Конструктивна колегія

Конструктивна колегія

Під головуванням прокурора Волині Андрія Параки відбулося розширене засідання колегії прокуратури Волинської області з питань протидії корупції, її організованим проявам на пріоритетних напрямках та ефективності знешкодження злочинних об’єднань у зв’язку з тим, що набирає чинності Кримінальний процесуальний кодекс України.

На колегію були запрошені начальник УМВС України у Волинській області Олександр Терещук, начальник управління СБУ в області Володимир Мельникович, керівники Луцького прикордонного загону, слідчих підрозділів правоохоронних органів та управлінь Міністерства доходів і зборів України в області та інші.
Андрій Парака наголосив, що на виконання завдань, які ставлять перед правоохоронними органами Президент України та Генеральний прокурор, минулого та нинішнього року прокуратура області спільно із правоохоронними органами вжила низку заходів щодо викриття корупційних проявів та протидії організованій злочинності. Своєчасний акцент на цих проблемах протидії корупції та організованій злочинності, впровадження в практичну діяльність розроблених узгоджених заходів сприяли позитивним результатам. 
Зокрема в області викрито 8 злочинних угрупувань, із яких 2 – з міжнародними зв’язками. Скеровано до суду чимало актуальних справ про корупційні злочини, зокрема й про одержання хабарів. Складено та направлено до суду 88 протоколів про вчинення адміністративно-караних корупційних правопорушень. Лише нинішнього року завершено розслідування у 9 кримінальних провадженнях щодо корупційних діянь, обвинувальні акти з яких скеровано до суду. Спеціально уповноважені суб’єкти у сфері боротьби з корупцією склали та направили до суду 32 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення.
Водночас із переходом до роботи в оновленому процесуальному полі ще недостатньо ефективною лишається діяльність правоохоронців у сфері протидії корупції адміністративно-правовими засобами та викриттям корупційних адміністративних правопорушень в середовищі держслужбовців. Окрім цього, оперативні підрозділи правоохоронних органів області ще не повністю переорієнтували свою діяльність на виявлення і запобігання злочинам.
Вжиття дієвих узгоджених заходів потребують питання протидії корупції, зокрема її організованим проявам у бюджетній, фінансово-кредитній, банківській системах, агропромисловому комплексі, сферах освіти, транспорту, приватизації, охорони земель та довкілля. Про актуальні проблеми розповідали керівники структурних підрозділів правоохоронних органів та окремі міжміськрайпрокурори.
Завершуючи роботу колегії, прокурор області Андрій Парака зауважив, що ефективна робота та об'єднання зусиль усіх правоохоронних органів Волині повинні бути спрямовані на досягнення однієї мети – покращення стану протидії корупції та її організованим проявам та підвищення ефективності знешкодження злочинних об'єднань. Його підтримали у виступах Олександр Терещук та Володимир Мельникович. Задля поліпшення діяльності органів прокуратури та правоохоронних органів на вказаному напрямку розроблено низку спільних узгоджених заходів та заходів реагування, реалізація яких дозволить посилити вплив на боротьбу з організованою злочинністю та протидію корупції.
Прес-служба прокуратури області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%