Лісова війна

Лісова  війна  Проти Колісника-молодшого і Василенка-старшого розгорнулися справжні бойові дії не лише на рівні громадських формувань… у результаті заступника-стажера вигнали з кабінету,  а в столиці відбулися принципові розмови у владних кабінетах.

Президія Громадської ради при Волинській облдержадміністрації – проти призначення Романа Колісника заступником начальника облуправління лісового та мисливського господарства, а Василя Василенка – в. о. заступника начальника головного управління Державного геокадастру у Волинській області. А 20 липня в Київ прибули представники волинських лісівників, аби провести публічну акцію протесту під стінами Держлісоагентства…
У чому ж суть конфлікту, що знову спалахнув довкола волинського лісу і тих, хто в ньому працює?
Як відомо, політичні розбіжності між нинішнім керівництвом центральних органів виконавчої влади та партією «Свобода» уже призвели до кількох резонансних відставок. Зокрема добровільно написав заяву про звільнення з посади першого заступника голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев. Слідом за ним пішов із посади ще один висуванець Олега Тягнибока – начальник облуправління екології та природних ресурсів Олександр Самосик. На займаній посаді залишився єдиний свободівець – начальник облуправління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, якому, як пояснив перший заступник голови облради Олександр Пирожик, треба завершити низку важливих для галузі проектів.
І все, мабуть, розвивалося б у повільному кадровому режимі, якби не дві суттєвих обставини. По-перше, ні для кого не секрет, що в Держлісагентстві без жодних пояснень «настійливо рекомендували» Василеві Васильовичу «піти з посади по-хорошому», написавши заяву. Коли ж цього не сталося, виникло «по-друге»: Державне агентство лісових ресурсів наказом №334-К від 14 липня 2015 р. дозволило проходження стажування Романа Колісника на посаді заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. І це одразу викликало хвилю обурення, адже Романа Богдановича напряму асоціюють із його батьком Богданом Колісником, який тривалий час керував лісівничою галуззю нашого краю і залишив посаду під доволі жорстким тиском певних громадських середовищ та воєнізованих формувань. 
Окрім гнівної заяви облорганізації партії «Свобода» (вона вважає, що відбувається тиха контрреволюції та повернення до влади апологетів режиму Януковича), відбулося й позачергове засідання президії Громадської ради при Волинській облдержадміністрації. 
Про результати зібрання повідомлено таке:
«Громадська рада через президію звернулася до Президента України Порошенка П. О., голови Державного агентства лісових ресурсів України Ковальчука О. П. та до голови Волинської облдержадміністрації Гунчика В. П. і наголошує на неприпустимості призначення в органи виконавчої влади та територіальні підрозділи центральних органів влади осіб, які працювали за режиму В. Януковича, перебували у партіях і громадських об’єднаннях, дії яких були спрямовані на підтримку режиму та проти територіальної цілісності України, були у Партії Регіонів та Комуністичній партії України.
Громадська рада при Волинській облдержадміністрації наполягає на визначеній публічній позиції голови Волинської облдержадміністрації Гунчика В. П. 
щодо стажування Колісника Р. Б. як претендента на посаду заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Варто прискорити, зауважують громадські діячі, запровадження відкритих конкурсів та публічних кадрових слухань на посади усіх рівнів за участю громади та на території громади. Такі публічні кадрові слухання розроблені кадровою комісією Громадської ради при Волинській облдержадміністрації і показують свою ефективність. 
Також була отримана інформація про перебування на посаді виконуючого обов’язки заступника начальника головного управління Державного геокадастру у Волинській області Василенка В. М., тому Громадська рада звертається до посадовців щодо реагування на це призначення та припинення практики призначення осіб, які потрапляють під критерії Закону України «Про очищення влади» на будь-які посади у органах влади та звільнення тих, які досі працюють й, тим самим, дискредитують владу в цілому та збурюють громаду Волині».
Одночасно присутній на засіданні Громадської ради заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук публічно запевнив, що органи виконавчої влади нашого краю офіційно не погоджували кандидатуру Романа Богдановича для проходження стажування на посаді заступника начальника облуправління лісового та мисливського господарства. Він також висловив сподівання, що голова облдержадміністрації Володимир Гунчик найближчим часом також привселюдно озвучить свою оцінку подій, що відбуваються як усередині лісомисливського управління Волині, так і довкола нього.
Не чекаючи заяв та запевнень, представники галузі вже 20 липня прибули в столицю, щоб провести масову акцію протесту. 
І доки мітингарі очікували від київської влади дозволу на мирний захід під стінами Держагентства лісових ресурсів України, його голова Олександр Ковальчук прибув із робочою поїздкою у Львів, де зустрічався зі студентством, науковцями, а потім провів нараду з лісівниками. Тобто, доки волинські страйкарі їхали із Західної України в Київ, Олександр Петрович, якого профільний міністр Олексій Павленко назвав «ефективним кризовим менеджером», рушив у протилежному напрямку, явно демонструючи небажання дослухатися до аргументів іншої сторони.
Вдалося з приводу збурення ситуації поспілкуватися і з Богданом Колісником, екс-начальником облуправління лісового та мисливського господарства і чинним депутатом облради від Маневицького округу №21 та головою постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.
«Усе, що зараз відбувається, і посмішку викликає, і насторожує. Чому з усіх начальників обласних управлінь, які працювали при Януковичу, фактично лише мене одного зробили «ворогом народу», хоча в Партії регіонів я ніколи не був. Мало того, мене призначали на посаду не тоді, коли президентом був Янукович, а значно раніше – ще за Кучми. Інші прийшли на посади при ньому, але фактично 70% із них залишилися, й ніхто ніяких претензій до них не висуває. Не можу зрозуміти, кому я можу бути ворогом? Волинському лісові? Та нехай хтось інший хоча б половину зробить із того, що я зробив, а тоді й поговоримо… Також не розумію: хто боїться повернення державного порядку в лісову галузь? Може, ті, хто ще в попередні роки казав, що «з Колісником неможливо домовитися», бо саме завдяки моїй твердій позиції на Волині не було незаконного видобутку бурштину, хоча в сусідніх Рівненській та Житомирській областях копали повним ходом, а тепер і до наших лісів добралися? Зрештою, я вже звик до такої ситуації. Але ще одного не можу зрозуміти: чому намагаючись мені дошкулити, зганяють зло на моїх дітях? Ми що, вже в 1937 рік повертаємося? Так навіть тоді казали, що син за батька не відповідає!» – пояснив свою точку зору Богдан Іванович.
Тому після оприлюднення наказу Держлісагентства щодо початку стажування депутата облради Романа Колісника на посаді заступника начальника облуправління лісового та мисливського господарства в області на повну залунали голоси не лише щодо відміни цього документа, але й на підтримку подальшої роботи на посаді начальника профільного управління Василя Мазурика.
Та оскільки «ноги ростуть із Києва», то автобус із громадськими активістами «Самооборони Волині» та лісівниками вранці 20 липня ц. р. прибув до столиці, аби донести свої аргументи до свідомості найвищого керівництва і лісового агентства, і профільного міністерства. До цього моменту Роман Колісник уже залишив кабінет: «Його наполегливо попросили».
Насамперед делегація відмовилася суто від вуличних акцій протесту, а зустрілася з високопосадовцями Держлісагентства України. Оскільки його керівник Олександр Ковальчук перебував поза межами Києва, то категоричні вимоги щодо скасування наказу про стажування Романа Колісника та припинення тиску на Василя Мазурика озвучено начальнику управління кадрової роботи Аллі Святецькій, начальнику управління лісового господарства та відтворення лісів Володимирові Романовському та завідувачу юридичного сектору Віталієві Дудці. 
Потім волиняни рушили до Міністерства аграрної політики та продовольства України, оскільки Держлісагентство перебуває в прямому підпорядкуванні цієї структури. Аргументи довелося наводити першому заступникові міністра Ярославові Краснопольському. Цікаво, що Ярослав Васильович – фактично наш земляк, адже народився в Рівному. До призначення на відповідальну посаду в міністерстві він працював у сфері бізнесу, а починав трудову біографію в рівненському колгоспі «Зоря комунізму», де до 1992 р. був зоотехніком-селекціонером,  завідуючим кабінетом політосвіти при парторганізації, секретарем комітету комсомолу і заступником голови правління із соціально-культурних питань.
Щодо порушеного питання про стажування Романа Колісника, то Ярослав Краснопольський запевнив візитерів, що зробить усе від нього залежне, або Роман Богданович освоював ази роботи зовсім в іншому місці, а не в цьому облуправлінні лісового та мисливського господарства. А наступного дня волиняни зустрілися з головою Держлісагентства Олександром Ковальчуком, який уже встиг повернутися зі Львова, де, окрім усього іншого, представляв нового начальника облуправління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеку, який раніше трудився там же на посаді головного лісничого. 
Голова Держлісагентства запросив кількох активістів у службовий кабінет, де відбулася предметна та конструктивна розмова. Вислухавши аргументи відвідувачів, він запевнив, що візьме їх до уваги, зауваживши, що лісову галузь очікують кардинальні структурні зміни не лише на Волині, яку він відвідає найближчого тижня.
Того ж дня делегація громадських активістів та лісівників повернулася додому.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Сергія ЦЮРИЦЯ: волиняни біля входу до Держлісагентства України.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%