Монети на честь Княжого града
До свята Володимира-Волинського Національний банк України випустив одразу дві ювілейних монети! Одна вступила в законний обіг із 22 липня, а друга – з 24-го.
Справжній подарунок мешканцям Княжого міста та його гостям приготували вітчизняні фінансисти. Тривала та копітка робота над дизайном монет, присвячених славній минувшині та гідній сучасності Володимира-Волинського, увінчалася результатом.
Насамперед викарбувано ювілейну монету номіналом 5 грн із серії «Пам’ятки архітектури України».
Присвячена вона пам’ятці давньоруської архітектури, збудованій князем Мстиславом Ізяславовичем у 1156-1160 рр., Успенському собору у м. Володимирі – центрі Волинського князівства, місті літописання (нині – м. Володимир-Волинський). Собор був своєрідним центром духовного та громадського життя на Волині, усипальницею князів, бояр і єпископів, однією зі сторінок давньоруської архітектурної спадщини.
На аверсі монети розміщено: угорі рік карбування монети – 2015-й, малий Державний герб України (ліворуч), під яким напис «Україна»; номінал – 5 грн (праворуч), під яким логотип Монетного двору Національного банку України. Основною композицією аверсу є стилізований фрагмент іконостаса та царських врат собору.
На реверсі монети зображено Успенський собор (праворуч), угорі на другому плані – стилізовану сцену його закладання, ліворуч напис: «Успенський собор, ХІІ ст.», унизу декоративний орнамент на тлі якого – напис «Володимир-Волинський».
Виготовлена п’ятигрив-нева ювілейна монета з нейзильберу. Тираж – 35000 штук.
Друга монета – цінніша і за номіналом, і за вмістом дорогоцінних металів.
Присвячена вона видатному державному та політичному діячеві, творцю середньовічної європейської держави Руси-України – князю Київському Володимирові Великому та вшановує його пам'ять на честь з 1000-ліття упокоєння. Монету виготовлено з використанням технології патинування, елемент оздоблення – локальна позолота (вміст золота в чистоті не менше ніж 0,002 г).
На аверсі монети розміщено: ліворуч малий Державний герб України, під яким напис «Україна»; праворуч рік карбування монети – 2015-й, номінал – 20 грн; у центрі зображено срібляник – одну з перших монет, які карбувалися в Київській державі, під ним – фрагмент древнього Києва (використано локальну позолоту), до розбудови якого Володимир Святославович доклав багато зусиль; праворуч і ліворуч стилізовану композицію – пагорби з назвами племен, які населяли цю територію в древні часи.
На реверсі монети в центрі зображено київського князя Володимира Великого (використано локальну позолоту), який тримає в одній руці хрест, у другій – макет храму; навколо нього розміщено чотири медальйони зі стилізованими зображеннями державотворчих діянь князя: карбування монет, приєднання нових територій і захист кордонів держави, економічний розвиток і торгівля, хрещення населення та утвердження християнства як державної релігії; ліворуч і праворуч від князя – стилізовані написи: «Київський князь, Володимир Великий».
Виготовлена двадцяти гривнева монета зі срібла (985-та проба). Тираж – 2000 штук.
Наш кор.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Останній дзвоник і донати на ЗСУ На Волині в ДТП загинуло троє прикордонників У Шацькій громаді діє заборона на відвідування лісових масивів Юні підприємці у Луцьку відвідали АТ “Укрексімбанк” та компанію “Тигрес” Волинянка тріумфувала на чемпіонаті України На пошуки голови-втікача – аж у Канаду На Волині засудили громадянина України, який служив росії Волинянина судитимуть за незаконне придбання бурштину на понад 155 тис. грн «Солодкий» експорт В «Ягодині» прикордонники виявили таблетки наркотичної та психотропної дії- Опитування
- Результати