Перші об’єднані

Перші об’єднані

36-та сесія облради, що почалася 14 серпня, традиційно претендує тривати до виборів, бо гарячий подих перегонів уже позначається на активності обранців. Але попри хаотичність та «різнокаліберність» проблем і питань порядку денного,  прийняли цього дня й такі рішення, які легко можна назвати справді історичними: рада підтримала перших п’ять громад, які проявили волю до об’єднання. 
Порядок денний 36-ї сесії обласної ради сформували таким чином, що працювати депутати змушені були розпочати… із останнього питання.  Саме у «Різному» накопичилися найактуальніші проекти.  А через те, що їх було аж 10, обранці цього дня лише озвучили низку запитів, осилили  «Різне» та 11 питань порядку денного. 
Першим до трибуни піднявся представник Волинської обласної організації ветеранів АТО Руслан Євчук. Він прийшов на сесію не сам, а з побратимами – просити облраду підтримати звернення учасників АТО на Сході України до Президента, голови Верховної Ради, прем’єр-Міністра України щодо надання соціальних гарантій захисникам та їхнім сім’ям. Важко зрозуміти, чому для прийняття такого звернення хтось повважав за потрібне відривати від домівок хлопців-учасників АТО, які сиділи на місцях для запрошених… Адже Волинська облрада завше – на стороні наших бійців. І цього разу депутати підтримали ініціаторів у бажанні донести до столиці правду про проблему із виділенням земельних ділянок для учасників АТО на Волині. 
На прохання депутата Віктора Прокопчука («Наша Україна») у сесійній залі зголосилися послухати представників громади м. Рожище. Адже напередодні запідозрили у вимаганні хабаря Рожищенського міського голову В’ячеслава Поліщука (на рахунок міськ-ради луцьким підприємцем були перераховані 5 тис. грн нібито за дозвіл торгувати на ярмарку), але обставини ймовірного злочину – ну дуже дивні… Аж такі, що це стало підставою для депутатів міськради та жителів міста стати на захист мера. На сесії міської ради тамтешні обранці прийняли звернення до правоохоронців, в якому чітко заявили: вважають цю історію підставою і спробою тиску на міського голову. За пропозицією Сергія Слабенка («Наша Україна»),  волинські обранці не просто вислухати рожищан, а теж прийняли звернення до правоохоронних структур та доручили керівництву області інформувати  міністра внутрішніх справ про ситуацію, що склалася у м. Рожище. 
Стати об’єднаними на Волині зголосилися громади-першопроходці адміністративно-територіальної реформи. І то – справді історичне рішення, яке може бути початком  визначальних змін. Йдеться про утворення на території Волині 5-ти громад із центрами у с. Зимне, м. Устилуг Володимир-Волинського р-ну, с. Велицьк та смт Голоби  Ковельського, с. Смолигів – Луцького. Відповідні рішення сільських рад уже були прийняті. Тож депутати облради підтримали волю громад і проголосували за утворення перших об’єднаних територіальних одиниць. А разом із тим – за те, щоби призначити на їхній території перші місцеві вибори депутатів та сільського голови на 25-те жовтня. Громада із центром у с. Овадне Володимир-Волинського р-ну отримала згоду на об’єднання із с. Гайки Турійського р-ну.
Урізноманітнив роботу обранців депутат Василь Столяр («Батьківщина»), який особисто продемонстрував присутнім відео з недавньої перестрілки у лісах Шаччини у боях за посадку лохини його підприємства «Флора». Після побаченого з ініціативи Василя Андрійовича облрада звернулася до правоохоронних органів щодо беззаконня в Шацькому р-ні.
Дискусії у сесійній залі розгорілися щодо проекту рішення про підтримку  звернення депутатів Маневицької райради з проханням залишити ДП «Волиньторф» у державній власності, підготовленого депутатами Людмилою Кирдою та Валентиною Бліновою («Батьківщина»). Директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик переконував: доцільно зберегти завод саме в державній власності та передати його в оперативне управління облдержадміністрації. Однак одразу кілька обранців (і Олександр Свирида із «Батьківщини», і Борис Загрева із «Єдиного центру», і Сергій Слабенко із «Нашої України») висловили думку, що рада мала б клопотати про передачу заводу в комунальну власність. А доки цього не станеться – не варто вирішувати проблеми із виділення додаткових земель, бо це зробить завод тільки ще більш ласим шматком для приватника. Таку ж позицію займає і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. У результаті, більшість вони таки переконали: облрада не підтримала маневичан у їхньому прагненні зберегти бюджетоутворююче підприємство державним. 
14 серпня облрада також прийняла низку змін до регіональних програм та до обласного бюджету.  З огляду на те, що на Волині вирують пожежі на торфовищах, за пропозицією директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ігоря Никитюка, облрада виділила по 95 тис. грн  двом районам. 
Питання про бюджет стало … комою у роботі 36-ї сесії облради. Голова представницького органу влади Валентин Вітер оголосив перерву. А в  кулуарах ради жартома застерігали, що ця сесія може не закінчитися до жовтня, маючи на увазі близкість прийдешніх виборів. І можливо, саме з огляду на це  у структурі депкорпусу відбулися чергові зміни: із недавно створеної Володимиром Бондарем (позафракційний)  групи «Волиняни» вийшов Василь Столяр (пояснивши це існуючою забороною партії «Батьківщина» на участь обранцям у інших депформуваннях). Але до команди «Волинян» приєднався колишній батьківщинівець Анатолій Грицюк. Чим допоміг групі (а вона не може нараховувати менше 5-ти депутатів) існувати надалі, ставши – п’ятим. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Фото автора.

Депутатський цитатник:
Віктор Прокопчук: «Із приємністю хочу сказати, що облдержадміністрація дещо випередила запит громади і гроші на дорогу Рожище – Крижівка вже виділила. У співфінансуванні робіт готові брати участь сільські ради». 
Анатолій Грицюк: «Шановні депутати! Прошу підтримати. Справедливість у моїх словах – однозначна». 
Василь Столяр: «Якщо у вас є знайомий реєстратор, він для вас легко може забрати квартиру, землю – що хочете». 
Володимир Бондар: «У нас ніколи не було стрілянини на Волині. Сьогодні ми можемо це все спостерігати тільки тому, що правоохоронні органи були причетні до цього. Не закрили очі, а просто – прямо були причетні».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%