Радикально. Чесно. По-бойовому!

Радикально. Чесно. По-бойовому!

Холодне завершення спекотного політичного літа припадає на 31 серпня. Цього дня Верховна Рада України на позачерговому засіданні запланувала розглянути зміни та доповнення до Основного закону нашої держави. Дехто всередині України та за її межами вже поспіхом потирає руки від задоволення: не приведи Господи, можуть справдитися їхні віковічні сподівання на те, що окремі представники Українського народу власними руками задушать незалежність України

Чому таке занепокоєння викликають можливі зміни до Конституції?

Зовні все виглядає ніби прогресивно, демократично та прозоро… Прихильники змін намагаються переконати людей, що законопроект передбачає ледь не прорив у подальшому розвитку держави: джерелом влади повинні стати місцеві громади, які самі будуть збирати податки і розподіляти бюджети. Обласні та районні державні адміністрації ліквідують, центральна влада буде представлена на рівні регіонів інститутом префектів, які призначатимуться Президентом за погодженням із Прем’єр-міністром.

На цьому ж наголошував і сам Петро Порошенко під час виступу перед початком Маршу Незалежності в Києві з нагоди Дня незалежності. Він запевнив, що керівництво країни шукає можливості проводити ключові реформи, найперше – правоохоронної і судової систем, прокуратури, а також запровадити децентралізацію влади.

«На виході – поправки до Конституції, які змінять судову систему України. Через тиждень Верховна Рада, ймовірно, ухвалить у першому читанні конституційні зміни в частині децентралізації, коли левова частина повноважень і відповідальності перейде на місця, до територіальним громадам і виконкомам».

Цікаво, що в унісон із нашим главою держави заговорили й деякі закордонні лідери, зусилля яких у «Мінському форматі» не лише не відновили територіальної цілісності України в Криму і на Сході Донбасу, але й супроводжуються постійними збройними нападами російсько-терористичних банд, вбивством та пораненнями захисників Української держави.

«Я категорично хочу сказати, що є великим досягненням в Україні те, що дискусія щодо внесення змін до Конституції пройшла так, як ми домовилися в Мінську. Було нелегко знайти більшість в українському парламенті, але зараз це питання обговорюється з правовими експертами, і саме з цього випливає питання демократичних виборів, які мають відбутися відповідно до Мінських угод», – заявила 24 серпня ввечері у Берліні після завершення тристоронньої зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та Президентом Франції Франсуа Олландом канцлер ФРН Ангела Меркель….

Та насправді не все так райдужно, як нам розповідають. Пора знімати рожеві окуляри та застосовувати прилади нічного бачення.

16 липня ц. р. Верховна Рада України мінімальною кількістю голосів проголосувала за направлення відповідного законопроекту на розгляд до Конституційного Суду. Буквально через 2 тижні – 31 липня – Конституційний Суд визнав проект таким, що відповідає Основному закону. Але чому з таким поспіхом розглядалися доленосні для держави та Українського народу зміни? Тим паче, що Голова Конституційного Суду України Сергій Баулін 26 липня, за 4 дні до схвального голосування своїх колег, на Полтавщині потрапив у ДТП, в результаті якого на зустрічній смузі дорога машина «Toyota Camry» високопосадовця протаранила легковик «Nissan». Унаслідок зіткнення двоє невинних людей померли на місці автопригоди, ще четверо – в тому числі й сам Сергій Баулін – з травмами різного ступеня важкості потрапили в лікарні…

І чому з таким поспіхом організували «конституційний одобрямс»? З яких мотивів остаточно та безповоротно зміни до Основного Закону планують ухвалити на наступній сесії Верховної Ради, яка почнеться… буквально наступного дня – 1 вересня 2015 р.?!.

Людей занепокоїло кілька підводних каменів, здатних пустити на дно корабель демократії. Насамперед – якийсь «особливий статус» для окупованого Донбасу, що може завершитися повною амністією кривавих ворогів Української державності, які з потенційних ув’язнених на довічні терміни можуть перетворитися на респектабельних депутатів. Окрім цього, викликає глибоке занепокоєння спроба запровадити інститут префектів в областях та районах, які матимуть фактично необмежену владу та не будуть підконтрольними місцевим органам самоврядування та інститутам громадянського суспільство.

Саме тому 31 серпня у Києві можуть відбутися велелюдні та мирні акції протесту. Чи зуміють апологети змін до Конституцію, дивлячись у вічі євромайданівцям та учасникам АТО, «нашкребти» серед чинних нардепів необхідних 300 голосів? Найближчі дні дадуть відповідь на це доленосне питання.

В усякому випадку, значна кількість волинян цю відповідь шукатиме не біля екранів телевізорів чи комп’ютерних моніторів, а безпосередньо в столиці. Поза всіляким сумнівом, будуть там і волинські однодумці лідера Радикальної партії Олега Ляшка, який, до речі, 24 серпня разом із найближчими соратниками відзначав не на столичних майданах і не на сценах концертних залів, а у прифронтовій зоні. У м. Бахмут (Артемівськ) на Донеччині він привітав наших Героїв із 30-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, добровольчого батальйону «Свята Марія», а також відвідав одну з секретних військових частин.

Власне, пропонуємо вашій увазі офіційну заву Олега Ляшка та його однодумців із приводу запланованих змін до Конституції України.

Наш кор.

        

Дослівно

         За зміни до Конституції – не голосувати!

 «Сьогодні, коли ми маємо ухвалити рішення про зміни до Конституції України, а отже в наших руках – доля країни, ми звертаємося до всіх громадян, патріотів України з роз’ясненням нашої позиції та до своїх колег – народних депутатів України – із закликом проголосувати ПРОТИ внесення змін до Конституції, запропонованих Президентом України.

По-перше, зміни до Конституції України, незважаючи на демократичний парламентсько-президентський устрій держави, напрацьовувались не відкрито та прозоро в суспільстві і парламенті, а кулуарно та поспіхом. Ці зміни творились не Українським народом, не його законними представниками, а Адміністрацією Президента і, на жаль, не на користь України, а під тиском і на користь зовнішніх сил.

По-друге, прийняття рішення про направлення до Конституційного Суду законопроекту про внесення змін до Конституції України було здійснено з грубим порушенням Регламенту коаліції «Європейська Україна», оскільки 2 з 5 фракцій коаліції виступили проти, а одна з них – Радикальної партії Олега Ляшка – голосувала одноголосно проти цих змін.

По-третє, розгляд у Конституційному Суді відбувся з безпрецедентним поспіхом і носив заангажований, суто формальний характер. Незважаючи на те, що зміни до Конституції України зачіпають права і обов’язки кожного громадянина, у Конституційному Суді не відбулося належних слухань, ніхто з громадян, науковців, експертів чи депутатів не мав змоги навіть висловити свою думку.

По-четверте, зміни до Конституції України передбачають низку норм, які не тільки суперечать засадничим положенням Основного Закону, але й замість задекларованої децентралізації насправді суттєво віддаляють Україну від системи місцевого самоврядування європейського зразка, нівелюють роль територіальних громад, створюють умови для узурпації влади Президентом, в тому числі – через використання інституту префектів та надмірних прав щодо зупинення повноважень голів громад та місцевих рад, позбавляють громади реального самоврядування.

По-п’яте, зміни до Конституції України містять положення про «особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», які фактично встановлюють особливий конституційний статус окремих територій України та дозволяють у майбутньому змінювати конституційний устрій на окремих територіях країни звичайною (!), а не конституційною більшістю голосів у парламенті через лазівку простого закону.

Нарешті, зміни до Конституції де-факто легітимізують «мінські домовленості», які призведуть до амністії терористів, політичної легалізації бойовиків як обраних на виборах «політиків», фактичної подальшої автономії «ДНР» і «ЛНР» та їх соціально-економічного утримання за рахунок України.

Верховна Рада України у своїй Постанові від 27.01.2015 №129 визнала Російську Федерацію державою-агресором, яка підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку. За обставин збройної агресії Російської Федерації проти України та фактичного виникнення умов воєнного стану, а також при відвертих спробах зовнішнього диктату щодо конституційного устрою України, внесення змін до Конституції України є абсолютно неприпустимим.

З огляду на вищезазначене, ми вважаємо за необхідне відповідно до частини другої статті 157 Конституції України, що забороняє зміни Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану, запровадити мораторій на внесення змін до Конституції України на час збройної агресії Росії проти України.

Вважаємо, що розгляд будь-яких змін до Конституції України можливий лише після повного припинення збройної агресії Росії проти України, зокрема після:

– припинення вогню та застосування збройної сили; 

– виведення з території України іноземних військ, незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців;

– ліквідації терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР»;

– відновлення суверенітету України на всіх тимчасово окупованих територіях; 

– встановлення контролю України на всій лінії українсько-російського державного кордону.

Закликаємо колег – народних депутатів України – з усіх фракцій та депутатських груп, і особливо членів коаліції «Європейська Україна», усвідомлюючи свою відповідальність перед Україною та прийдешніми поколіннями, проголосувати ПРОТИ цих небезпечних для майбутнього країни змін до Основного Закону!

Народні депутати України

Олег Ляшко, Віктор Галасюк, Віктор Вовк, Андрій Лозовий, Ігор Мосійчук, Сергій Скуратовський, Олексій Ленський, Дмитро Лінько, Ігор Попов, Юрій Чижмар, Юрій Шухевич, Олег Купрієнко, Оксана Корчинська, Артем Вітко, Олексій Кириченко, Андрій Артеменко, Злата Огнєвич, Денис Силантьєв, Альона Кошелєва, Сергій Рибалка, Василь Амельченко (фракція Радикальної партії), Олександр Кірш (фракція Народного фронту).

Звертаємося до колег-депутатів долучитися до підписання цього звернення.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%