Прокурору порадили «взяти шашку»

Прокурору порадили «взяти шашку»

Друге пленарне засідання 36-ї сесії облради було неспокійним.  За кілька хвилин до початку в кулуарах – тільки й розмов що про майбутні вибори. Не дивно, бо серед нинішніх обранців – багато потенційних кандидатів.  Жовтень дасть оцінку їхній роботі чи бездіяльності. А поки – останні акорди облради шостого скликання…  
У ранковій залі – 54 депутати. Традиційна хвилина мовчання за загиблими. І – запити. Маневичанка Людмила Кирда (фракція «Батьківщина») ратувала за повернення боргів селянам за продукцію, здану на «Ковельмолоко». З травня жителі Маневицького, Ківерцівського та Рожищенського р-нів не отримують грошей.  Свободівець Олександр Пирожик, перший заступник голови облради,  зосередив увагу присутніх на політичних подіях і озвучив заяву своєї фракції щодо подій 31 серпня під стінами Верховної Ради. Також обурився відпискою прокуратури області щодо сприяння у реабілітації страчених у Луцьку молодих вояків УПА. Нашоукраїнець Михайло Бегаль  спільно з позафракційним колегою Володимиром Бондарем зібрав інформацію щодо дотримання перевізниками взятих на себе зобов’язань, просить департамент інфраструктури облдержадміністрації врахувати її  під час укладання договорів на 2016 р. До багатьох віддалених населених пунктів Ратнівського р-ну, стверджує обранець, водії відмовляються їхати, а відтак села лишаються без зв’язку зі світом. Володимир Дуб («Єдиний центр») від імені лісівників Ківерцівщини висловив незадоволення кадровим рішенням Держлісагентства України щодо керівника профільного волинського управління. Роман Карпюк  («Батьківщина») у своєму запиті від імені педагогічного колективу із с. Шклінь Горохівського р-ну просив допомогти в лікуванні дитини з багатодітної сім’ї: після укусів собаки хлопчик потребує дорогих операцій.  Це – лише окремі з депутатських запитів і звернень, озвучених 17 вересня. 
Повернувшись до порядку денного (частину питань розглянули під час попереднього пленарного засідання), обранці взялися слухати інформацію про стан злочинності в області. До речі, прокурор Волині Дмитро Чепіжак ґрунтовно підготувався й особисто вийшов до трибуни. Практику делегування повноважень для подібних виступів своїм заступникам неодноразово критикували депутати Волинської облради.

«Правоохоронними органами забезпечено стабільну криміногенну ситуацію в області. Рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення – один із найменших в Україні. Зменшилася кількість злочинів проти життя і здоров’я особи. Наполовину менше – умисних і тяжких злочинів. Питома вага розкритих правопорушень є однією з найвищих у державі – 52,5%. Розкрито більше 180-ти злочинів минулих років», – повідомив прокурор.
Натомість удвічі зросла кількість виявлених корупційних злочинів – із 56 до 112-ти. Проблемними, за словами Дмитра Чепіжака, є питання росту злочинності в молодіжному середовищі, крадіжок, шахрайств. Викрито чотири організовані злочинні групи. 
«На досягнутому ми не зупиняємося», – наголосив прокурор. Однак частина депутатів не погодилася з твердженням про те, що прокурорські працівники трудяться успішно. Найперше про це мали б свідчити кримінальні справи про тих, хто переслідував учасників революції, хто давав злочинний наказ кинути світло-шумову гранату в натовп під управлінням міліції під час луцького Майдану... Цікаво, що до приходу Дмитра Чепіжака (а він уже третій прокурор після революції) відомості за останнім фактом навіть не були внесені до реєстру правопорушень. Чимало запитань із зали звучало щодо першого заступника прокурора області Олега Корецького. Зокрема: чому той досі займає поважну посаду? Хоча й сам Дмитро Чепіжак зауважив, що йому відомо про відкрите кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння землею в Шацькому національному парку, що безпосередньо стосується його підопічного. Але, мовляв, рішення про звільнення першого заступника приймає не він, а генпрокурор Шокін. 
«Вам треба взяти шашку і розрубати цей вузол. Тоді до вас потягнуться люди», – порадив прокурору депутат Василь Столяр («Батьківщина»). Після чого Сергій Слабенко неочікувано запропонував визнати роботу Дмитра Чепіжака недостатньою. Правда, таку пропозицію не підтримали. Але і для того, щоби просто взяти інформацію прокурора до відома, в облраді не вистачило голосів. 
Після перерви обранці розглянули кілька кадрових питань. Повернулися до голосування щодо запиту Володимира Дуба і підтримали його, погодившись із тим, що назріла потреба в ревізії лісової галузі в області.  Прийняли рішення повернутися і до «Різного», щоб внести зміни до кількох програм. Однак через відсутність кворуму, голова облради був змушений закрити засідання. Запрацює сесія 30 вересня.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: відверте спілкування Валентина Вітра,  Олексія  Приходька та Володимира Бондаря; керівники волинських силових структур уважно стежать за розвитком подій.
Депутатський цитатник
Віктор Прокопчук (фракція «Наша Україна»): «Хай би обл-автодор перед тим, як виставляти рахунок за роботу, показав, чи є ті дороги, за які ми маємо платити».
Микола Давидюк (фракція «Свобода»): «Я прошу врахувати під час розробки  бюджету на 2016 рік, що є село – Куликовичі Маневицького району, яке ще з часів Незалежності не мало нормального транспортного сполучення».
Михайло Бегаль (фракція «Наша Україна»): «У мене таке відчуття, що хтось стоїть на газових потоках і свідомо робить так, аби населення не мало скрапленого газу, щоб нагнітати незадоволення серед селян». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%