Віталій Скоцик: «Партія – це інструмент організації суспільства»

Віталій Скоцик: «Партія – це інструмент  організації суспільства»

Нещодавно, 8 серпня, в Луцьку в Будинку профспілок відбувся 48-й Міжрегіональний аграрний форум, який відвідав голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. Мета зібрання – консолідувати сили, обрати голову обласної організації Аграрної партії, який готуватиме обласну організацію до наступних місцевих виборів, та делегатів на 5-й Всеукраїнський з’їзд цієї політичної сили.
Довідка.
Віталій Скоцик народився 15 березня 1972 р. у с. Симонів Гощанського р-ну Рівненської обл. Навчався в Українській сільськогосподарській академії (м. Київ). Кандидат сільськогосподарських наук, доктор економіки, перший в Україні доктор наук у галузі стратегічного менеджменту. Отримав почесне громадянство США, визнаний кращим іноземним топ-менеджером Великобританії. У вересні 2014-го обраний головою Аграрної партії України.
Кого представляє Аграрна партія України?
– Аграрне виробництво – це галузь номер 1 в Україні, яка дає 27% ВВП, основний постачальник валюти до торговельного балансу нашої держави (торік зокрема дали 17,6 млрд дол.). 70% території нашої країни – під аграрним виробництвом, 65% населення – прямо чи опосередковано задіяно в цьому, – розпочав свій виступ Віталій Євстафійович (його дружина, до речі, родом із Ковельського р-ну). – Але в нас немає політичної сили, яка би на місцевому чи законодавчому рівні лобіювала інтереси аграріїв, тих людей, які проживають у сільській місцевості (а це 16,8 млн осіб). 
Цьогоріч новий уряд прийняв зміни до податкової системи нашої держави, які призвели до того, що єдина галузь, котра постійно давала приріст, тепер пішла донизу. Відтак за 6 місяців вперше маємо падіння виробництва – на 9,7%!
– 10 місяців тому, – розповів Віталій Скоцик, – мене обрали головою Аграрної партії, і ми почали роботу над тим, аби створити, можливо, першу, вибудувану знизу доверху демократичну силу на основі середнього класу. Варто пам’ятати: неможливо бути заможним у бідній країні, бо держава робитиме так, щоби за рахунок багатших витягнути економіку всієї держави. Тому треба збагачувати країну. 
Наша рутинна  щоденна робота полягає в тому, аби довести середньому класу, який з’явився на селі за останні 15 років, що він має створити політичну силу, яка належним чином представлятиме інтереси аграріїв у районних і обласних радах усієї нашої країни, а на наступних парламентських виборах увійде в трійку лідерів.
Віталій Скоцик назвав Волинь складним регіоном, бо до цього часу активно не включився в побудову Аграрної партії. Головне – розбудити людей. Вони мають зрозуміти: щоб керувати своєю громадою, на сьогодні треба долучатися до політичних процесів. Адже партія – це інструмент організації суспільства. Саме Аграрна партія будується знизу, це добре структурована сила. Вона не чиясь приватна власність, за нею не стоять олігархи. Тут один господар, переконує Віталій Скоцик, – це народ, який підтримав партію і бере участь у прийнятті рішень, тобто впливає на владу і сам стає владою. Якщо не станемо активними і не почнемо цікавитися політикою, переконаний лідер Аграрної партії, то й далі все вирішуватимуть за нас. 
– Хочу подякувати своїм попередникам: вони залишили мені 2961 регіональну організацію, юридично витриману, – каже Віталій Скоцик. – Але я повністю змінив керівництво, переформатував політичну раду, створив два дорадчих органи – почесну раду, куди запросив усіх колишніх міністрів, академіків, віце-прем’єрів, і Асоціацію героїв Соціалістичної праці.
Аграріям потрібне лобі і на місцевому рівні, і в парламенті. Бо тоді коли, наприклад, уряд каже: давайте заберемо спеціальний режим ПДВ із сільгоспвиробника, аграрне лобі відповідає: ні, цього робити не можна, бо аграрне виробництво почне падати. Передусім це вдарить не по великих виробниках, а по малих і середніх, тваринництву й молочарству, яке й так ледве стоїть на ногах. Десятки тисяч малих підприємств припинять своє існування. Відповідно і економіка зменшить обороти.
Питання виживання всієї країни Віталій Скоцик поділився цифрами:
– Якщо минулого року ми зібрали зерна на 64 мільйони тонн, цьогоріч прогноз уже – 59. Мінус 6 мільйонів тонн  – це приблизно експорту мінус один мільярд гривень! Як це відіб’ється на курсі гривні на кінець року?.. 
Як бачите, то питання виживання всієї країни. Відтак з’явилися люди, які довели, що створення Аграрної партії потрібно усім. Радий, що є такі активісти й на Волині. Тому впевнений: на місцевих виборах Волинь буде з нашою політичною силою. 


Навколо села й аграрного виробництва нині налічується близько 80 асоціацій, котрі представляють різні напрямки виробництва, як-от: Асоціація фермерів, Аграрний союз, Всеукраїнська аграрна рада, Асоціація зерновиробників тощо. Тому дуже важливо, щоби голова обласної організації Аграрної партії України та ініціативна група представляли не тільки одну конкретну групу, а всіх людей, які проживають у сільській місцевості. 
– 62% валової сільгосппродукції виробляється нині тими, хто не вважає себе фермерами: на присадибних ділянках, в одноосібних селянських господарствах тощо. Бо аграрій – це той, хто працює на землі, – вважає Віталій Євстахійович.

Стратегічні цілі Аграрної партії України
– Наша політична сила базується на старій європейській ідеології, що має назву «аграризм», – каже Віталій Скоцик. – Він полягає у простих істинах: найбільша цінність держави – земля, а найбільший носій національних цінностей – людина, яка працює на землі. Вдумайтеся: у нас 25% усіх світових чорноземів, 120 видів корисних копалин, 44% території покрито родючими ґрунтами! А ООН минулого року робила оцінку інтелектуального рівня націй. Ми, українці, здобули друге місце після японців. А четверте місце у світі маємо за кількістю людей із вищою освітою. Тому ми повинні  бути найуспішнішою та найзаможнішою нацією. А насправді? Парадокс: за коефіцієнтом злиденності, який теж встановлювало ООН (рахується рівень інфляції та безробіття), займаємо друге місце після Венесуели!
Звідси основні завдання – зберегти село, відродити економіку Україну на основі аграрного сектору, який зараз є найсильнішим з усіх у господарстві країни. Працює економіка в селі – є робочі місця. Є надходження до бюджету, є забезпечена соціальна сфера.
Важливе і таке болюче питання щодо земельної реформи, за словами Віталія Скоцика, піднімали на Аграрному віче, яке відбулося 4 червня в Києві і на яке з’їхалося понад 5 тис. аграріїв з усієї країни, тих, хто створив на місцях осередки партії. Були ухвалені рішення з трьох основних моментів:
1. Аграрії – проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 січня 2016 р. Це не на часі.
2. Нашвидкуруч проводити адміністративно-територіальну реформу, де за декілька місяців з 11,5 тис. сільських рад створити 1,5 тис. сільських громад або з 479 районів – 119 повітів, нереально. Це треба робити. Але не за 2-3 місяці. Приклад Польщі – провели децентралізацію, а потім упродовж 7-8 років здійснювали адміністративно-територіальну реформу.
3. Зміни, які відбулися в податковому законодавстві з 1 січня 2015 р. (при цьому навантаження землі на 1 га в аграрних підприємствах зросло в 21 раз!) привели до того, що вперше галузь за 12 років пішла донизу. Це спричиняє катастрофічні наслідки для всієї економіки. Тому треба повернутися до фіксованого сільськогосподарського податку, який був, і забути про скасування спеціального режиму ПДВ для аграріїв, що уряд настійливо хоче зробити.
4. Ініціювали зміни до правил вступу у вузи демобілізованих, а саме – дозволити їм здавати вступні іспити, за результатами яких і зараховувати до вишів, а не за балами ЗНО. 

В об’єднанні – наша сила!
– Ми – конструктивна сила, – наголошує Віталій Євстахійович. – Але якщо треба – можемо вийти зі страйками. Як-от це зробили 30 червня: прийшли під стіни Верховної Ради (близько 3,5 тисяч аграріїв із різних куточків України), бо уряд вирішив в законі про електронне адміністрування ПДВ прикінцеві положення проголосувати без обговорення в комітетах, згідно з якими з 1 січня 2016-го відміняє спеціальний режим ПДВ для аграріїв. У нас іншого варіанта не було, бо не маємо свого лобі у Верховній Раді. 
Думали, що відстояли це питання. Але ж 1 липня в новому законопроекті уряд знову це хотів зробити. Тоді ми вивели під стіни вже 5,5 тисячі аграріїв, а 7 депутатів-аграріїв (уперше з 1998-го) блокували трибуну у Верховній Раді. І відбили цей документ. Згодом нардепи сказали: мовляв, якби в нас була б хоч невелика фракція – 29-30 депутатів, тоді з нами усім довелося би рахуватися. От і робіть висновки: інтереси галузі №1, 16,8 мільйонів сільських мешканців нема кому представляти в парламенті.

До речі, саме спеціальний режим адміністрування ПДВ дозволяє аграріям хоча б частково зберігати оборотні кошти і вкладати їх у бізнес. Завдяки цьому Україна сформувала потужний аграрний сектор, який вивів нас на перші позиції за експортом пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшника. Тому 2014-го аграрна галузь стала основою економіки, створивши 27% ВВП і давши третину надходжень.
– Я комфортно почуваю себе в різних регіонах нашої країни, бо розумію, що людина, яка працює на землі в Луганській, Донецькій чи Херсонській області, абсолютно нічим не відрізняється за своїми цінностями від тієї, котра обробляє землю на Львівщині, Волині чи Закарпатті, – стверджує лідер партії.
Він переконаний: в умовах кризи треба йти шляхом зменшення податкового тиску, а надходження до бюджету зростуть за рахунок збільшення економічної активності. Жодна кризова економіка у світовій практиці не вирішила своїх проблем коштом збільшення податків. Тому Аграрна партія сьогодні дуже потрібна Україні, бо це сила, яка здатна працювати для розвитку галузі.

Волинському осередку Аграрної партії України – бути!
Після виступу Віталія Скоцика розпочалася звітно-виборна конференція аграріїв Волині. Нині ця політична сила на Волині нараховує 261 особу. Делеговано на обласну конференцію 33 члени партії, прибуло 32.
Обирали активісти нового голову обласної партійної організації: одноголосно ним став Володимир Жгутов, а заступниками – керівник Локачинської районного осередку Володимир Мазурок та секретар облпарторганізації Наталія Сафонова. 
Також було обрано 16 делегатів із різних куточків Волині на 5-й з’їзд Аграрної партії України, який відбудеться 15 серпня. Серед делегованих знані люди Волині – Володимир Найда (Шацький р-н), Олександр Дишлюк (Турійський р-н), Володимир Пінкевич (Ратнівський р-н), Володимир Кримчук (Ковельський р-н), Богдан Колісник.
На завершення Віталій Скоцик зазначив: «Ми йдемо відкритим шляхом. Сподіваюся, що знайдеться ініціативна група і в місцевих виборах візьме участь і волинська організація Аграрної партії України. Підтримуючи її, ми самі організовуємося, щоби впливати на владу і ставати владою, обираємо і контролюємо тих, хто представлятиме наші інтереси».
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора та із сайта Аграрної партії: лідер Аграрної партії; Володимир Жгутов і Наталія Сафонова; делегати Волинського аграрного форуму; Віталій Скоцик на Аграрному віче у Києві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%