особі головорізів із 331-го десантного полку із Костроми відразу ж відкрили вогонь із усіх наявних у них засобів ураження. Станом на вечір 25 серпня більша частина батальйонної тактичної групи була виведена з ладу. Оскільки вижити в такому пеклі шансів практично не було, вирішили йти на прорив з оточення. Майор Олександр Кандесюк разом із майором Олексієм Шепелюком, командиром зенітно-ракетної батареї, очолили авангард групи прориву разом зі своїм відділенням – сержантом і двома солдатами.
На жаль, вони попали у засідку. В результаті бою майор Кандесюк отримав кілька поранень із кулемета путінських окупантів. Майор Шепелюк кинувся винести бойового побратима з-під вогню, і при спробі відтягнути його сам був тяжко поранений. Решта з авангарду була обстріляна із кулеметів, мінометів і прямою наводкою «Шилки». Весь особовий склад теж отримав тяжкі поранення.
Основна група через шквальний вогонь не змогла допомогти товаришам і, відійшовши в базовий табір, зайняла кругову оборону. Потім, за словами очевидців, поранених українських бійців оточили 12 російських десантників-окупантів із метою захопити в полон. За мить пролунало кілька потужних вибухів гранат… Офіцери-Герої Олександр Кандесюк і Олексій Шепелюк підірвали себе разом із ворогом».
Після підтвердження факту загибелі Олексія Шепелюка слід нагадати, що ще минулого року прес-служба МОУ повідомила: командування підготувало документи на представлення майорів Кандесюка і Шепелюка до нагородження званням Героїв України (посмертно). Але відповідного указу немає й досі.
Наш кор.
На фото з архіву: Олексій Шепелюк із дітьми перед відправленням на фронт.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Юлдашев не тоне У Володимирі придбали сміттєвози для обслуговування євроконтейнерів У Луцьку змагалися волинські волейболістки На Волині далекобійники намагалися підкупити патрульних Курячі шиї на сковороді З 29 травня у Луцьку призупинять рух транспорту проспектом Волі Останній дзвоник і донати на ЗСУ Волинська збірна з футболу виборола “срібло” У Луцьку водійка скоїла ДТП під час комендантської години Лучанина викрили на торгівлі психотропами- Опитування
- Результати