Доля «Червоного» в руках двох мільйонів доларів!

Доля «Червоного» в руках двох мільйонів доларів!

Історичний роман Андрія Кокотюха «Червоний», події якого мають значний стосунок до повоєнної Волині, невдовзі може перетворитися на масштабний художній фільм! Про це (і не тільки) розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Волинській газеті» сам Андрій Кокотюха.


Отже, на Одеській кіностудії найближчим часом можуть розпочатися зйомки ккінофільму за мотивами «Червоного» – історичного роману, який складається із трьох частин і розповідає не лише про нелегку боротьбу вояків УПА проти органів КП(б)У і НКВД, але й про непросту долю дисидентів радянського режиму в 50-ті. Оскільки сюжетна лінія твору вибудувана таким чином, що певні події відбуваються на Сході Волині неподалік смт Олика, то поява художнього фільму викликає значний інтерес і серед нашого глядача.
На якому етапі реалізація цієї ідеї, 17 липня розповів сам Андрій Кокоютха.
– То коли приступите до зйомок, адже презентація вже відбулася?
– Ми презентували лише ідею створення кінофільму за мотивами моєї книги «Червоний». Але до практичної реалізації проекту ще ніхто не приступав. Деякі медіа просто поспішили видати бажане за дійсне. Насправді ситуація виглядає таким чином. Пилип Ільєнко, який очолює Держкіно України, висловив величезну зацікавленість у створенні художнього фільму «Червоний» та запевнив, що можна розраховувати на якусь частину фінансування з боку держави. Друга частина фінансування ляже на плечі вітчизняних приватних інвесторів. Третю ми намагаємося отримати від іноземних партнерів. Щоправда, в них виникає питання, чи буде ця робота цікавою в країнах Європейського Союзу? А німці висловили пересторогу, чи тематика стрічки не виявиться надто важкою для європейського глядача. На що я пояснив: Німеччина. Як ніхто інший, знає, яким важким є шлях до свободи…
– Можете назвати прізвище режисера?
– Ахтем Сейтаблаєв. Людина, який створила кінофільм «Хайтарма» про трагічну долю кримсько-татарського народу, депортованого сталінським режимом із рідної землі в травні 1944 р.
– Ми можемо озвучити хоча б приблизний бюджет кінострічки?
– Кіно без грошей не робиться! Це однозначно! Можна без грошей здійснити все, що завгодно, але тільки не кіно! Нам бюджет треба писати в гривнях, але ж ви бачите, що коїться з курсом валют… Два роки тому орієнтовна сума створення повноцінного фільму була орієнтовно 2 мільйони доларів США. Я не думаю, що вона може суттєво зменшитися…
– У якій точці України ви зараз перебуваєте?

– У Києві.

Побажавши авторові роману і сценарію до фільму «Червоний» усіляких гараздів, ми поцікавилися, чи заплановані зйомки якихось епізодів у нас, на Волині. Андрій Кокотюха ще раз наголосив, що потрібно спочатку наповнити бюджет достатньою кількістю коштів, але погодився, що раз робота про Волинь, то тут повинні попрацювати актори та оператори.
До речі, створення «Червоного» – дуже цікава та повчальна історія. Роман було написано за 2,5 місяці. Спочатку було створено кінець, а потім початок. Для написання твору автор користувався мемуарами повстанців, публікаціями українських істориків Володимира В’ятровича, Івана Патриляка, книгою волинського письменника Сергія Бортнікова, а сюжетну лінію підказав генерал-майор СБУ у відставці, голова облорганізації ветеранів війни та праці Олександр Булавін. Роман увійшов до «довгого списку» книжкової премії «Книга року ВВС-2012», а за тиражем в Україні «Червоний» обігнав новий роман Стівена Кінга «Темна вежа: вітер у замкову шпарину». 
Але на цьому «волинський слід» в кіно творчості Андрія Кокотюхи не вичерпується. Яе стало відомо з надійних джерел, сценарист фактично завершив створення сценарію за мотивами роману волинянина Володимира Лиса «Століття Якова».
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото з архіву: Андрій Кокотюха.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%