Греневецького опустили на землю

Греневецького опустили на землю

Заява народного депутата України, екс-голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького про можливість ліквідації існуючих областей та створення на їхній базі 8-ми регіонів (Волинь мала потрапити в «Поліський»), як і передбачала «Волинська газета» від 30 травня ц. р. у статті «Три області – один регіон?», викликала значний резонанс. Найцікавіше ж, що наполеонівські плани Сергія Рафаїловича, котрий входить до фракції Партії регіонів, загасили представники найвищих державних установ!

Радник Президента України – керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук уже 30 травня в спеціальній заяві підкреслила, що в процесі обговорення адміністративних та територіальних змін ідеться про створення умов для того, аби громадяни, мешканці певних сіл і міст могли у зручному для себе режимі отримати публічні послуги (пенсію, довідку чи дозвіл на будівництво), щоб органи місцевого самоврядування мали достатню матеріально-фінансову та податкову базу для здійснення власних повноважень, аби самі громадяни впливали на вироблення та прийняття управлінських рішень на місцях.
«Тому в проекті Концепції реформування місцевого самоврядування, який розробили фахівці Адміністрації Президента України, представники Уряду, асоціацій органів місцевого самоврядування, мери та керівники місцевих рад, а також громадськість та експерти Ради Європи, серед завдань першого етапу передбачено впровадження механізми демократії участі, прийняття закону про місцевий референдум, розширення повноважень та можливостей органів самоорганізації населення, зміни до процедур консультацій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю», – наголосила Марина Ставнійчук.
Прес-служба Президента України наводить і такі слова пані Ставнійчук: «Потрібно забезпечити органи місцевого самоврядування власними інвестиційними ресурсами. Простимулювати і на рівні законодавства, і на рівні практик залучення альтернативних джерел, і використання сучасних механізмів фінансування, покращення доступу місцевих бюджетів до кредитних ресурсів. Встановити механізми прозорості й ефективності використання бюджетних місцевих та державних коштів і контроль за якістю надання послуг населенню».
На її переконання, тільки після того, як буде проведена інвентаризація ресурсів, оцінено готовність до реформи всієї системи, підвищено професійну підготовку місцевого управлінського активу, можна буде говорити про конституційний перерозподіл компетенцій та повноважень від місцевих держадміністрацій до виконкомів відповідних органів місцевого самоврядування. До цього часу чиновники місцевого самоврядування мають навчитися працювати в нових умовах, взаємодіяти з громадою, стимулювати активність громадян.
«Усі ж розмови про зміну адміністративно-територіального устрою України, укрупнення областей чи інша подібна «ненаукова фантастика» є позицією окремих політиків та експертів. Проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні не містить жодного натяку на перекроювання карти територіального устрою України», – зазначила Радник Президента.
А наступного дня Голова Верховної Ради Володимир Рибак, відповідаючи у Чернігові на запитання журналіста «Голосу України» про ідею створення в рамках адміністративної реформи 8 регіонів на базі 24 існуючих, зазначив, що «це питання не є на порядку денному». 
«Скільки я не зустрічався з Президентом, Прем'єр-міністром, ми жодного разу це питання не обговорювали», – зазначив спікер парламенту, додавши: «Це поки що ідея-пропозиція одного з депутатів, який має право на подібні думки».
Таким можна підсумувати, що заява Сергія Гриневецького виявилася невчасною та неконструктивною. Її, до речі, не поділяють навіть представники Волині в парламенті.
«Ніколи всерйоз ідея укрупнення областей у середовищі фахівців не обговорювалася, – зауважила народний депутат України Катерина Ващук. – Та й подібні ініціативи – явно не на часі. В Україні є набагато більше актуальніших проблем, які треба вирішувати в першу чергу».
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%