Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
На освітянській ниві
На Волині функціонує два Сільські Народні Університети. Це не звичайна сільська школа, а цілком нова інституція, призначена лише для дорослої (від 15 до 30 років) молоді, котра тут працює зі своїми вчителями-вихователями та витворює зовсім нові духовні вартості. НУ – це є свого роду ціле молоде суспільство: тут мають і старосту, і господаря, самоуряд і кооперативу, товариські суди, гуртки чи секції господарчі, освітні, спортивні. Найважливішою виховною справою наших НУ є витворення пошани і згоди двох братніх народів – українців і поляків.
На фото «Історичної правди»: ось така пошана до української історії – оголошення польської влади про заборону влаштовувати будь-які масові заходи до річниці битви під Берестечком (червень, 1935 р.).
(«Українська нива», 1935 р.)
75 років тому
Прокурор-меломан
Дехто вважає, що прокурори, опріч статей кодексу, нічим іншим не цікавляться. Однак це хибна думка. От горохівський прокурор товариш Р. кохається, приміром, у роялях. Як побачить де, аж труситься. Особливо якщо вони не його, а чужі. Полюбляє він усе, що йому не належить. Скажімо, навесні цього року він підхопив цілий будиночок, що йому не належить, господар якого тимчасово був відсутній.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
65 років тому
У школі – без змін
До початку навчання залишилося 13 днів, а завідуючий Воютинською школою т. Бака та голова сільради т. Прокопчук не розпочали ремонту. Правда, вже завезли вапно для побілки школи і дошки для ремонту підлоги, але ніяк не знайдуть майстрів. Допоки будуть відтягувати ремонт школи в с. Воютин? Може, на це питання дасть відповідь завідуючий райнаросвіти т. Козюра?
(«Колгоспна правда», 1950 р.)
30 років тому 
На орбіті
Протягом двох місяців Володимир Джанібеков і Віктор Савіних несуть трудову вахту на навколоземній орбіті. За цей час вони провели складні відновлювальні роботи на станції «Салют-7» при переведенні її у режим пілотованого польоту і виконали значну кількість наукових і технічних експериментів.
(«Радянська Волинь», 1985 р.)
15 років тому
«Курськ» просить допомоги

12 серпня під час навчання у Баренцовому морі зазнав аварії атомний підводний човен «Курськ» Північного флоту Росії. Як повідомляє радіо «Свобода», на борту субмарини перебуває 120 осіб. Човен лежить на глибині понад 100 м. Аварія сталася внаслідок попадання води в торпедні відсіки. Росія нарешті попросила допомоги в Пентагону у порятуванні «Курська». Хоча кілька днів заявляла, що рятувальні роботи їй під силу. Чи не втрачено дорогоцінний час?
На фото: «Курськ» після аварії.
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%