Слово за технікою

Слово за технікою

На подібні заходи з тоненьким гаманцем не їздять. Адже свою міць і динаміку тут демонструють агрегати, ціна яких – від мільйона й більше!

Не дивно, що на поля ТзОВ «Городище» Луцького р-ну прибули бізнесмени не лише з Волині, а й Хмельницького, Львова, Рівного, Вінниці.
Керівник товариства Анатолій Никонюк розповідає, що такі дійства в районі – це вже хороша традиція. Тому приймати поважних гостей для кожного аграрія – це і честь, і свідчення власної потужності.
– Трударі і працю люблять, і свято вміють влаштувати. А наскільки вдало – судити вам, – каже Анатолій Олександрович. І серед тих, хто в День поля оцінював і прицінювався, – волинські господарники, керівники районних рад і держадміністрацій. Та й місцевого люду трохи назбиралося. Бо хоч не по кишені дядькові із села подібна техніка, та подивитися й позаглядати кортіло кожному.
Справжнє «шоу на полі» влаштували трактори й сівалки, що приїхали обробляти волинську землю аж із Америки!
Директор департаменту Волинської фондової компанії, що виступила організатором дійства, Сергій Черноплатов розповів про нововведення і переваги заокеанської техніки.
Наприклад, трактор має гусениці, щоб тиск на землю був мінімальний. Комп’ютерне оснащення водійського місця дозволяє обробляти ґрунт із точністю до сантиметра. А навігаційна система дає можливість керівнику зі свого кабінету стежити за рухом трактора, кілометражем, використанням пального тощо.
– Таке робоче місце мати – одне задоволення. Кондиціонер, звукоізоляція: в кабіні комфорту більше, ніж у хаті, – жартують трактористи ТзОВ «Городище». – Та й у керуванні легкий. Ми он за дві години наловчилися!
Не дивно, що такою технікою спокусився проїхатися навіть заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк.
– Машини, які сьогодні бачимо, – задовлення не з дешевих, – зізнається Анатолій Никонюк. – Трактор вартує два з половиною мільйони гривень, сівалка – понад мільйон. Коли у 2002-му ми почали купувати сучасне обладнання, йшли на серйозний ризик. Але швидко переконалися: ці машини себе виправдовують. Якщо врахувати ефективність їхньої роботи, економію пального, якість виконаного, то за років два вони себе окуплять. Тепер ви розумієте, чому в нашому господарстві машин, ціна яких мільйон і більше, – понад 20.
Очі світяться і в місцевих жителів, коли вони спостерігали за надпотужною технікою. Проте купити американський агрегат сільським трударям, на жаль, задорого.
– Для дрібних господарників такого трактора взяти у кредит – це в боргову яму себе загнати, – не приховує заступник голови Луцької райдержадміністрації Валерій Шилік. – Я на селі, можна сказати, все життя. Велика різниця між технікою радянської та сучасної доби. Піднімається конкурентоспроможність. Зростає ефективність роботи. Та щоби агрегат себе окупив, людина мусить обробляти  від п’яти-шести тисяч гектарів та більше.
На щастя, Луччина такими хазяями славиться, і, що не менш важливо, панує між ними здорова конкуренція. А раз так – і селяни роботу мають, і бюджет наповнюється, і благодійну допомогу надають.
– Доярки нашого товариства по дві-три тисячі й навіть більше щомісяця заробляють. Механізатори в «гарячу» пору по сім-вісім тисяч отримують. За минулий рік тільки бюджет Луцького району ми більш як на мільйон поповнили. А ще ж із ремонтами шкіл, садочків, бібліотек, будинків культури помагаємо. Спонсоруємо поїздки творчих колективів і спортсменів, узимку дороги в населених пунктах розчищаємо, сприяємо в будівництві церков. Словом, коштів і для господарства вистачає, і для громади.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 
  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%