Аграрна партія здатна об’єднати країну

Аграрна партія здатна об’єднати країну

У Києві 15 серпня в приміщенні академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбувся завершальний етап 5-го з’їзду Аграрної партії України, на якому ухвалили оновлену редакцію програми, план першочергових кроків підготовки до активного виборчого процесу.
Розпочали з Державного гімну, який виконав Національний заслужений народний академічний хор ім. Верьовки, а зал підхопив. Після цього голова Київської обласної організації Аграрної партії України Максим Мельничук вручив Віталієві Скоцику коровай і символічну атрибутику влади – гетьманську булаву. 
Варто зазначити, що на з’їзд обрано 426 делегатів, прибуло – 336.
У вступному слові голова АПУ наголосив:
– Із задоволенням констатую, що сьогоднішній склад делегатів – це еліта нашої держави: фермери, голови сільських і селищних рад, кращі представники соціальної сфери, які живуть на сільських територіях, обранці органів місцевого самоврядування, поважні вчені, артисти, народні депутати, академіки і професори, вельмишановні Герої праці та України. Усіх нас об’єднує одна велика спільна ідея – відродження України, становлення нової політики та економіки, де політик буде підзвітний громаді, а кожен громадянин, працюючи, зможе отримати достойний дохід. Основою такого відродження має стати потужний аграрний рух. 
Віталій Скоцик говорив також і про зменшення кількості населення, зникнення з карти населених пунктів, занепад економіки та шляхи виходу з кризи: 
– Ми пропонували уряду і Верховній Раді розглянути фінансування аграрного сектору через державні банки на пільгових умовах (близько 60 мільйонів гривень кредитів) з єдиною метою – зберегти і наростити аграрне виробництво, зберігаючи робочі місця, сплачуючи податки, та поступово переходити із сировинної галузі в галузь глибокої переробки. Але ці гроші отримали не аграрії, а комерційні банки. Йде вимивання коштів від селянина. 
Складається враження, за словами лідера АПУ, що міністри, особливо закордонні, несуть прапор своєї професійності вище інтересів держави. Вони не думають, чим ми засіємося восени і наступного року, як відіб’ється інфляція на житті громадян. 
– Ми готові діяти. Ми готові змінити ситуацію, коли ті, хто зараз найбільше вкладає у підтримку й розвиток України, матимуть належний політичний вплив, – наголосив Віталій Скоцик. – Ми об’єднали Україну тими ідеями, які лягли в основу програми партії: земля – найбільша цінність держави, а людина, яка працює на землі, є носієм цих цінностей. 65% населення прямо чи опосередковано пов’язано з агарним виробництвом. Тому ми не можемо бути просто галузевою політичною силою. Це питання збереження нашої нації та держави.
Учасники з’їзду піднімалися на сцену театру, щоб висловити свою позицію та підтримку Аграрній партії, як-от народні депутати Олександр Бакуменко та Леонід Козаченко, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, голова Аграрного союзу Геннадій Новіков, Герой України Юрій Карасик, голови регіональних парторганізацій АПУ та інші. 
Зі сцени вручили партійні квитки новообраним членам, серед яких були співаки Дмитро та Назарій Яремчуки, а також і представник Волинської області – Ігор Волошенюк. Затверджено кандидатури до складу Політради партії, серед котрих – Ігор Волошенюк та голова обласної парторганізації Володимир Жгутов, який повідомив: від нашого краю делеговано 16 членів партії (від кожного району) і 11 запрошених. 
– Наше головне завдання – створити таку партію, якій повірять люди і в селі, і в місті, яка об’єднає усю Україну, відродить село, що є основою духовності та національних традицій, – наголосив Володимир Федорович. – Я сам виріс у селі і знаю ціну хліба. Зараз по суті грабують село – за безцінь забирають сільськогосподарську продукцію: молоко, худобу тощо, та й землю також. Саме Аграрна партія здатна захистити сільського трударя, врятувати село, а значить – і державу. 
В області вже створено 16 осередків партії у всіх районах. Найбільш активні, – у Горохівському (до речі, керівником там молодий фермер Тарас Щерблюк), Камінь-Каширському, Маневицькому, Локачинському, Луцькому, Турійському, Іваничівському р-нах, та й інші теж долучаються до творення партійних організацій. 
– У планах – створити такі ж осередки і в містах, адже багато мешканців – вихідці із села, а на місцевих виборах – набрати 10%, – каже Володимир Федорович.
А що спонукало поповнити лави Аграрної партії Ігоря Волошенюка? Ось чітке пояснення:
– Нині я керую транспортною фірмою, яка надає послуги з перевезення зерна, тому часто спілкуюся із сільгоспвиробниками. Саме від них я почув, що уряд робив спроби і далі планує зняття пільги щодо спецрежиму ПДВ для аграріїв. Це призведе до ще більшого зубожіння на селі, занепаду аграрного виробництва. Бо якщо крупні аграрії можуть витримати цей удар, то меншим таке не під силу. А хочеться бачити сільських трударів заможними, для цього є всі передумови. Тому й прийняв рішення вступити до лав Аграрної партії, яка не є радикальною, але захищає інтереси простих людей, робить ставку на розвиток аграрної галузі, здатної вивести Україну з кризи. Дуже приємно, що мене обрали разом із Володимиром Жгутовим до Політичної ради партії від нашої області. Тому старатимуся більш фахово виконувати ті обов’язки, які покладатиме на нас волинська громада. Адже в області багато потужних сільгоспвиробників – треба допомогти їм зберегти те, що нажито важкою працею, та рухатися далі. Тому всім нам треба об’єднатися заради порятунку держави, відкинути амбіції і підтримати Аграрну партію. 
А голова Локачинської райради Василь Демидюк поділився враженнями про з’їзд:
– Я двічі обирався сільським головою, тому знаю, що значить для місцевого бюджету, коли земля – в обробітку, коли є інвестор, платяться податки. А значить надходять кошти в бюджет, відповідно розвивається соціальна сфера. Не стійте осторонь Бо, крім нас із вами, ніхто не захистить селян, не буде відстоювати та захищати наші інтереси – тих, хто працює в аграрній сфері. Тому якщо Аграрна партія стане загальнонаціональною, все українське суспільство тільки виграє. Адже село, попри все, залишається колискою України. 
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Володимир Жгутов та Василь Демидюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%