Чи вийде фермер із Рао Самбасіби?

Чи вийде фермер із Рао Самбасіби? Індус вкладає гроші у фермерське господарство на Любомльщині й робить ставку на вівці, страуси й… лохину!
Вирощувати вівці, розводити страусів, гусей та качок і …садити лохину взявся у селі під Польщею інвестор із Індії. Рао Самбасіба декларує серйозні плани і вже розбудовує нове фермерське господарство. З допомогою місцевих жителів, яких найняв на роботу, вчиться господарювати і заробляти гроші у волинських умовах.
Фермерське господарства «Вест Фенікс» з’явилося на території рівненської сільської ради Любомльського р-ну порівняно недавно. Вкласти гроші в аграрну справу ризикнув індус. Спільно зі своїми українськими партнерами новоспечений фермер вже хазяйнує у с. Рівне поблизу українсько-польського кордону. Наразі передовсім розбудовує господарські приміщення. Але в деяких уже підростає живність. Відрадно, що для місцевих мешканців уже створено 23 нові робочі місця. Хоча, подейкують, тамтешній люд до планів фермера-індуса поки ставиться настрожено, з позиції: поживемо-побачимо.

Цікаво, що фермер із Індії, який облюбував Любомльщину, передовсім робить ставку на вівчарство. Як зазначають у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, на «Вест Фенікс» уже є отара на 500 голів. Ось-ось мають доставити сюди ще 1700. Ідеться про овець німецької (мерино-фляйш), французької (олібс, тексель) та англійської (суффольк) м’ясних порід.
Амбітні плани у Рао Самбасіби й щодо розвитку птахівництва. У господарстві наразі є 56 страусів, гуси та качки. Тут мають намір нарощувати поголів’я птиці. Є на базі підприємства й інкубатор, а відтак нові фермери покладаються на закритий цикл вирощування птиці.

Нині на території господарства вже підростають саджанці лохини. Саме цю культуру й облюбував інвестор. У намірах – висадити на тамтешніх землях 1,5 саджанців. Наступного року лохиною планують засадити 500 га. Для вирощування саджанців тут активно  зводять теплиці. Наразі висаджені перші 28 тис. саджанців лохини, вирощені в лабораторії підприємства. Посадковий матеріал фермер купує аж у США.
Про враження від того, як спинається на ноги попід кордоном нове волинське фермерське господарство з індійськими інвестиціями запитали у директора департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрія Горбенка, який, до речі, нещодавно там побував і спілкувався із інвестором: «Скажу так: враження від зробленого оптимістичні. Ясно, що господарі тільки починають працювати. Але тішить, що обрали для себе нову тему – вівчарство (хоч вона не така й нова, радше дещо забута). Ну і лохину – культуру, яка прекрасно росте у тій стороні. Якщо індійському фермеру спільно з його українськими партнерами вдасться втілити задумане в життя, то буде гарний проект і нові робочі місця для мешканців кількох довколишніх сіл».
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото Олени БАРАН.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%