Робота на результат

Робота на результат

Брошура під назвою «Про підробку харчової продукції» невдовзі побачить світ із ініціативи Волинської обласної організації «Союз споживачів України», засідання ради правління котрої відбулося нещодавно. Отож згадане видання має всі шанси стати настільною книгою споживача, адже на її сторінках детально розповідатиметься, як виявити недоброякісний товар і вберегтися від небезпечної покупки. Загалом практика видання пізнавальної літератури себе виправдовує. От, до прикладу, посібники «Пам’ятка юному споживачу» або ж «Закон України «Про захист прав споживачів» друкуватимуть черговим тиражем, адже з попереднього лишилося по кілька примірників, натомість потреба – чимала.

Варто наголосити, що друк відповідної літератури передбачено спеціальною програмою, котра діє на теренах Волині й впроваджуватиметься Союзом споживачів до 2015-го. 
– У грудні цього року депутатський корпус Волинської обласної ради продовжив дію програми до 2015-го, – повідомив під час засідання ради правління голова Волинського обласного осередку організації «Союз споживачів України» Володимир Блаженчук. – Ми відзвітували про роботу і представницький орган влади знайшов можливість профінансувати окремі статті програми. Зокрема й випуск збірників та інформаційних матеріалів. У 2012-му ми надрукували п’ять тисяч примірників. На 2013-й запланували – 60 тисяч.
Варто зауважити, що над реалізацією програми працює три установи області: Держспоживінспекція у Волинській області, ДП «Волиньстандартметрологія» та облосередок «Союзу споживачів України».
Одначе обговорили не лише ці нюанси. Присутні – відповідальний секретар організації Ігор Семенюк,  виконавчий директор Лідія Панасюк, голова ГО «Союз інвалідів» Григорій Ощепков, начальник центру з питань стандартизації, науково-методичного та інформаційного забезпечення ДП «Волиньстандартметрологія» Таїсія Баторевич, юрист та фінансист державного підприємства Оксана Воробйова та Ірина Довгун,  державний інспектор управління захисту прав споживачів Володимир Горішний,  а також представник юридичної фірми «Захист прав споживачів» Геннадій Кожевніков та громадський діяч Петро Гоцалюк – розглянули й чимало інших питань. Зокрема й кадрові. 
Рішенням ради правління кількість членів, котрі до неї входять, із 15 осіб збільшено до 17. Відтак пліч-о-пліч із досвідченими захисниками інтересів споживачів працюватиме Ірина Довгун, на яку покладено обов’язки голови ревізійної комісії, та Петро Гоцалюк, котрий нещодавно очолив Луцьку міську організацію «Союз споживачів України». Окрім того, Ігореві Семенюку продовжено повноваження відповідального секретаря.
Але увагу зосередили на акції, котра реалізується на теренах краю та країни загалом не вперше, – конкурсі дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі». Не оминули увагою і конкурс «100 кращих товарів України». Щодо останнього, то відбірковий етап спершу проводять на теренах краю.
– Обласний етап називається «Кращі товари та послуги Волині», – повідомила Таїсія Баторевич. – Працюємо з усіма суб’єктами господарювання краю, аби популяризувати їхні товари й послуги та аби продемонструвати споживачеві дійсно якісну продукцію. Прийом подань на участь уже завершили. Маємо 43 заявки від 39 суб’єктів підприємницької діяльності. Це більше, ніж минулого року. Невдовзі підводитимемо підсумки. 
На рівні держави головним ініціатором конкурсу «100 кращих товарів України» виступає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, тоді як на місцях – за підтримки облдержадміністрації. 10-й ювілейний захід проходитиме під патронатом Президента України Віктора Януковича та під гаслом «Цінуй українське». Фінал відбудеться в листопаді у Києві під час проведення Європейського тижня в Україні.
Натомість конкурс дитячого малюнку – в розпалі. Нині дітвора активно творить. Невдовзі до справи підключаться вихованці з дитячих таборів відпочинку. А в містах Луцьк, Нововолинськ та Володимир-Волинський вирішили проводити місцеві конкурси. Згодом відберуть кращі роботи і демонструватимуть у холі ДП «Волиньстандартметрологія».
Варто зауважити, що організатори сподіваються відзначити й заохотити кожного маленького учасника. Відтак розраховують на підтримку бізнесменів та підприємців.
Загалом засідання правління ради Волинської обласної організації «Союз споживачів України» відбувалося в конструктивному руслі. Насамкінець Володимир Блаженчук зауважив, що організація береться забезпечити контроль продукції, котру реалізовують на ринках. Як саме? Шляхом лабораторних досліджень та за допомогою громадських інспекторів. Безумовно, ідея хороша. Її підтримали депутати на одній із сесій облради. Однак аби комар носа не підточив, механізм контролю члени ради правління ще напрацьовують.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%