Заживуть: поліціянти, чиновники та …нероби?

Заживуть: поліціянти,  чиновники та …нероби?  Нинішня влада продовжує цинічно загравати лише з окремими соціальними категоріями суспільства, традиційно ігноруючи тим самим увесь трудовий люд.

Напередодні виборів уряд підготував «сюрприз» для українців. Про підвищення соціальних стандартів сьогодні не чув хіба що лінивий. Попри те, що деякі політичні сили, скажімо – Радикальна партія Олега Ляшка, яка недавно заявила про перехід в опозицію, упродовж тривалого часу вимагають від влади суттєвого підвищення мінімального рівня зарплат та пенсій в Україні, лише восени Кабмін оголосив, що знайшлися кошти на підняття цих виплат і народ тепер «заживе». 
Понад два роки прожитковий мінімум лишався недоторканим. І це тоді, коли ціни вже давно відірвалися від реалій дворічної давності, коли ще долар був по 8 грн, а не по 22... Параметри соціального добробуту нарешті підвищать, завчасно оголосили правителі, не чекаючи навіть, щоби ці зміни були проголосовані в парламенті. Так, прожитковий мінімум, а отже, й мінімальна зарплата зросте на 13% і становитиме 1378 грн для працездатних осіб. На 13% підвищать і мінімальну пенсію, відтак її розмір сягне 1074 грн. 
В уряді втішають: мовляв, навіть таке невисоке збільшення у скрутний для України час – позитивний сигнал, що дасть поштовх національній економіці. Хоча насправді оці 13% стануть рятівними далеко не для всіх. 
Годі пенсіонерам сподіватися на те, що невдовзі вони отримають справді суттєво більшу пенсію! Зросте вона лише для тих, хто має мінімальні виплати. Тобто фактично – тих, хто міг усе життя ніде не працювати, не мати за плечима потрібного стажу, а відтак із досягненням пенсійного віку отримує від держави мінімум на прожиття. Ми всі знаємо, що іноді цей мінімум різниться від пенсії того, хто 30 літ на фермі чорно працював, на гривень 200. Так-от, люди, яким їхні виплати нараховано за їхні «трудодні» – не входять у когорту тих «ощасливлених» 7,5 млн українських пенсіонерів, про яких потурбувався уряд. Вони, як і ті, кому не судилося бути «бюджетником», – знову біля розбитого корита.
Таке ганебне ставлення до людей праці обурює лідера Радикальної партії Олега Ляшка (на фото). Мінімальна пенсія, переконаний політик, давно має бути більшою за 2 тис. грн! І до речі, саме Радикальна партія навесні цього року наполягла, аби в Україні позбулися такого принизливого явища, як спеціальний порядок нарахування пенсій депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, державним чиновникам, податківцям, митникам тощо.
Щодо зростання заробітних плат, що нібито стане наслідком збільшення прожиткового мінімуму, то й воно стосується далеко не всіх. Ідеться про працівників бюджетної сфери: медицини, освіти, культури, державної служби, тощо. В одному із недавніх інтерв’ю міністр соціальної політики України Павло Розенко зауважив, що працівників, яких торкнуться новації уряду, всього 3 млн. А як же бути решті? Тим, чиї заробітні плати «не прив’язані» до прожиткового мінімуму?.. Тим, хто гне спину на виробництві, в агросекторі, на фабриках чи заводах, хто працює на численних підприємствах сфери послуг, в закладах громадського харчування?..  Це – десятки мільйонів людей, яким від розрекламованих змін – ні тепло ні холодно. Але і вони, і «бюджетники», і пенсіонери вже за тиждень-другий, із приходом холодів відчують справжню ціну турботи влади про українців. Її можна буде побачити хоча б …у квитанціях на оплату комунальних послуг. 
Радикали наголошують: через шалене зростання цін і тарифів, зниження реальних доходів люди доведені до відчаю. Найперше завдання політиків та парламентарів  – їх підтримати. За словами Олега Ляшка, якщо влада не почне працювати на державу, вона не матиме права на подальше існування. 
«Хай «на мінімалку» проживе той, хто її призначив! – каже народний депутат, лідер фракції Радикальної партії у Верховній Раді України Олег Ляшко. – Моє стратегічне завдання – створити державу, де КОЖНА людина, матиме роботу, гідну зарплату і впевненість у завтрашньому дні!»
Бо нині ми бачимо, що «соціальна цукерка», яку пропонують перед виборами українцям, не така вже й солодка. Мільйони громадян продовжують залишатися на межі бідності. Прокурори, судді, митники у нас досі мають надвисокі доходи і надвисокі пенсії, а простий люд мусить задовольнятися 13%. Хто ж в Україні, з такою «турботливою» владою заживе: поліціянти, яких заманюють високою зарплатою на роботу, чиновники високого рангу і …нероби, які для тієї держави, може, і пальцем не ворухнули, а нині паразитують на її плечах, отримуючи «мінімальні виплати».  
Ось така неоднозначна турбота…
Андрій ЛАНОВИЙ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%