Не фронт, а маневри

Не фронт, а маневри

Про місцевих вождів, які і швець, і жнець, і на дуді грець!

Літо розпочалося завершенням того, що давно би мало закінчитися – об’єднанням в єдине ціле українських опозиційних сил. Але їх так багато, що до купи зібрати всіх виявилося «фата морганою». Приклад мали показати«Фронт Змін» та «Батьківщина», про що спершу заговорили партійні вожді в Києві, а невдовзі – місцеві волинські. 

Спрацювали оперативно: ще вчора Ігор Гузь, котрий віднедавна виконує обов’язки керівника обласного осередку «Фронту Змін», слухав свого шефа Арсенія Яценюка в столиці, а вже завтра із самого ранку розповідав працівникам мас-медіа краю про ймовірне об’єднання. Повідав новину не самотужки: заручився моральною підтримкою соратників: членів ради партії. Зокрема Богдана Шиби, Олександра Плісецького та Валерія Міщука. Але першу скрипку в цьому політичному квартеті грав усе ж Ігор Володимирович. Щоправда, висока мета, яку переслідували волинські діячі політичного олімпу, звелася до банальної… словесної інквізиції. 
– Процес об’єднання «Батьківщини» та «Фронту Змін» уже розпочався, – повідомив пан Гузь. – Протягом червня він завершиться. Таким чином ми зможемо зробити монолітну структуру, аби боротися з антидержавним режимом і йти та перемогти на президентських виборах у 2015 році.
Щоправда, розпочався той процес не сьогодні й не вчора, а ще напередодні передвиборної гонки 2012-го. Кілька разів діло призупиняли, щоразу на щось вагоме посилаючись. Але про це під час прес-конференції – ні слова. 
Попри те, що на Волині сучасні фронтовики не настільки чисельно представлені в обласній та місцевих радах, одначе розраховують на паритетні стосунки, а не «на тупий вступ», як висловився Ігор Гузь. Хто ж очолить нову структуру на теренах області? Звісно, про це ще не говорять. Мовляв, поживемо й побачимо. Натомість запрошують до лав усіх. Навіть тих, хто ще остаточно не визначився.
– Об’єднавчий процес має згуртувати не лише партійців, а й тих людей, які зайняли половинчасту позицію, – підкреслив Богдан Шиба (Богдан Павлович то залишав лави «Батьківщини», то згодом знову туди безрезультатно просився, то ставив на робочому столі портрет Юлії Тимошенко, то ховав його в шухляду, – авт.). – Процес піде далі. Ті, хто належить до національно-демократичного табору, приєднаються.
Одне але: на прес-конференції чомусь не були присутні представники «Батьківщини». Пан Гузь пояснив це просто: буцімто нині волинський «Фронт Змін» лише… заявляє про наміри, одначе керівництво «Батьківщини» загалом не виступає проти. Хоча в найближчому майбутньому спільне дійство неодмінно відбудеться. Цікаво, чи бютівці також збиратимуться окремо?
– Дійсно на червень заплановано провести об’єднавчий з’їзд «Фронту Змін» та «Батьківщини», – повідомив Григорій Пустовіт, керівник обласного осередку ВО «Батьківщина» та секретар Луцької міської ради. – Після того й відбудеться спільна прес-конференція. Ігор Гузь же скликав представників мас-медіа з приводу виходу з партії Олександра Пизи. Більше офіційної інформації буде після об’єднання. 
Одначе говорилося під час прес-конференції не лише про ймовірні об’єднавчі процеси. Радше про цей момент лише згадали. Натомість уже на другій хвилині промови Ігор Гузь узявся давати оцінку діям Олександра Пизи, котрий донедавна очолював волинських фронтовиків, а кілька тижнів тому написав заяву про вихід із партії. Своїм рішенням Олександр Зіновійович фактично звільнив тепле партійне місце для Ігоря Володимировича (котрий став депутатом облради від «шибиної» партії «За Україну!», яку разом врешті й покинули), але останній за це не став дякувати. Натомість назвав колишнього колегу… зрадником. 
– Моя особиста точка зору така: сприймаю дії Олександра Пизи як зраду тих людей, які боролися із Мартиняком, котрий тепер у Верховній Раді фактично відстоює інтереси Партії регіонів, – категорично заявив Ігор Гузь. – Якби пан Пиза просто залишив партію, то я би ще зрозумів. А він пішов працювати помічником-консультантом нардепа Сергія Мартиняка!
Правда, політичні соратники не були такими категоричними й все ж намагалися добирати слова, кажучи про колишнього фундатора «Фронту Змін» на Волині. Одначе його наступник не вгавав: зрадник та й усе! Слід зауважити, що до цієї теми й персони на прес-конференції поверталися не раз. Складалося враження, що смакували, наче католицькі середньовічні попи в розпал процесу інквізиції, розглядаючи справу чергової відьми, коли останній слова ніхто не давав. Дрова вже лежали, жертва – прив’язана до стовпа, сірники – в руках… Про що її питати?.. 
Відтак не дивно, що буквально за кілька годин Олександр Пиза на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» написав наступне: «Після вранішньої конференції «побратимів», не вступаючи в полеміку, скажу: так виглядає, що тривалий час для декого був тим яйцем, яке заважає танцювати. Що ж, тепер без яєць покажіть, панове, суперклас! Очікую шаленої активності теперішніх щирих партійців і «Фронту Змін» взагалі! Особливо – від Ігоря Гузя та Валерія Міщука. Тільки чогось конкретнішого, аніж балакати на камеру».
Цікаво, що в діях депутата облради Василя Столяра (нещодавно залишив депутатську групу «Нова Волинь» і приєднався до фракції «Фронту Змін», від якого йшов на вибори, одначе до лав так і не вступив) Ігор Гузь жодного натяку на зраду не побачив. Навпаки – радо вітав рішення. Отож і виходить, що Пиза, який тільки тепер залишив «Фронт Змін» – зрадник чистої води, а Столяр, який тільки-но туди повернувся, – «неординарна особистість», а зовсім не тушка.
– Я підтримую повернення Василя Столяра до «Фронту Змін», – повідомив пан Гузь. – Тим більше, що сьогодні на нього чинять шалений тиск.
Як виявилося, тиск відчуває не лише бізнесмен, а й депутат облради Ігор Гузь. А все тому, що йому не дозволили проводити конференцію у прес-центрі обласної ради. Буцімто відмовив голова ради Володимир Войтович, аргументуючи своє рішення наступним: два попередні рази, коли Ігор Володимирович виступав перед камерами у тому кабінеті, він примудрявся… знімати зі стіни портрет Президента України Віктора Януковича. Тож аби інциденту не трапилося знову, обранцеві відмовили. Та це головного фронтовика Волині не зупинило. Як і те, що того ж дня було організовано день депутата, під час котрого обранці громади мали можливість ознайомитися із роботою волинського лісомисливського господарства й на місцях напрацювати план подальших дій. Словом, виїзною нарадою Ігор Гузь знехтував, бо… не вважає своїм обов’язком бути там присутнім.
– Обов’язок депутата – відвідувати сесії, а я не пропустив жодної, та працювати в комісіях, із 24 засідань брав участь у 22, два пропустив через поважні причини, – повідомив Ігор Володимирович. – Вважаю, що день депутата не є зобов’язанням, там передбачена добровільна участь. І без того знаю, яка ситуація у волинських лісах. А об’єднавчий процес вимагає моєї присутності.
Найцікавіше, що вийде з того процесу? Бо, як відомо, Лебедю, Ракові й Щуці так і не вдалося зрушити воза з місця. А чи під силу це місцевим вождям, які вже бували при владі й за будь-яку ціну мріють туди повернутися?
Світлана ГОЛОВАЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%