Дуель Палиці і Саакашвілі

Дуель Палиці і Саакашвілі  Де причаїлася бронетехніка та що робити з олігархами?!

11 вересня в телеефірі каналу «1+1» розгорівся грандіозний скандал. Під час дискусії між колишнім народним депутатом України, екс-головою Одеської облдержадміністрації та головою наглядової ради Благодійного фонду «Новий Луцьк» Ігорем Палицею та недавнім Президентом Грузії, чинним керівником виконавчої гілки влади все тієї ж Одещини Міхеїлом Саакашвілі обидві сторони звинуватили одна одну в… антидержавній діяльності.
Але якщо Ігор Палиця закидав своєму опонентові його не зовсім благополучне минуле під час керівництва Грузією, то нинішній голова одеської облдерж-адміністрації висловив припущення, що олігархи, до яких належать і сам Ігор Палиця, і його бізнес-партнер Ігор Коломойський, готують… ледь не військовий заколот!
Незважаючи на те, що ведучий програми «Шустер Live» кілька разів намагався зупинити дискусії сторін, і Міхеїл Саакашвілі, й Ігор Палиця встигнули сказати багато чого… Насамперед, екс-Президент заявив:
«Олігархи, коли їм дають регіон, вони закачують нафту, викачують нафту, домовляються, призначають цього, призначають того, реально заробляють гроші. Ця людина (Ігор Палиця, – ред.) вивіз для сільськогосподарських робіт 40 броньованих «КрАЗів». Шоломи, які ви зняли зі спецназу, каски, ви вивезли для чого? Щоб із дітьми «в войнушки» гратися? Для цього олігархи зберігають броньовані машини в себе вдома? Для чого їм каски і зброя? А для того, що коли відбувається розпад держави, коли відбувається деморалізація держструктури, коли крадуться гроші, коли в людей зашкалює цинізм, коли стається делегімітизація влади (що в результаті цієї політики відбувається), тоді на сцену вийдуть оці броньовані «КрАЗи», люди в тих касках, які вони познімали з нашого спецназу, які він вивіз як особисту власність, і вже тоді вони висунуть свій рахунок по повній за нафту і за всі ті речі, висунуть рахунок Українській державі, але цього сценарію ми не допустимо. І не допустимо тим, що ніколи більше не будемо підпускати цих людей до управління країною. Нехай вони займаються справами, нехай дітей своїх у бастіонах виховують, але не допустити їх до влади, не допустити до того, щоб вони вершили долі людей, тому що рахунок, який вони викачали з країни – 120 мільярдів гривень держпідприємств. Це цифра, яка не підлягає обговоренню!».
А потім акцентував щодо олігархів, як грузинських, так і українських: «Я їх не пересадив (за ґрати, – ред.), бо вважав, що вони здатні працювати, пошкодував там у Грузії… Раджу всім українцям – не мені вирішувати, кого садити – заставте їх назад принести гроші (я це робив у Грузії) – і посадіть, чого я в Грузії не зробив…»
Ігор Петрович натомість висловився щодо спецзасобів для спецпризначенців так: «Я не збираюся вступати в дискусію… Скажу лише, що за цей час (коли очолював Одеську облдержадміністрацію, – ред.) я не знімав, а купував каски, бронежилети, і це все залишилося. Зверніть на це увагу та вийдіть зі свого маленького кола спілкування, покличте до себе спецназ, спитайте, де каски, де бронежилети»… 
А після репліки про 40 броньованих машин «КрАЗ», нібито розташованих у Києві та Луцьку, додав, завершивши фразою «Бог нас розсудить»:
«Ось після того, як ви напакостите так, як у Грузії, ми готуємося, щоб іще раз відстояти країну після наслідків, які ви принесете… В Грузії ви закінчили, втікши, залишивши громадянство, свій народ, побачимо, як ви закінчите в Україні»…
Наступного ж дня Ігор Петрович на з’їзді партії «УКРОП» парирував звинувачення щодо приналежності до олігархів ще в конкретніший спосіб, захистивши свого політичного та бізнесового партнера та намагаючись «перевести стрілки» на Петра Порошенка:
«Безумовно, Коломойський – не святий. Але він не одружений на дочці Президента, і в шахтах нікого не закопував. У нього немає своєї фракції в парламенті. Олігарх? Олігарх! Але хто найголовніший олігарх в країні? Президент!».
Варто зауважити, що донедавна і Міхеїл Саакашваілі, й Ігор Палиця вважалися людьми, особливо тісно наближеними до чинної влади і, зокрема, Президента України Петра Порошенка. В усякому випадку, екс-глава Грузії дуже швидко отримав наше громадянство, а під час роботи на посаді голови Одеської облдержадміністрації отримав від Петра Олексійовича максимально можливі повноваження: наприклад, начальником УМВСУ призначено грузина Георгі Лорткіпанідзе, а голів райдержадміністрацій недавно облрали на відкритому громадському конкурсі.
Пана Саакашвілі також розглядають як одного з претендентів на посаду Прем’єр-міністра України, тим паче, що з його вуст лунає така ж жорстка критика в бік чинного глави КМУ Арсенія Яценюка.
Щодо Ігоря Палиці, то він одночасно з Ігорем Коломойським був призначений тодішнім в. о. Президента Олександром Турчиновим на посади голів облдержадміністрацій: Дніпропетровської та Одеської відповідно. Після перемоги Петра Порошенка обидва до пори, до часу залишалися на своїх постах, аж допоки не розгорівся грандіозний скандал довкола «Укртранснафти» та «Укрнафти», контрольованих людьми Ігоря Коломойського (нерідко в цьому сенсі називають лучанина Олександра Лазорка, оголошеного 12 вересня ц. р. у міждержавний розшук). У результаті спочатку один, а потій і другий втратили свої посади. Оскільки ж Ігор Палиця був у прохідній частині списку «Блока Петра Порошенка» на минулорічних виборах до парламенту (посідав №34 і став народним депутатом), то задля роботи на Одещині він добровільно відмовився від статусу парламентаря. І тепер, після відставки,  Ігор Петрович перебуває, так би мовити, «у вільному плаванні». Хоча… 
Недавно він заявив, що буде балотуватися у парламент на дострокових виборах у Маневицькому окрузі №23, громаду якого неодноразово представляв трагічно загиблий Ігор Єремеєв. Враховуючи, що між ними і за життя були непрості стосунки, то боротьба за мандат буде немилосердною…
Повертаючись до броньованих спецавтомобілів, які за губернаторства Ігоря Палиці нібито придбали за приватні гроші і вони перебували в Одесі, а потім зникли в невідомому напрямку, то наразі волинські правоохоронці не повідомляють, чи справді десь на підступах до Луцька (або в самому місті) причаїлася колона «КрАЗів», чи це тільки вигадки Міхеїла Саакашвілі…
Роман УСТИМЧУК. 
На фото з порталу «News.pn»: Міхеїл Саакашвілі коментує промову Ігоря Палиці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%